MENU

Iveta Jiříková

Studovala na pardubické konzervatoři ve třídě prof. Svatavy Šubrtové. Získala několik ocenění na pěveckých soutěžích a zpěv dále studovala na Vysoké škole múzických umění v Bratislavě u Magdaleny Blahušiakové. V roce 1999 debutovala na scéně Slovenského národního divadla v Bratislavě v roli Marky v Suchoňově opeře Krútňava. V roce 2001 hostovala v Stadttheater Giessen v roli Didony v Purcellově opeře Dido a Aeneas.
V sezonách 2001/2002 - 2008/2009 byla sólistkou opery Národního divadla v Praze, kde nastudovala Mozartovy role Hraběnky (Figarova svatba), Donny Elvíry (Don Giovanni) a Paminy (Kouzelná flétna), dále roli Micaely (Bizet: Carmen), Verdiho Flory (La traviata) a Alice Ford (Falstaff), Adelaidy v Glassově opeře Kráska a zvíře režírované bratry Formany, Smetanovu Blaženku (Tajemství) a Mařenku (Prodaná nevěsta), Janáčkovu Mílu (Osud) v režii Roberta Wilsona a Karolku (Její pastorkyňa), Lenio (Martinů: Řecké pašije) ad. S Národním divadlem se zúčastnila v roce 2002 zájezdu do Salcburku (Prodaná nevěsta), roku 2003 do Japonska (Figarova svatba) a v roce 2008 jako Cizí kněžna (Dvořák: Rusalka) do Las Palmas de Gran Canaria.
Od roku 2002 hostuje ve Slovenském národním divadle v Bratislavě, kde se představila jako Micaela, Liu (Puccini: Turandot), Mařenka a Vendulka (Smetana: Hubička). K jejím dalším nastudovaným rolím patří Sixtus (Mozart: La clemenza di Tito), Mimi (Puccini: Bohéma) ad.


Aktualizace: 2009

Repertoár