MENU

Hannah Esther Minutillo

Host Opery

Narodila se v Jihlavě a zpěv vystudovala na konzervatoři v Pardubicích. Ještě za studia byla angažována v Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Svá studia prohloubila na mistrovských kurzech u Marianne Schech v Mnichově a Mikalea Eliasena v Belgii.
Svou pěveckou kariéru začala záhy s úspěchem rozvíjet především v zahraničí, a to v Darmstadtu, kde se uvedla jako Annio (Mozart: La clemenza di Tito, 1993) – tutéž roli zpívala také ve vídeňském Konzerthausu (1994) –, dále v Klagenfurtu, kde nastudovala hlavní roli Bizetovy Carmen (1994), a v Toulouse a Athénách, kde zpívala v koncertním provedení Berliozových Trójanů (1994).
K dalším významným rolím jejího repertoáru patří Lišák (Janáček: Příhody lišky Bystroušky), ve kterém vystoupila mj. v Théâtre du Châtelet v Paříži, v pražském Národním divadle, Teatro Real v Madridu a představí se v něm také v pařížské Opéra National. Již zmíněnou roli Annia (La clemenza di Tito) ztvárnila také v Amsterdamu, ve vídeňské Staatsoper, v rámci Gran Canaria Festivalu (2006) a v Opéra National v Paříži. Velký úspěch sklidila v roli Oktaviána (R. Strauss: Růžový kavalír) v Basileji, Kasselu, Hamburku (2004) a Frankfurtu; jejím debutem v Bayerische Staatsoper v Mnichově byla Emilie (Verdi: Othello, 1999); dále se představila jako Princ Orlofsky (J. Strauss: Netopýr) v Curychu a v režii manželské dvojice Ursel a Karl-Ernsta Herrmannových nastudovala roli Idamanta (Mozart: Idomeneo) pro Baden-Baden Festival.
V posledních letech vystoupila jako Idamante také v Grand Théâtre de Genève, jako Cherubín (Mozart: Figarova svatba) a Sesto (La clemenza di Tito) na festivalu v Ludwigsburgu, jako Dorabella (Mozart: Così fan tutte) v Theater an der Wien (2006) a v Mnichově zpívala Suzuki (Puccini: Madame Butterfly) a role Fortuny/Pallade/Venere (Monteverdi: Korunovace Poppey).
V koncertních i scénických provedeních nastudovala několikrát roli Zefky v Janáčkově písňovém cyklu Zápisník zmizelého. Zefku zpívala v Bruselu v rámci Kunsten Festivalu (2001), na festivalu v Aix-en-Provence, v Opéra National v Paříži, v Orléansu, Mnichově, v lipském Gewandhausu, v Accademia di Santa Cecilia v Římě ad.; se scénickým provedením pařížské opery má v plánu turné po Japonsku. Hannah Esther Minutillo má také bohatou diskografii, ke které patří nahrávka Beethovenovy 9. symfonie (Arte Nova), Dvořákovy Rusalky (Decca), Fibichovy Šárky (Orfeo), DVD záznam Příhod lišky Bystroušky (Arthaus), La clemenza di Tito (Opus Arte) nebo Hindemithova Cardillaca (Bel Air Media).


Aktualizace: 2008

Hannah Esther Minutillo účinkuje v inscenacích

SEZONA 2016/2017

Repertoár