MENU

Filip Kaňkovský

Člen Činohry

Na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystudoval hru na klavír, poté absolvoval obor herectví na DAMU v Praze (pod vedením Evy Salzmannové a Aloise Švehlíka). Hostuje v ústeckém Činoherním studiu, v Divadle Komedie a v Divadle Minor. Je také členem divadelního uskupení Tygr v tísni.

V Národním divadle hrál v uplynulých sezonách FelixeZe života hmyzu bratří Čapků, Petra v Ostrovského Lese a několik rolí v autorské inscenaci Po sametu, kterou na Nové scéně reříroval Jiří Adámek.

V této sezoně je možné jej vidět v inscenacích Strakonický dudák (Vocilka), Zemětřesení v Londýně (Tom), V rytmu swingu buší srdce mé (R. A. Dvorský) v Národním divadle, v inscenaci Modrý pták (Tyltyl) ve Stavovském divadle a v inscenaci Láska a informace v režii Petry Tejnorové na Nové scéně. 

FILM A TELEVIZE

Ve filmech a seriálech účinkuje od roku 2006: ... a bude hůř, Klub osamělých srdcí, Jarmareční bouda, Lidice, Příběh kmotra, Čtvrtá, Autobazar Monte Carlo, Americké dopisy, Pustina a další.

Je frontmanem kapely Green Småtroll, v níž zpívá a hraje na klávesy (kapela získala žánrovou cenu Anděl 2009 v kategorii Ska & Reggae za album Rude Jazz). Na scénách ND již hostoval v Topolově Konci masopustu a Herzově Devátém srdci.Filip Kaňkovský účinkuje v představeních

SEZONA 2016/2017

Filip Kaňkovský účinkuje v inscenacích

SEZONA 2016/2017

SEZONA 2017/2018

Repertoár