MENU

Filip Kaňkovský

Člen Činohry

Na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystudoval hru na klavír, poté absolvoval obor herectví na DAMU v Praze (pod vedením Evy Salzmannové a Aloise Švehlíka). Hostuje v ústeckém Činoherním studiu, v Divadle Komedie a v Divadle Minor. Je také členem divadelního uskupení Tygr v tísni.

FILM A TELEVIZE

Ve filmech účinkuje od roku 2006: ... a bude hůř, Klub osamělých srdcí, Jarmareční bouda, Lidice, Příběh kmotra, Čtvrtá hvězda aj.

Je frontmanem kapely Green Småtroll, v níž zpívá a hraje na klávesy (kapela získala žánrovou cenu Anděl 2009 v kategorii Ska & Reggae za album Rude Jazz). Na scénách ND již hostoval v Topolově Konci masopustu a Herzově Devátém srdci.

V sezoně 2015/2016 je možné jej vidět v inscenacích Strakonický dudák (Vocilka), Les (Petr), Ze života hmyzu (Felix), Zemětřesení v Londýně (Tom), v autorské inscenaci Po sametu Jiřího Adámka a v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé (R. A. Dvorský) v Národním divadle, v inscenaci Modrý pták (Tyltyl) ve Stavovském divadle. Na Nové scéně ho diváci mohou vidět ještě v režii Petry Tejnorové v inscenaci Láska a informace.


Filip Kaňkovský účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

Filip Kaňkovský účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

SEZONA 2016/2017

Repertoár