MENU

Barbora Perná

Host Opery

Barbora Perná po absolvování Pražské konzervatoře ve třídě profesorky Jiřiny Markové – Krystlíkové pokračuje ve studiu zpěvu na Akademii múzických umění u prof. Magdalény Hajóssyové. Již během studií na konzervatoři hostovala v Národním divadle moravskoslezském v Ostravě v inscenaci Il Cavaliere errante (Potulný rytíř) v roli Arsindy, v roli Barberiny ve Figarově svatbě a v roli Sophie ve Werherovi.
V Plzni jí byla svěřena role Musetty v opeře Bohéma a Terinka v Jakobínovi. Jako šestnáctiletá se zúčastnila aktivně pěveckých kurzů v Riva del Garda u Mieta Sighele a Veriano Luchetti. Jako sólistka Dětské opery Praha vystoupila na EXPU 2005 v Japonském Aichi, představila se též v Bayreuthu, ve Vídni a v Paříži v opeře Bastille. Je laureátkou a držitelkou mnoha prvních cen na tuzemských i mezinárodních soutěžích (Pražský pěvec, Duškova pěvecká soutěž, Soutěžní přehlídka konzervatoří).
Na mezinárodní soutěži A. Dvořáka jí v silné mezinárodní konkurenci v roce 2006 bylo uděleno čestné uznání a cena Jarmily Novotné. V roce 2009 se stala absolutní vítězkou (Grand Prix) na soutěži Pražský pěvec. V roce 2010 se zúčastnila dvou významných mezinárodních soutěží – Juventus canti ve slovenských Vráblích, kde získala první cenu v kategorii do 30 let a k tomu jí porota udělila zvláštní Cenu za interpretaci.
Jejím velkým úspěchem je vítězství na mezinárodní soutěži Antonína Dvořáka v Karlových Varech v listopadu 2010. Kromě první ceny jí patří i řada dalších ocenění: Cena Národního divadla, Cena Státní opery Praha, Cena hlasového centra, Cena Galerie Miro, Cena dirigenta Františka Drse, Cena Nadačního fondu pro mladé umělce A. Dvořáka a Cena Jarmily Novotné.


Aktualizace: červen 2015

Barbora Perná účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

Barbora Perná účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

Repertoár