MENU

Press

Opera 29. 6. 2015

Pražská operní sezona 2015/2016 nabídne devět premiér a novou koncertní řadu

• V premiérách se představí Susan Bullock, Lena Belkina nebo Veronika Džojeva • Pražské operní debuty: Adriana Kučerová, Mireille Lebel či Milena Arsovska • Na scénu se vrátí Gun-Brit Barkmin, Štefan Kocán, Štefan Margita či Svatopluk Sem • Pod operní inscenace se podepíše Dominik Beneš, Jiří Heřman nebo Keith Warner • Scénografie se ujmou Boris Kudlička, Kentaur nebo Martin Chocholoušek • V říjnu hostuje Státní opera s Verdiho Traviatou v japonských divadlech • Koncert 8. 11. 2015 k výročí karlovarské pěvecké soutěže odvysílá Česká televize

ND 10. 6. 2015

Třetí etapa restaurování lunet v hlavním foyeru Národního divadla ukončena

Od 19. ledna do 8. června 2015 probíhala závěrečná etapa restaurování nástěnných maleb (František Ženíšek Vzkříšení umění, Mikoláš Aleš Zřídla, Rudohoří, Severní průsmyky, Jizera, Boj se saní) ve foyeru na 1. balkoně historické budovy Národního divadla. Restaurátoři tak vrátili po letech záři a barevnost poškozeným lunetám i nástropním malbám. Zabránili jejich degradaci a uvolňování. Práce probíhaly za plného divadelního provozu.

Opera 3. 6. 2015

Vzpoura přírody v operním Macbethovi

Poslední operní premiérou Národního divadla v brzy končící sezoně bude 11. a 13. června 2015 Macbeth Giuseppa Verdiho. Krvavé drama podle Shakespearova stejnojmenného díla představí divákům Státní opery nový pohled na dobře známého operního skladatele. V hudebním nastudování dirigenta Jiřího Štrunce vystoupí v titulní roli bulharský barytonista Anton Keremidtchiev nebo Martin Bárta a v příští sezoně také Richard Haan. Role Lady Macbeth byla svěřena jedné z nejvýraznějších osobností pražského operního souboru Andě-Louise Bogze a slovenské sopranistce Jolaně Fogašové. Režie Verdiho Macbetha se ujal vyhledávaný slovenský divadelní režisér Martin Čičvák.

Činohra 22. 5. 2015

Kámen

Marius von Mayenburg napsal hru Kámen u příležitosti 20. výročí pádu Berlínské zdi – jednoho z nejznámějších symbolů svržení totalitních režimů ve střední Evropě. Česká premiéra inscenace v režii Michala Dočekala se uskuteční 28. května 2015 ve Stavovském divadle.

Opera 20. 5. 2015

Filoktétés Jana Klusáka se představí v Národním divadle

Novou operu skladatele Jana Klusáka na motivy antického příběhu o Filoktétovi uvede v rámci 70. mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro Národní divadlo. Projekt realizovaný v koprodukci s Národním divadlem moravskoslezským se v Praze představí v sobotu 23. května 2015.

Opera 12. 5. 2015

Z mrtvého domu bude operním debutem Daniela Špinara

Po Fibichově Pádu Arkuna přichází Národní divadlo z dalším mimořádným operním dílem českého skladatele. Z mrtvého domu se tak stane již třetím titulem Leoše Janáčka na operním repertoáru. Po Příhodách lišky Bystroušky se hudebního nastudování opět ujal Robert Jindra a inscenace bude operním debutem nejvýraznější režisérské osobnosti českého činoherního divadla a designovaného uměleckého šéfa činoherního souboru první scény Daniela Špinara. V roli Luky Kuzmiče se představí světový tenorista Štefan Margita. Mimořádné dílo patřící mezi ozdoby evropských i zámořských operních domů zazní v Národním divadle po čtyřiadvaceti letech a to v premiérách 14. a 16. května 2015.

Opera 11. 5. 2015

Národní divadlo se zapojí do evropské on-line platformy

Národní divadlo se zapojí do společné on-line platformy pro zpřístupňování živých přenosů, záznamů a dokumentů z procesu vzniku operních inscenací. Iniciátorem mezinárodního projektu je organizace Opera Europa s podporou programu Kreativní Evropa Evropské komise a Evropské vysílací unie.

Balet 8. 5. 2015

OHAD NAHARIN: decadance

Poprvé v historii přivítá Balet Národního divadla do svého repertoáru dílo dnes již legendárního Izraelce Ohada Naharina, který již několik desetiletí patří ke světové choreografické špice moderního tanečního divadla.

Opera 5. 5. 2015

Březinův Toufar se Soňou Červenou hostuje v New Yorku

Komorní opera Aleše Březiny o římskokatolickém knězi Josefu Toufarovi umučeném před 65. lety komunistickou Státní bezpečností zazní po hostování v Nitře, Bratislavě, Drážďanech, Litomyšli nebo Bukurešti také v americkém New Yorku. Národní divadlo ji uvede dvakrát v sále Bohemian National Hall 8. a 10. května 2015.

ND 2. 5. 2015

Spolupráce Národního divadla a čínského národního centra pro múzická umění

Národní centrum pro múzická umění v Číně (National Centre for Performing Arts) a Národní divadlo v České republice se, na základě předchozích jednání vedení obou institucí, dohodly na podpisu memoranda o dlouhodobé spolupráci. Zejména na vzájemném uvádění divadelních inscenací, výměny zkušeností a odborných znalostí.

Opera 30. 4. 2015

Opera Rudá Marie se vysměje buranství, škodolibosti a záškodnictví

Legendární seriál Tlučhořovi vysílaný od roku 1991 na Rádiu Golem a posléze na vlnách Českého rozhlasu Regina dostane na jevišti Nové scény svou operní podobu. Skladatel a dirigent Jan Kučera zkomponoval dílo na text autorů Oldřicha Kaisera a Jiřího Lábuse. Rudá Marie zazní na Nové scéně v premiéře 7. května 2015 od 20.00.

ND 23. 4. 2015

Mezinárodní den tance s Českou televizí

V České republice se bude 29. duben slavit ve více než dvaceti českých a moravských městech, kde se připravuje speciální program pro veřejnost. Tančit se bude na veřejných prostranstvích, v tanečních sálech, studiích, klubech a divadlech. A díky hlavnímu mediálnímu partnerovi, České televizi, také na internetu. Poprvé v historii totiž vznikne telemost, který taneční scény Národního divadla v Praze a propojí. Tančit tak bude moci skutečně každý!

Opera 17. 4. 2015

Státní operu rozezpívá Jeníček s Mařenkou

Nesmrtelný příběh Jeníčka, Mařenky a Ježibaby opět zavítá do Prahy! Státní opera zve děti a jejich rodiče i prarodiče na divadelní dobrodružství, které zdaleka nebude jako kdejaká jiná opera. Jeníček s Mařenkou připraví podívanou mnohem barevnější, zábavnější a sladší, vůbec ne dlouhou, stoprocentně v češtině, a na konci samozřejmě zvítězí dobro nad zlem.

Opera 27. 3. 2015

Experti Opera Europa: náhradní prostor je ideálním řešením v době rekonstrukce Státní opery

Praha má šanci udržet pestrou nabídku operních představení i v průběhu rekonstrukce Státní opery, která začne v červenci 2016. Shodli se na tom experti organizace Opera Europa s vedením Národního divadla na závěr společného dvoudenního jednání. Právě zachování odpovídajícího počtu operních představení a tím uspokojení zvyšující se poptávky po tomto žánru je jedním z cílů Národního divadla v průběhu připravované rekonstrukce.

Činohra 26. 3. 2015

Zemětřesení v Londýně

Pozoruhodná hra úspěšného současného britského dramatika měla premiéru v Londýně v roce 2010. Skrze osudy tří sester sledujeme příběh odehrávající se od šedesátých let 20. století do daleké budoucnosti. Premiéra 2. dubna 2015 na Nové scéně

Laterna magika 25. 3. 2015

Derniéra inscenace Antikódy

Po dvou letech se na Nové scéně Národního divadla rozloučíme s inscenací Laterny magiky Antikódy. Experimentální projekt, který je inspirován stejnojmennou sbírkou vizuální poezie Václava Havla, bude mít derniéru již tuto neděli 29. března od 20.00 hodin.

Opera 17. 3. 2015

Titulní role Borise Godunova zazpívají v Národním divadle přední ruští pěvci Michail Kazakov a Vitalij Jefanov

Dva renomovaní ruští pěvci s mezinárodními zkušenostmi Michail Kazakov a Vitalij Jefanov přijali nabídku na účinkování v titulní roli nejnovější operní premiéry Národního divadla Boris Godunov. Dílo Modesta P. Musorgského hudebně nastudoval umělecký ředitel Opery Národního divadla Petr Kofroň a režisérkou inscenace je jeden z nejvýraznějších talentů současné operní režie Linda Keprtová. Pro novou inscenaci, která pracuje s oběma autentickými Musorgského verzemi opery z let 1869 a 1874 je zatím naplánováno třináct představení v probíhající a následující operní sezoně. Jedno z nejpůsobivějších děl ruské operní literatury zazní v Národním divadle v premiérách ve čtvrtek 26. a v neděli 29. března 2015.

Činohra 12. 3. 2015

Audience u královny

Její Veličenstvo Alžběta II., královna Spojeného království a dalších dominií britské koruny, je hlavní postavou této nové anglické hry. Jeden den v týdnu přijímá královna své premiéry ke konzultacím. A právě ty jsou námětem hry, která je svým způsobem pohádkou o monarchii v moderním světě. Divadlem o každodenní politice a politicích obecně, byť jsou v této hře přítomni prakticky všichni konkrétní premiéři od Winstona Churchilla, přes Margaret Thatcherovou po Davida Camerona. Premiéry 19. a 20. března 2015 ve Stavovském divadle

Činohra 5. 3. 2015

Strasti života

Je hluboká noc. Jona, muž na sklonku středního věku, se vzbudí s palčivým pocitem, že jeho život končí. Probudí svou ženu Levivu, aby jí sdělil, že ji opouští. Dialog, který se rozvine – dialog plný proseb, lamentací, výmluv, vydírání, výhrůžek a urážek – je děsivý a směšný zároveň. I proto, že ho všichni známe a v té či oné podobě jsme ho už mnohokrát prožili. Nezáleží, jestli se jedná o rozhovor muže se ženou, rodiče s potomkem, hříšníka s Bohem... Je to pláč lidské duše nad zmarněným životem. Premiéra 12. března 2015 na Nové scéně

Opera 25. 2. 2015

Matiné v Národním divadle připomene výročí narození Bedřicha Smetany

Národní divadlo si opět připomene výročí narození klíčové osobnosti české opery dopoledním recitálem. Matiné jen několik dnů před 191. výročím narození Bedřicha Smetany připravila první scéna na sobotu 28. února 2015 od 11.00 v Národním divadle a za klavírního doprovodu dirigenta Davida Švece se na něm představí sólisté Opery Národního divadla – Dana Burešová, Kateřina Jalovcová, Martin Šrejma a Miloš Horák. Jako mimořádný host vystoupí smetanovská specialistka, klavíristka Jitka Čechová.

ND 24. 2. 2015

Sezona 2015/2016 Národního divadla

133. sezona Národního divadla. Představujeme divadelní sezonu 2015/2016 a zahajujeme prodej celosezonního předplatného.

Činohra 20. 2. 2015

Hostování inscenace 1914 ve francouzské Remeši

V pátek 20. a v sobotu 21. února 2015 vystoupí Činohra ND jako hlavní host mezinárodního divadelního festivalu Reims Scenes D ́Europe, který jíž od 6. února probíhá na několika scénách ve francouzské Remeši. V těsné blízkosti slavné remešské katedrály se nachází zdejší opera. A právě zde, v krásném divadle s kapacitou 700 diváků, uvede dnes večer Činohra ND Wilsonovu inscenaci 1914. Oba večery jsou zcela vyprodané.

Laterna magika 19. 2. 2015

Nová premiéra Laterny magiky: Podivuhodné cesty Julese Verna

Jedinou premiérou Laterny magiky v této sezoně jsou Podivuhodné cesty Julese Verna, multimediální inscenace, kterou připravil režisér David Drábek. Nový projekt je oslavou odkazu slavného francouzského spisovatele a také holdem průkopníkům filmu. Odehrává se totiž v prostředí filmového ateliéru z prvních desetiletí 20. století, v němž se pionýři tohoto média pokoušejí zachytit na celuloidový pás jeden z nejslavnějších románů Julese Verna, Tajuplný ostrov.

Opera 30. 1. 2015

Morávkova Flétna od Boha ve Stavovském divadle

Spletitý příběh Kouzelné flétny nově převypráví divákům Stavovského divadla jeden z nejosobitějších českých režisérů současnosti Vladimír Morávek ve fantaskním světě koláží předního výtvarníka Miroslava Huptycha. Premiéry Mozartovy opery v hudebním nastudování Jaroslava Kyzlinka chystá Národní divadlo na 5. a 7. února 2015.

Opera 27. 1. 2015

José Cura jako Otello ve Státní opeře

Jeden z nejžádanějších tenoristů současnosti poprvé vystoupí v Praze v inscenaci Státní opery. José Cura přijal nabídku ředitele Národního divadla Jana Buriana a ředitelky Opery Národního divadla a Státní opery Silvie Hroncové a ve čtvrtek 29. ledna a v úterý 24. února 2015 se představí v titulní roli opery Giuseppe Verdiho Otello pod taktovkou hudebního ředitele Státní opery Martina Leginuse.

Laterna magika 20. 1. 2015

Premiéra Laterny magiky Podivuhodné cesty Julese Verna

Ve čtvrtek 19. února 2015 proběhne na Nové scéně Národního divadla světová premiéra pod hlavičkou souboru Laterny magiky: Podivuhodné cesty Julese Verna. Inscenace s prvky činohry i pohybového divadla čerpá inspiraci z románů slavného spisovatele, zejména z oblíbeného titulu Tajuplný ostrov a současně je holdem průkopníkům filmu a jejich mnohdy naivním pokusům zachytit pohyb a děj na celuloidový pás!

ND 19. 1. 2015

Třetí etapa restaurování nástropních maleb a lunet v Národním divadle

V pondělí 19. ledna 2015 začíná stavbou lešení poslední etapa restaurování nástropních maleb v hlavním foyeru historické budovy Národního divadla. Opravovat se bude triptych Umění – Vzkříšení od Františka Ženíška a lunety Vlast – Zřídla, Rudohoří, Severní průsmyky, Jizera, Boj se saní od Mikoláše Alše. Komplexní restaurování financuje mecenáška a filantropka prof. Dadja Altenburg-Kohl. Výslednou podobu diváci Národní divadla spatří od 1. června 2015. Práce probíhají za plného divadelního provozu.

Opera 13. 1. 2015

Ve Státní opeře začíná Mefistofelovo pokoušení Fausta

Jediná dokončená opera italského skladatele a Verdiho současníka Arrigo Boita svede v Praze dohromady hudební osobnosti světového renomé. Mefistofeles ve Státní opeře je setkáním vyhledávaného italského dirigenta Marca Guidariniho a basisty Štefana Kocána v titulní roli. A nejenom jich. Mezi sólisty jsou Raúl Gabriel Iriarte, Peter Mikuláš, Eva Urbanová, Christina Vasileva nebo Alžběta Poláčková. Nezastupitelnou roli budou mít Sbor Státní opery a Chlapecký sbor Pueri gaudentes. Premiéry inscenace v režii Ivana Krejčího zažije Státní opera 22. a 24. ledna 2015.

Činohra 9. 1. 2015

1969 Doba ledová

Scénický večer k poctě Jana Palacha na Nové scéně ND

Činohra 5. 1. 2015

Nová krev

Činohra Národního divadla ve 21. století. Představujeme koncepci nového uměleckého ředitele Činohry ND, Daniela Špinara.

ND 10. 12. 2014

Dvě benefiční akce v Národním divadle

Národní divadlo v souvislosti s vánočními svátky připravuje dvě benefiční akce. Pečení perníčků na piazzetě Národního divadla a Povánoční BAROVÁNÍ speciál Sandry Novákové a Filipa Rajmonta na Nové scéně.

Opera 3. 12. 2014

Nová země o hladomoru na Ukrajině zazní pouze jednou

Po 78 letech se dočká premiéry opera Aloise Háby Nová země. I přes značné úsilí tohoto průkopníka mikrointervalové hudby v druhé polovině 30. let 20. století nebyl záměr dílo uvést naplněn a 12. prosince 2014 zazní v hudebním nastudování uměleckého ředitele Opery Petra Kofroně poprvé. Národní divadlo ji uvede pouze jednou a to jako příspěvek k Roku české hudby.

Činohra 3. 12. 2014

Dokonalé štěstí aneb 1789

Inscenace, na jejímž počátku stál průlomový text francouzské režisérky Ariane Mnouchkinové z roku 1970, nás vede ke grandiózní koláži plné kejklířů, zpěvů, bubenických čísel a hereckých výkonů. Kolik je revolucí a která je ta nejdůležitější? Bylo jich mraky – a proto vzniká tahle „anatomie revoluce“– kaleidoskop možného i nemožného, a to vše na jevišti historické budovy Národního divadla.

ND 28. 11. 2014

Noví šéfové uměleckých souborů Baletu a Činohry ND budou vybráni do konce prosince

Nové umělecké vedení čeká soubory Baletu a Činohry Národního divadla. V uzavřeném výběrovém řízení vyberou z oslovených kandidátů odborné komise. Návrhy předloží řediteli ND doc. Janu Burianovi, který vítěze zveřejní do konce kalendářního roku. „Dostanu doporučení, ale závěrečné rozhodnutí je na mně,“ říká Burian.

ND 24. 11. 2014

Jan Burian v představenstvu Opera Europa

Ředitel Národního divadla doc. MgA. Jan Burian se stal členem představenstva profesní asociace Opera Europa. Valná hromada členů ho zvolila do funkce na tříleté období v sobotu 22. listopadu 2014 na své podzimní konferenci v Brně.

Opera 19. 11. 2014

Adam Plachetka se vrací do Národního divadla

Sólista Vídeňské státní opery, basbarytonista Adam Plachetka a Opera Národního divadla obnovují uměleckou spolupráci, kterou Adam Plachetka letos v červnu přerušil v souvislosti s odstoupením Roberta Jindry z funkce hudebního ředitele Opery Národního divadla.

Opera 14. 11. 2014

Zemřel scénograf Johan Engels

Uznávaný Jihoafrický operní scénograf Johan Engels zemřel náhle ve věku 62 let ve svém domově v Anglii ve čtvrtek 6. 11. 2014. Engels byl úzce spjat s Bregenzským festivalem v Rakousku, režisérem Davidem Pountneyem a intendantem Anthony Freudem v Houston Grand Opera a Lyric opera v Chicagu. Engels právě dokončil návrhy pro nový Prsten Nibelungův v Chicagu, který má mít premiéru v sezoně 2016-2017.

Laterna magika 13. 11. 2014

55 let Laterny magiky v Praze

Historie Laterny magiky se začala psát na světové výstavě Expo 58 v Bruselu, kdy se z nápadu režiséra Alfréda Radoka a scénografa Josefa Svobody zrodil nový divadelní fenomén. Svou stálou scénu ovšem získala až rok poté: 9. května 1959 v Praze v prostorách paláce Adria. Za 55 let existence stálého souboru se uskutečnilo na 36 premiér, z nichž alespoň některé vám chceme přiblížit výstavou původních inscenačních plakátů, které je doprovázely.

Opera 30. 10. 2014

José Cura jako Otello ve Státní opeře

Jeden z nejžádanějších tenoristů současnosti poprvé vystoupí v inscenaci Státní opery. José Cura přijal nabídku ředitele Národního divadla Jana Buriana a ředitelky Opery Národního divadla a Státní opery Silvie Hroncové a ve čtvrtek 29. ledna a v úterý 24. února 2015 se představí v titulní roli opery Giuseppe Verdiho Otello pod taktovkou hudebního ředitele Státní opery Martina Leginuse. V prvním představení se role Desdemony ujme Eva Hornyáková a Jagem bude Dalibor Jenis. V následujícím únorovém termínu to budou Pavla Vykopalová a Ivan Kusnjer.

Činohra 24. 10. 2014

Drakobijci

Hrdinský kabaret o sarajevském atentátu a právu na svobodu. Hostování předního srbského souboru ve Stavovském divadle.

Opera 21. 10. 2014

Novou Carmen v Národním divadle je Václava Krejčí Housková

Po třech letech přivítá Národní divadlo novou představitelku Carmen ve stejnojmenné opeře Georgese Bizeta. Po Kateřině Jalovcové se v roli temperamentní Cikánky představí další přední mezzosopranistka mladší generace Václava Krejčí Housková. Její první účinkování v Národním divadle v této roli zažijí diváci již ve středu 22. října 2014 a to pod taktovkou dirigenta Zbyňka Müllera.

Opera 15. 10. 2014

Salome ve Státní opeře s Gun-Brit Barkmin

Jeden z nejprogresivnějších evropských režisérů současnosti Mariusz Treliński představí po sedmi týdnech intenzivních zkoušek ve Státní opeře svou Salome – operu Richarda Strausse na skladatelovo libreto a v hudebním nastudování německého dirigenta Heiko Mathiase Förstera. Po premiérách 23. a 26. října 2014 od 20.00 se dílo divákům představí v letošním roce, 150 let od Straussova narození, ještě třikrát.

ND 9. 10. 2014

Rekonstrukce Státní opery

Ve čtvrtek 1. července 2016 by měla být zahájena zásadní rekonstrukce objektu Státní opery, jejího zázemí i přilehlé provozní budovy. Stavební práce mají být ukončeny v roce 2018.

Opera 29. 9. 2014

Paralelní životy připomenou praktiky komunistické tajné policie

Po Nitře, Bratislavě a Drážďanech přichází přehlídka dokumentárního divadla Paralelní životy – 20. století očima tajné policie do Prahy. Národní divadlo se zapojilo do společného projektu šesti souborů z Německa, Maďarska, Polska, Rumunska, Slovenska a České republiky premiérou inscenace komorní opery Aleše Březiny Toufar loni na podzim.

ND 29. 9. 2014

Listopad 89 v Národním divadle

V listopadu 2014 uběhne 25 let od Sametové revoluce. Je to vhodná příležitost se ohlédnout, připomenout si cestu, kterou jsme ušli a zhodnotit její nejvýraznější momenty.

Opera 16. 9. 2014

Verdiho Rigoletta ozdobí tenorista Vincent Schirrmacher

Sólista vídeňské Volksoper Vincent Schirrmacher vstupuje v úterý 16. září 2014 do inscenace Verdiho opery Rigoletto ve Státní opeře. Finalista soutěže Plácida Dominga Operalia z roku 2008 se představí v roli Vévody mantovského. Jeho interpretaci operního šlágru La donna è mobile uslyší pražští diváci a posluchači do konce aktuální operní sezony ještě třikrát.

Opera 11. 9. 2014

Státní opera má novou Carmen: Janu Kurucovou

Již od této soboty 13. září 2014 získá Státní opera pro svou inscenace opery Georgese Bizeta Carmen sólistku Deutsche oper Berlin Janu Kurucovou. Původem slovenská mezzosopranistka se už v Praze představila – v operní sezoně 2010/2011 vyhověla nabídce tehdejšího uměleckého šéfa opery Jiřího Heřmana a zaskočila v roli Idamanteho v inscenaci Mozartova Idomenea. Vedle Adama Plachetky vystoupila rovněž na koncertě Mozartovy narozeniny letos lednu ve Stavovském divadle.

Opera 4. 9. 2014

Christina Vasileva se vrací do Prahy

Po třech letech se na jeviště Státní opery vrací držitelka Ceny Thálie sopranistka Christina Vasileva. V představení Verdiho opery Trubadúr v neděli 7. září 2014 vystoupí v roli Leonory po boku tenoristy Gianluky Zampieriho v roli Manrica. Nedělní představení bude rovněž mimořádné pro mezzosopranistku Kateřinu Jalovcovou, která vystoupí na scéně Státní opery poprvé jako Azucena.

ND 1. 9. 2014

Sezona 2014/2015 v Národním divadle

Národní divadlo pro divadelní sezonu 2014/2015 chystá ve čtyřech divadelních budovách (Národní divadlo, Státní opera, Stavovské divadlo a Nová scéna) 23 premiér a desítky repertoárových titulů.

ND 25. 8. 2014

Divadlobraní nabízí levnější vstupenky do Národního divadla

Národní divadlo pořádá na začátku letošní sezony tradiční akci DIVADLOBRANÍ. Do 3. 9. 2014 budou mít diváci možnost zajistit si vstupenky na libovolné zářijové představení Národního divadla o celých 40 % levněji, než je běžné.

Opera 22. 8. 2014

Jana Šrejma Kačírková se vrací na jeviště Stavovského divadla

Jeden z nejkrásnějších českých sopránů současnosti se opět rozezní Stavovským divadlem. Po své první mateřské dovolené se na jeviště vrací dvounásobná držitelka Ceny Thálie Jana Šrejma Kačírková. Ve středu 27. srpna 2014 zahájí postavou Konstance novou operní sezonu Národního divadla v představení Mozartovy opery Únos ze serailu v režii Joëla Lauwerse a pod taktovkou dirigenta Davida Švece.