MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Opera Stavovské divadlo

  Rossini: Popelka

  14. prosince - Kateřina Hebelková v titulní roli Rossiniho komedie

  Vstupenky
 • Opera Hudební divadlo Karlín

  A. Dvořák: RUSALKA

  19. prosince - V titulní roli Pavla Vykopalová

  Vstupenky
 • Three Tales

  Tři milníky vědy a techniky ve video opeře Beryl Korot a Steve Reicha

  POUZE PĚT UVEDENÍ
 • Opera Hudební divadlo Karlín

  Jeníček a Mařenka

  Opera pro celou rodinu v Hudebním divadle Karlín

  více o inscenaci

22. 11. 2016

Opera pro středoškoláky

Jste učitelem střední školy v Praze? Nebo Vaše dítě navštěvuje některou z pražských středních škol? Zapojte Vaše studenty a děti do programu Poprvé v opeře!

Opera Národního divadla organizuje kulturně vzdělávací program Poprvé v opeře, jehož cílem je zprostředkovat studentům středních škol nezapomenutelné hudebně-vizuální zážitky z operních představení a rozvíjet u nich zájem o tento umělecký žánr.

V rámci programu získají studenti vstupenky na tři operní představení za zvýhodněnou a velmi přístupnou cenu. Představení se uskuteční ve druhé polovině školního roku 2016/2017.

Romeo a Julie, 07. 02. 2017, Hudební divadlo Karlín, začátek 19:00

Poprask v opeře, 02. 03. 2017, Stavovské divadlo, začátek 19:00

Chytračka / Měsíc, 06. 04. 2017, Národní divadlo, začátek 19:00

Chcete se dozvědět víc? Rádi Vám sdělíme podrobnosti a podmínky programu. Kontaktujte nás na emailu poprvevopere@narodni-divadlo.cz.


14. 11. 2016

Cenu Národního divadla získala v Karlových Varech Slávka Zámečníková

Slávka ZámečníkováLetošní nositelkou Ceny Národního divadla se na právě skončeném 51. ročníku Mezinárodní pěvecké soutěže Antonína Dvořáka v Karlových Varech stala mimořádně talentovaná mladá slovenská sopranistka Slávka Zámečníková. Čtyřiadvacetiletá posluchačka berlínské Hochschule für Musik Hanns Eisler získala na karlovarské soutěži i řadu dalších ocenění. Stala se vítězkou kategorie Junior a zároveň absolutní vítězkou celé soutěže, obdržela Cenu Mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro, Cenu Antonína Dvořáka za nejlepší interpretaci dvořákovské árie a Cenu Josefa Hercla za nejlepší interpretaci barokní árie. Svůj znělý lyrický soprán, velkou muzikalitu a přesvědčivý výraz předvedla ve všech velmi různorodých soutěžních úkolech a v samotném finále pak dominovala vynikající interpretací árie „Za štíhlou gazelou“ z Dvořákovy Armidy. Součástí Ceny Národního divadla je i vystoupení v některé z operních inscenací, pražské operní publikum tedy bude mít v příští sezoně možnost pěvecké umění Slávky Zámečníkové poznat osobně.


26. 10. 2016

Státní opera s Editou Gruberovou v Japonsku

Státní opera je po roce opět na turné po japonských divadlech a koncertních síních. Hostování začalo galakoncertem ve vědeckými a akademickými institucemi prošpikovaném městě Cukuba 14. října 2016.

Postupně se Státní opera představila jak inscenacemi Norma Vicenza Belliniho a Mozartovou Kouzelnou flétnou, tak galakoncerty mj. s Editou Gruberovou. Mezi našimi sólisty nechybí např. Marie Fajtová, Yukiko Kinjo, Lucie Hájková, Sylva Čmugrová, Jana Sýkorová, Martina Masaryková, Petra Nôtová, Štěpánka Pučálková, Aleš Briscein, Ivo Hrachovec, Jiří Brückler, Oleg Korotkov, Miloš Horák, Tomáš Kořínek a další. Orchestr a Sbor Státní opery účinkujel pod taktovkami dirigentů Petera Valentoviče a Richarda Heina. Slovenská diva světového renomé Edita Gruberová zazářila v inscenaci Normy režiséra Toma Sugaa, Japonce trvale usazeného v Evropě, který ji připravil pro Státní operu loni na podzim. Vedle Toma Sugaa na Normě spolupracoval scénograf Boris Kudlička a světelný designér Wolfgang Goebbel. Norma patřila v uplynulé sezoně mezi nejnavštěvovanější nové inscenace. Státní opera se vrací do Prahy v noci v pondělí 14. listopadu 2016.