MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Nová sezona s novým obsazením

  Únos ze serailu, Don Giovanni, Figarova svatba, Cosi fan tutte, Lazebník sevillský, Trubadúr, Carmen, Rusalka ad.

  PROGRAM OPERY
 • Opera Státní opera

  Lazebník sevillský

  4. září - Nové obsazení hlavních rolí skvělé Rossiniho komedie - M. Kapustová, M. Šrejma, J. Brückler, M. Horák a F. Zahradníček

  Více o inscenaci
 • Opera Státní opera

  G. Verdi: Trubadúr

  7. září - Do role Leonory se vrací držitelka Ceny Thálie Christina Vasileva. Poprvé se v Praze jako Azucena představí Kateřina Jalovcová a jako Manrico Gianluca Zampieri.

  Více o inscenaci
 • Opera Státní opera

  A. Dvořák: RUSALKA

  10. září - Alžběta Poláčková poprvé jako Rusalka ve Státní opeře. V dalších rolích Richard Samek, Veronika Hajnová, Oleg Korotkov ad.

  Více o inscenaci
 • Pro děti Státní opera

  OPERA NÁS BAVÍ

  14. 9. - První díl oblíbeného pořadu pro děti v sezoně 2014/15

  Více o pořadu
 • Facebook Opery ND

  Sledujte novinky, soutěže, fotografie také na našem facebookovém profilu.

  FACEBOOK

22. 8. 2014

Jana Šrejma Kačírková se vrací na jeviště Stavovského divadla

Jeden z nejkrásnějších českých sopránů současnosti se opět rozezní Stavovským divadlem. Po své první mateřské dovolené se na jeviště vrací dvounásobná držitelka Ceny Thálie Jana Šrejma Kačírková. Ve středu 27. srpna 2014 zahájí postavou Konstance novou operní sezonu Národního divadla v představení Mozartovy opery Únos ze serailu v režii Joëla Lauwerse a pod taktovkou dirigenta Davida Švece.

Jana Šrejma Kačírková jako Konstance v Mozartově Únosu ze serailu„Jsem moc ráda, že po mateřské dovolené mohu pokračovat takzvanou mozartovskou hlasovou hygienou,“ říká Jana Šrejma Kačírková. „Právě mozartovské role byly vždy mou oblíbenou parketou. Role Konstance je v současné době nejtěžší part v mém repertoáru. Připravuji se opravdu poctivě, abych nezklamala své věrné posluchače ani sebe,“ dodává sopranistka.

V následujících týdnech uvidí návštěvníci Stavovského divadla pěvkyni hned několikrát. Již 31. srpna 2014 se vrací do inscenace Don Giovanni režisérského dua Skutr, kde ztvárnila postavu Donny Anny v obou premiérách před dvěma lety. Jako Zuzanka ve Figarově svatbě se objeví v odpoledním představení 20. září 2014.

Jana Šrejma Kačírková se po svém debutu v Národním divadle v prosinci 2010, kdy ztvárnila Adinu v Donizettiho Nápoji lásky a sklidila mimořádný ohlas diváků i kritiků, představila pražskému publiku v sedmi dalších rolích (například i jako Terinka v Dvořákově Jakobínovi nebo Královna noci v Mozartově Kouzelné flétně).


13. 6. 2014

Vstupenky na Pád Arkuna a Salome již v prodeji

Pád ArkunaOd 1. června 2014 byl zahájen předprodej na dvě podzimní operní premiéry. Fibichovo dílo Pád Arkuna v režii renomovaného českého operního režiséra Jiřího Heřmana se poprvé představí 9. a 10. října 2014. Toto dílo bude v Národním divadle u příležitosti Roku české hudby scénicky uvedeno po více než osmdesáti letech. Druhá premiéra nové pražské inscenace opery Richarda Strausse Salome bude uvedena 23. a 26. října 2014 ve Státní opeře. Režie se ujme pozoruhodný polský divadelní a filmový režisér Mariusz Treliński, jehož dvorním scénografem je přední slovenský výtvarník Boris Kudlička. V obou případech jde o mimořádné projekty, které si určitě nesmíte nechat v nadcházející sezoně ujít. Více o obsazení a vstupenkách najdete ZDE.