MENU

Opera Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Opera Národní divadlo

  Puccini: Madama Butterfly

  V Národním divadle

  Vstupenky
 • Pro děti Stavovské divadlo

  Opera nás baví - Gala

  17. září - Rusalenka k životnímu jubileu Jiřiny Markové Krystlíkové. Mimořádní hosté: Eva Urbanová, Aleš Briscein, Roman Janál a Luděk Vele

  Více informací
 • Státní opera v Karlíně

  Navštivte představení Státní opery v Hudebním divadle Karlín

  REPERTOÁR

29. 6. 2017

Festival hudebního divadla Opera 2017

Festival, který se odehrává z velké části na scénách Národního divadla, začíná již 13. září! Své nejlepší inscenace nabídnou soubory z celé České republiky i Slovenska, v programu je operní klasika, málo známé tituly i novinky.

Pokračovat ve čtení

Festival hudebního divadla Operase v tomto roce přesunul do podzimního termínu: uskuteční se ve dnech 13. září 2017 – 5. listopadu 2017.

Své nejlepší inscenace nabídnou operní soubory z celé České republiky a po výborné zkušenosti z roku 2015 přijedou opět také všechny tři operní soubory ze Slovenska – z Bratislavy, Košic a Banské Bystrice. Představení stálých operních domů i tentokráte doplní produkce vzniklé nezávisle na tradiční operní síti divadel: Ensemble Damian s barokní operou La Semele, Ensemble Opera Diversa a Opera Povera s novými autorskými projekty, poprvé bude na festivalu k vidění produkce, která vznikla v rámci unikátního festivalu Dny nové opery Ostrava, a festivalovému publiku se představí nedávno založené Operní studio Praha.

13. ročník festivalu nabízí operní díla od baroka až po současnost, a to především českých, italských a francouzských skladatelů. V programu jsou české premiéry (Rossiniho komediální opera Hrabě Ory a dvě díla inspirovaná antickými tragédiemi: Cherubiniho Medea a  Xenakisova Oresteia) či díla, která se u nás nehrála desítky let (z Massenetovy Thäis tak diváci znají většinou jen slavné orchestrální intermezzo - Meditaci). Dva tituly jsou přímo určené dětem: Schiffauerova pohádka Zob, zob, Zoban a Ravelova opera Dítě a kouzla, k nimž českobudějovičtí připravili i hudebně-divadelní edukativní program Kouzla a dítě, který se odehraje na začátku představení přímo v hledišti Stavovského divadla a naladí děti na vnímání pohádkového díla.

Ceny vstupenek na představení mimopražských souborů se pohybují od 100 do 790 Kč, 30% slevou jsou zvýhodněni senioři, studenti a ti, kdo si zakoupí vstupenky na čtyři a více představení mimopražských souborů na scénách Národního divadla. Vstupenky se slevou lze koupit přímo v pokladnách Národního divadla.

Jednota hudebního divadla, hlavní organizátor festivalu, připravuje řadu doprovodných akcí - ve spolupráci s Národním divadlem a dalšími institucemi, mj. Mezinárodním televizním festivalem Zlatá Praha. Konkrétnější informace budou zveřejněny začátkem září.

Podrobnější informace na: www.festival-opera.cz.


20. 6. 2017

Poslední premiéra sezóny: Orfeus v podsvětí v Hudebním divadle Karlín

Nová inscenace slavné operety francouzského skladatele Jacquese Offenbacha, kterou pro Národní divadlo zrežírovali renomovaní bratři Cabani, se v Hudebním divadle Karlín dočká unikátně moderního zpracování. Děj zasazený do často až komicky skličujícího prostředí evropské byrokracie navíc nabídne množství slavných melodií i jiskřivých dialogů v podání předních českých interpretů. Hlavních rolí se v alternacích ujmou Josef Moravec/Richard Samek (Orfeus) a Lenka Pavlovič/Jana Sibera (Eurydika). Dirigovat bude Jan Chalupecký. Slavnostní premiéra je na programu 6. 7. 2017.

Více o představení


25. 4. 2017

Výbušný Krakatit Václava Kašlíka čekají poslední tři reprízy

Pozoruhodné experimentální dílo, jehož děj předpovídá nejen vývoj moderní vědy, ale také cestu lidské civilizace až na samý práh sebezničení, uvedeme ještě 15. 6. 2017. Opera se vyznačuje jak dynamickým scénářem, který hbitě prolíná světy skutečné a fiktivní, tak hudbou kombinující prvky klasické tvorby s moderním jazzem nebo pop music. Buďte u toho s námi!