MENU

Mecenášský klub
Národního divadla

Mecenášství není stavem peněženky, ale stavem ducha.

Jak se stát mecenášem

5. 10. 2017

Malá mořská víla

Netradiční setkání ve spolupráci se společností YPO

Mecenášský klub uspořádal netradiční setkání ve spolupráci se společností YPO, u příležitosti baletu Malá mořská víla. Návštěvníci zážitkového divadelního večera si prohlédli (nejen) jeviště Stavovského divadla, kde také vyslechli dramaturgický úvod k představení přímo z úst choreografa Jana Kodeta, a kde zastihli rozcvičující se tanečníky krátce před vstupem na scénu.
Po představení mohli osobně pogratulovat sólistům – v tomto případě Magaléně Matějkové (Malá mořská víla), Ondřeji Vinklátovi (Princ) a Michaele Wenzelové, která ztvárnila roli Čarodějnice.
Foto: Ondřej Vinklát s hosty (David Sedlecký)


25. 9. 2017

Na návštěvě v Moseru

Díky nové předsedkyni Výboru mecenášů Kateřině Zapletalové navštívili mecenáši sklárny Moser.

V Karlových Varech prošli celý provoz skláren - muzeum s překrásnými číšemi, vázami a mísami, sklárnu a huť, malírny, rytce, ale třeba i kontrolu kvality výrobků. Mecenáši děkují za krásný speciální zážitek!


31. 8. 2017

Nová předsedkyně Výboru

Začátkem sezony přivítáme novou předsedkyni Výboru Mecenášského klubu, jeho dlouholetou členku paní Kateřinu Zapletalovou. Po více než sedmi letech přebírá pomyslné žezlo po vůbec první předsedkyni paní prof. Dadje Altenburg-Kohl. Kateřině Zapletalové jsme položili několik otázek, abychom vám ji blíže představili. Nabízíme vám krátkou ukázku, celý rozhovor najdete v zářijovém čísle magazínu Národního divadla.

Co pro vás osobně znamená být mecenáškou?
Mecenášství je pro mne radost. Radost z toho, že mohu pomoci něčemu krásnému a smysluplnému. Baví mne být součástí dění kolem ND. Díky Mecenášskému klubu mám možnost nahlédnout do zákulisí a poznat lidi, kteří stojí za chodem divadla.

Těšíte se na svou novou roli předsedkyně Výboru Mecenášského klubu?
Těším se, protože budu mít možnost lépe poznat ostatní mecenáše ND a sdílet s nimi podobnou energii a lásku k divadlu. Doufám také, že se mi podaří přispět k dalšímu rozvoji Mecenášského klubu. Myslím, že smyslem lidského života je, aby až člověk ze světa odejde, byl svět o trochu lepší, než když na něj přišel. A mecenášství může pomoci tento smysl naplnit.


8. 2. 2017

Historicky nejvyšší výnosy

Dovolujeme si Vám oznámit, že dne 7. 2. 2017 zasedl Výbor Mecenášského klubu, aby rozhodl o rozdělení výnosů roku 2016, jejichž celková výše činila: 2 400 000 Kč. Děkujeme Vám za přízeň!

Výnosy Klubu z roku 2016 byly nebo budou využity takto:

Balet ND – Záznam představení BREL – VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři: 316 000 Kč (vč. účelového daru)

  1. Činohra ND – Podpora doprovodných činoherních programů ND+ a kniha Činohra od roku 1989 do současnosti: 266 000 Kč

  2. Laterna magika – Podpora inscenace CUBE: 200 000 Kč

  3. Opera ND – Podpora české operní tvorby – Žádný člověk a Don Hrabal: 266 000 Kč

  4. Rozvoj celo-divadelního programu ND+: 200 000 Kč

  5. Restaurování lunet A. Liebschera v HB ND: 400 000 Kč (dar Václava Rybaříka)

  6. Restaurování obrazů V. Brožíka v HB ND: dar prof. Dr. Dadji Altenburg-Kohl

  7. Digitalizace Archivu ND: 200 000 Kč

  8. Restaurování obrazů V. Brožíka v HB ND: 124 000 Kč

  9. Multimediální galerie na Nové scéně: 100 000 Kč

  10. Podpora Baletní přípravky ND: 50 000 Kč


30. 11. 2016

Promítání filmu Dancer

V divadelním prostoru Royal se sešli nejen mecenáši, členové Baletu ND a jeho přátelé, ale i sólisté z Mnichovského baletu nebo naše Laterna magika.

Vytvořili přátelskou atmosféru a zhlédli exkluzivně v prvním uvedení po oficiální premiéře v ČR dokument Davida LaChapella, který představuje výjimečnou osobnost světa tance - Sergeje Polunina. Film se dotýká i zásadních témat, jakým je např. podpora tanečníků během jejich kariéry. Byl nominovaný i na cenu PGA (Sdružení amerických filmových producentů).
Čestným hostem divadelně-filmového odpoledne byl i Milosh Harajda, kreativní konzultant Davida LaChapella a producent filmové premiéry Dancer v ČR.

Na fotce zleva: Adam Zvonař, Eva Sochorová, Radka Příhodová, Milosh Harajda

Foto: mecenáš David Sedlecký


28. 11. 2016

Dancer

Tanečník, jehož jméno patří mezi světovou špičku. Muž, jehož mentorem je významný fotograf David LaChapelle. Náročný život baletního sólisty. Pomoc druhým. To vše spojuje nový dokumentární film Dancer a jméno Sergei Polunin. Exkluzivně jsme promítali pro mecenáše Národního divadla v divadelním prostoru Royal.

 Foto: David LaChapelle, © Production | MILOSH