MENU

Mecenášský klub
Národního divadla

Mecenášství není stavem peněženky, ale stavem ducha.

Jak se stát mecenášem

12. 4. 2017

Den s brněnskou kulturou

Na druhý dubnový víkend jsme pro mecenáše připravili opět netradiční setkání mimo prostory Národního divadla. Tentokrát strávili celý sobotní den s brněnskou kulturou. Na programu byla nejprve rozsáhlá komentovaná prohlídka Vily Stiassni, a to v koprodukci se Spolkem přátel Vily Stiassni. Následovala návštěva Janáčkova divadla, kterou jsme stihli ještě krátce před jeho uzavřením z důvodu rekonstrukce. Operní inscenace La Gioconda v režii Tomáše Pilaře mecenáše okouzlila.


21. 3. 2017

Mecenáši se setkali se Sergejem Poluninem

Sergej Polunin - ústřední postava dokumentárního filmu Dancer, výjimečný baletní sólista, jehož charisma a talent si získaly příznivce po celém světě. Pro naše mecenáše jsme připravili exkluzivní osobní setkání s tímso světoznámým tanečníkem, a to přímo v Londýně u příležitosti jeho premiérovaného představení v divadle Sadler´s Wells s názvem Project Polunin.

Foto: Mecenáši strávili okouzlující večer ve společnosti Sergeje Polunina, primabaleríny Natalie Osipové, filmové producentky Gabrielle Tana, fotografa Davida LaChapella, módního návrháře Daniela Lismora a scénografky Kristen Vallow. 

Autor fotografie: Valeria Coizza


8. 2. 2017

Historicky nejvyšší výnosy

Dovolujeme si Vám oznámit, že dne 7. 2. 2017 zasedl Výbor Mecenášského klubu, aby rozhodl o rozdělení výnosů roku 2016, jejichž celková výše činila: 2 400 000 Kč. Děkujeme Vám za přízeň!

Výnosy Klubu z roku 2016 byly nebo budou využity takto:

Balet ND – Záznam představení BREL – VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři: 316 000 Kč (vč. účelového daru)

  1. Činohra ND – Podpora doprovodných činoherních programů ND+ a kniha Činohra od roku 1989 do současnosti: 266 000 Kč

  2. Laterna magika – Podpora inscenace CUBE: 200 000 Kč

  3. Opera ND – Podpora české operní tvorby – Žádný člověk a Don Hrabal: 266 000 Kč

  4. Rozvoj celo-divadelního programu ND+: 200 000 Kč

  5. Restaurování lunet A. Liebschera v HB ND: 400 000 Kč (dar Václava Rybaříka)

  6. Restaurování obrazů V. Brožíka v HB ND: dar prof. Dr. Dadji Altenburg-Kohl

  7. Digitalizace Archivu ND: 200 000 Kč

  8. Restaurování obrazů V. Brožíka v HB ND: 124 000 Kč

  9. Multimediální galerie na Nové scéně: 100 000 Kč

  10. Podpora Baletní přípravky ND: 50 000 Kč


30. 11. 2016

Promítání filmu Dancer

V divadelním prostoru Royal se sešli nejen mecenáši, členové Baletu ND a jeho přátelé, ale i sólisté z Mnichovského baletu nebo naše Laterna magika.

Vytvořili přátelskou atmosféru a zhlédli exkluzivně v prvním uvedení po oficiální premiéře v ČR dokument Davida LaChapella, který představuje výjimečnou osobnost světa tance - Sergeje Polunina. Film se dotýká i zásadních témat, jakým je např. podpora tanečníků během jejich kariéry. Byl nominovaný i na cenu PGA (Sdružení amerických filmových producentů).
Čestným hostem divadelně-filmového odpoledne byl i Milosh Harajda, kreativní konzultant Davida LaChapella a producent filmové premiéry Dancer v ČR.

Na fotce zleva: Adam Zvonař, Eva Sochorová, Radka Příhodová, Milosh Harajda

Foto: mecenáš David Sedlecký


28. 11. 2016

Dancer

Tanečník, jehož jméno patří mezi světovou špičku. Muž, jehož mentorem je významný fotograf David LaChapelle. Náročný život baletního sólisty. Pomoc druhým. To vše spojuje nový dokumentární film Dancer a jméno Sergei Polunin. Exkluzivně jsme promítali pro mecenáše Národního divadla v divadelním prostoru Royal.

 Foto: David LaChapelle, © Production | MILOSH