MENU

Mecenášský klub
Národního divadla

Mecenášství není stavem peněženky, ale stavem ducha.

Jak se stát mecenášem

22. 6. 2017

Prohlídka divadelních prostor

Mecenáši si ještě před koncem sezony prohlédli prostory Archivu Národního divadla a historické budovy, včetně jinak veřejnosti téměř nepřístupných prezidentských salonků.

Mecenášský klub dlouhodobě podporuje digitalizaci archivu, v minulosti podpořil např. i digitalizaci inscenace Laterny magiky Kouzelný cirkus. Díky mecenáši Petru Sedleckému se podařilo založit profilové stránky na Wikipedii nejen archivu, ale třeba i uměleckému šéfovi Petrovi Zuskovi či herci Oldřichu Vlčkovi.
V historické budově jsou zase mecenáši "podepsaní" nejen díky restaurování obrazů Václava Brožíka v prezidentských saloncích, avšak i nástěnných maleb a lunet Mikoláše Alše a Františka Ženíška či Adolfa Liebschera.


21. 6. 2017

Lohengrin

Mecenáši navštívili premiéru operní inscenace Lohengrin, již režírovala pravnučka Richarda Wagnera - Katarina Wagner.

Na snímku: mecenáši Filip Hanzlík a Lukáš Novák s Evou Sochorovou.

Foto: Hana Smejkalová


4. 5. 2017

Sergej Polunin v Praze

Tanečník Sergej Polunin vystoupil v Národním divadle se dvěma choreografiemi Silent Echo a slavnou Take me to Church, představil také svůj film Dancer a budoucí plány. Polunin se setkal v zákulisí i s naším mecenášem Karlem Janečkem, který představení finančně podpořil.

foto: zleva Sergej Polunin-Take me to Church (Martin Divíšek);s mecenášem Karlem Janečkem (archiv KJ); maminka Sergeje Galina Polunina, Eva Sochorová, Martina Lowe (Milan Bureš-Economia); Silent Echo (Martin Divíšek)


8. 2. 2017

Historicky nejvyšší výnosy

Dovolujeme si Vám oznámit, že dne 7. 2. 2017 zasedl Výbor Mecenášského klubu, aby rozhodl o rozdělení výnosů roku 2016, jejichž celková výše činila: 2 400 000 Kč. Děkujeme Vám za přízeň!

Výnosy Klubu z roku 2016 byly nebo budou využity takto:

Balet ND – Záznam představení BREL – VYSOCKIJ – KRYL / Sólo pro tři: 316 000 Kč (vč. účelového daru)

  1. Činohra ND – Podpora doprovodných činoherních programů ND+ a kniha Činohra od roku 1989 do současnosti: 266 000 Kč

  2. Laterna magika – Podpora inscenace CUBE: 200 000 Kč

  3. Opera ND – Podpora české operní tvorby – Žádný člověk a Don Hrabal: 266 000 Kč

  4. Rozvoj celo-divadelního programu ND+: 200 000 Kč

  5. Restaurování lunet A. Liebschera v HB ND: 400 000 Kč (dar Václava Rybaříka)

  6. Restaurování obrazů V. Brožíka v HB ND: dar prof. Dr. Dadji Altenburg-Kohl

  7. Digitalizace Archivu ND: 200 000 Kč

  8. Restaurování obrazů V. Brožíka v HB ND: 124 000 Kč

  9. Multimediální galerie na Nové scéně: 100 000 Kč

  10. Podpora Baletní přípravky ND: 50 000 Kč


30. 11. 2016

Promítání filmu Dancer

V divadelním prostoru Royal se sešli nejen mecenáši, členové Baletu ND a jeho přátelé, ale i sólisté z Mnichovského baletu nebo naše Laterna magika.

Vytvořili přátelskou atmosféru a zhlédli exkluzivně v prvním uvedení po oficiální premiéře v ČR dokument Davida LaChapella, který představuje výjimečnou osobnost světa tance - Sergeje Polunina. Film se dotýká i zásadních témat, jakým je např. podpora tanečníků během jejich kariéry. Byl nominovaný i na cenu PGA (Sdružení amerických filmových producentů).
Čestným hostem divadelně-filmového odpoledne byl i Milosh Harajda, kreativní konzultant Davida LaChapella a producent filmové premiéry Dancer v ČR.

Na fotce zleva: Adam Zvonař, Eva Sochorová, Radka Příhodová, Milosh Harajda

Foto: mecenáš David Sedlecký


28. 11. 2016

Dancer

Tanečník, jehož jméno patří mezi světovou špičku. Muž, jehož mentorem je významný fotograf David LaChapelle. Náročný život baletního sólisty. Pomoc druhým. To vše spojuje nový dokumentární film Dancer a jméno Sergei Polunin. Exkluzivně jsme promítali pro mecenáše Národního divadla v divadelním prostoru Royal.

 Foto: David LaChapelle, © Production | MILOSH