MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Human Locomotion

  Projekt Laterny magiky v režii tvůrčí dvojice SKUTR a s choreografií Jana Kodeta.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Podivuhodné cesty Julese Verna

  Výlet do světa hrdinů Julese Verna a průkopníků stříbrného plátna v režii Davida Drábka.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Cube

  Nová média a dynamická choreografie v tanečním projektu mladých tvůrců

  Novinka

8. 12. 2017

Jak cestoval Human Locomotion

Na podzim v Hongkongu a teď už zase v Praze! Nenechte si ujít jediné prosincové reprízy 15. a 16. 12. od 20 hodin na Nové scéně.

Více o představení


1. 12. 2017

Vánoce a Nový rok s Laternou magikou

Oslavte svátky s divadlem! Laterna magika jako každý rok připravuje program především pro rodiny s dětmi i na sváteční období Vánoc.

Letos zveme v průběhu svátků na inscenci Malý princ, vizuálně opulentní multimediální divadlo, které vede i k zamyšlení. Doporučujeme pro diváky od 12 let.
Hrajeme:
25. 12. od 14 a 17 hodin
26. 12. od 14 a 17 hodin
27. 12. od 17 hodin

Silvestr a Nový rok můžete oslavit s naší stálicí - Kouzelným cirkusem. Do nové roku s humorem i s laskavým poselstvím inscenace Evalda Schorma.
Hrajeme:
29. 12. od 20 hodin
30. 12. od 14 a 20 hodin
31. 12. od 17 hodin

 


25. 10. 2017

Laterna magika připraví v roce 60. výročí inscenaci Zahrada

Soubor Laterny magiky oslaví v roce 2018 šedesáté narozeniny. V prosinci 2018 uvede na Nové scéně Národního divadla premiéru inscenace Zahrada, inspirovanou jednou z největších osobností loutkového a animovaného filmu Jiřím Trnkou. Inscenaci připraví tým Pavla Knolleho, Štěpána Pechara, Davida Stránského a scénografa Jakuba Kopeckého, kteří zvítězili v otevřeném výběrovém řízení. Výběrová komise je vybrala z přihlášených třinácti projektů.

Zahrada Jiřího Trnky má obrovské kouzlo, poezii a humor. Pracovat budeme s moderní choreografií, loutkami, černým divadlem, filmovými i animovanými projekcemi a mappingem,“ slibuje Pavel Knolle, vedoucí uměleckého souboru Laterny magiky.

Věřím, že nová inscenace naváže tvořivě na tradici Laterny magiky a potěší děti, rodiče i prarodiče,“ dodává ředitel Národního divadla prof. MgA. Jan Burian. Premiéra nové inscenace je podpořena Ministerstvem kultury v rámci oslav 100. výročí založení republiky a 60. výročí vzniku Laterny magiky.


22. 10. 2017

Pro mladé diváky

Pro diváky do 26 let platí na vybraná místa na každém představení 50% sleva. Věděli jste to? A už jste se byli podívat na Laternu magiku za polovic?

Sledujte akční slevy na všechny inscenace, každý měsíc jiné inscenace z repertoáru celého divadla: http://www.narodni-divadlo.cz/cs/aktuality/narodni-divadlo-studentum-a-mladym-divakum-cs 

Více o představení