MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky
 • Laterna magika Nová scéna

  Human Locomotion

  Projekt Laterny magiky v režii tvůrčí dvojice SKUTR a s choreografií Jana Kodeta.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Podivuhodné cesty Julese Verna

  Výlet do světa hrdinů Julese Verna a průkopníků stříbrného plátna v režii Davida Drábka.

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Kouzelný cirkus

  Nejúspěšnější inscenace Laterny magiky všech dob. Slavíme 40 let!

  Nejbližší představení
 • Laterna magika Nová scéna

  Cube

  Nová média a dynamická choreografie v tanečním projektu mladých tvůrců

  Novinka

24. 4. 2017

Kouzelný cirkus oslavil 40 let

V pátek 21. dubna jsme oslavili výstavou a slavnostním představením 40 let inscenace Laterny magiky Kouzelný cirkus.

Na setkání a představení dorazili současní i bývalí členové Laterny magiky a ti, kteří se podíleli na dlouhém životě inscenace Kouzelný cirkus. Zábava před i po představení překonala i třígenerační rodíly. Kouzelnému cirkusu přejeme ještě další léta na scéně a mnoho spokojených dospělých i dětských diváků!

 

 

Více o představení


6. 4. 2017

Fotografická výstava v Café NONA aneb Být pilotem jako z Malého prince

V Café NONA vystavuje Flying Revue, se kterou Laterna magika spolupracuje především na medializaci inscenace Malý princ, fotografie z leteckých expedic, vydavatelem magazínu je totiž společnost Galileo Training, která se věnuje profesnímu školení pilotů. Vernisáže se 5. dubna zúčastnil jednatel společnosti a autor vystavovaných fotografií Jiří Pruša, editor internetové verze magazínu Jan Dvořák a za Laternu magiku vedoucí souboru Pavel Knolle a herečka a zpěvačka Eva Vrbková, která účinkuje v inscenaci Malý princ. Výstava bude k vidění až do 4. května.  

Více o představení



20. 3. 2017

Laterna magika podporuje

V pondělí 20. března jsme na Nové scéně uvítali představitele Kruhu rodiny, o.p.s., který ve spolupráci s Nadačním fondem J&T připravuje zakončení projektu "Hlas dítěte v náhradní rodinné péči a jak mu naslouchat". Součástí projektového matiné byla návštěva představení Laterny magiky Vidím nevidím a vernisáž výstavy výtvarných děl dětí z pěstounské péče.

Projekt Hlas dítěte v náhradní rodinné péči (NRP) a jak mu naslouchat byl realizován ve dvou fázích, z nichž první byla ukončena v dubnu 2016. Výstupem byly metodiky zaměřené na techniky zjišťování názoru dítěte a komunikace s dítětem, dále akreditované semináře pro odbornou veřejnost a sborník, který byl koncipován jako kazuistika s příklady dobré praxe s doprovodnými komentáři odborníků. Druhá fáze byla zahájena v červenci 2016 a bude ukončena v dubnu 2017. Hlavní aktivitou byly interaktivní workshopy pro děti a pěstouny zaměřené na problematiku práv dítěte v NRP. Díla dětí, která při realizaci aktivit vznikla, budou vystavena na Nové Scéně Národního divadla od 20. března do 5. dubna 2017.

Více o představení


2. 3. 2017

Vyhlášení ideové soutěže na novou inscenaci Laterny magiky

Národní divadlo vypisuje
Při příležitosti 60. výročí vzniku
Laterny magiky ideovou soutěž
na novou inscenaci

Premiéra projektu je plánována na prosinec 2018 na Nové scéně Národního divadla.

Koncept obsahující podrobný popis projektu, základní výtvarné řešení prostoru /ideálně doložené obrazovou dokumentací/, informaci o použití multimediálních prvků, návrh obsazení /počet účinkujících, požadavky na jejich specializaci: herci, tanečníci, hudebníci apod./ zašlete nejpozději do 30. 4. 2017 do sekretariátu ředitele ND, k rukám paní Ivety Sojkové.

Je nutno uvést jmenovitě realizační tým: autora scénáře, režiséra, výtvarníka scény a kostýmů, hudebního skladatele, choreografa – popřípadě další. U hlavních tvůrců /scénárista, režisér/ přiložte krátké CV.

Projekty vyhodnotí umělecká rada Laterny magiky do 30. 6. 2017, vítězný projekt bude realizován.

Národní divadlo si vyhrazuje možnost soutěž zrušit.