MENU

Laterna magika

RepertoárProgram a vstupenky

2. 10. 2015

Říjnový program


3. 9. 2015

Pod pokličkou Human Locomotion

Nově jsme do programu Seznamte se, Laterna zařadili i Human Locomotion. Poprvé po představení 4. září si můžete vyzkoušet některé technické a scénografické principy, se kterými tato moderní tanečně vizuální inscenace pracuje.

Příběh vynálezce a fotografa Earwearda Muybridge, který zkonstruoval zoopraxiskop, rychlou závěrku a princip chronofotografie, ale také se oženil s o generaci mladší asistentkou a zabil jejího milence, je plný rozporů, ale tvůrce, režisérské duo SKUTR, scénografa Jakoba Kopeckého, choreografa Honzu Kodeta nebo skladatele Petra Kalába, inspiroval k vytvoření působivé vizuální a pohybové jevištní balady.

You are my sunshine
My ony sunshine
You make me happy
When stars are grey
You´ll never know, dear,
How much I love you
Please don´t take
My sunshine away

 

Více o představení


27. 8. 2015

Kouzelný cirkus má nového Svůdce

V pátek 28. srpna se v inscenaci Kouzelný cirkus představí nový Svůdce. Charismatický maďarský tanečník Viktor Svidró je absolventem konzervatoře v Győru, má za sebou angažmá v souborech Ballet Debrecen, Hungarian Ballet Theatre a je sólistou baletu Jihočeského divadla. V naší legendární inscenaci bude již 24. Svůdcem. Kouzelný cirkus má v pátek 6325. reprízu a ještě jednu malou premiéru: roli První múzy si poprvé zatančí Eva Zápotocká. Zlomte vaz!

 

Více o představení