MENU

Martin Pechlát

Člen Činohry

Absolvoval Katedru alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Po škole nastoupil do angažmá v Klicperově divadle v Hradci Králové. Později byl jednou z hereckých opor Divadla Komedie, kde působil až do zániku souboru Pražského komorního divadla sdruženého kolem režiséru Pařízka a Jařaba v červenci 2012. Právě na této scéně ztvárnil roli Goebbelse, za niž v roce 2009 získal Cenu Alfréda Radoka v kategorii nejlepší mužský herecký výkon roku (inscenace Goebbels/Baarová).

Do angažmá v ND nastoupil v sezóně 2012–13; nyní je k vidění v roli Astrova v Čechovově Strýčku Váňovi, jako Hugo Pludek v Havlově Zahradní slavnosti, jako Flaschenkopf v Urzidilově-Jařabově Kvartýru, jako Beránek v Drábkově-Šamberkově Jedenáctém přikázání, jako Viktor v Ze života hmyzu bratří Čapků, jako David Cameron v inscenaci Audience u královny a účinkuje v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

FILM A TELEVIZE
Často se objevuje také na televizních obrazovkách. Z jeho mnohých projektů jmenujme například filmy Nuda v Brně, Vratné lahveVáclav, 3 sezóny v pekle, Něžné vlny a seriály Útěk do BudínaExpozitura, Život a doba soudce A. K. ad.

OCENĚNÍ
2011 Cena Alfréda Radoka v kategorii nejlepší mužský herecký výkon roku (Legenda o svatém pijanovi, Pražské komorní divadlo)
2009 Cena Thálie za mužský herecký výkon
2009 Cena Alfréda Radoka v kategorii nejlepší mužský herecký výkon roku (Goebbels/Baarová, Pražské komorní divadlo)

ROZHOVORY
S Goebbelsem jsem vstával i usínal, Divadelní noviny, 2009

Martin Pechlát účinkuje v představeních

SEZONA 2014/2015

Martin Pechlát účinkuje v inscenacích

SEZONA 2014/2015

SEZONA 2015/2016

Další členové souboru Činohra Národního divadla