MENU

Jana Pidrmanová

Členka Činohry

Pochází z Františkových Lázní. S divadlem se začala seznamovat už v dětství v dramatickém kroužku LŠU, dětskou roli si v té době zahrála i se souborem chebského Západočeského divadla. Po maturitě na hotelové škole vystudovala v letech 2004-08 herectví na DAMU. Jejími pedagogy byli Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Daria Ullrichová a Jan Nebeský. Studium absolvovala rolemi Denisy Baudyové (Štěstí dam), Lízy (Bratři Karamazovi) a Matky (Ledový hrot). V době studií hostovala mj. v Divadle Na Prádle (role Vidomingon v Synchromu dobrodince), v holešovickém Cross Clubu (Učitelka v Mlčenlivé) aj.

Po skončení studií hrála se souborem Divadla Aha ve vysočanském Gongu titulní Sněhovou královnu, v českobudějovickém Jihočeském divadle hostovala v roli Lydie Bennetové v inscenaci Pýcha a předsudek. V současné době působí v malostranském A studiu Rubín (hraje titulní roli Krásné z Roissy).

V Činohře Národního divadla se už v době studií objevila v malé výpomocné roli Preciozky v Rostandově Cyranovi z Bergeracu. Hrála také převzatou roli v Shakespearově Královi LearoviFanynku v Beaumarchaisově Figarově svatběBiancu v Shakespearově Zkrocení zlé ženy a Jožku v Urzidilově Kvartýru.

V současném repertoáru Národního divadla hraje ve Stavovském divadle v převzaté roli Tehíly ve hře H. Galronové MikveJulii v Moliérově Pánovi z PrasečkovaJulii v Šamberkově Jedenáctém přikázání a Biancu v Shakespearově Othellovi. V Národním divadle účinkuje v roli Larvičky v inscenaci Ze života hmyzu. Na Nové scéně hraje Unu v Harroverově hře Blackbird a Freyu v Bartlettově Zemětřesení v LondýněJejí zatím poslední premiérou byla inscenace V rytmu swingu buší srdce mé v Národním divadle.


FILM A TELEVIZE

Spolupracuje s filmem a televizí. Ze seriálů, ve kterých účinkovala, jmenujme například Okresní přebor, Čapkovy kapsy, Sanitka 2, Kriminálka Anděl nebo Cirkus Bukowsky, z filmů Runway, Ztracená brána nebo Hořící keř.

ROZHOVORY

Rozhovor k seriálu Poste restante, ceskatelevize.cz
Na cestě se člověk o sobě hodně dozví, novinky.cz, 17. 5. 2014

Jana Pidrmanová účinkuje v představeních

SEZONA 2015/2016

Jana Pidrmanová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2015/2016

Další členové souboru Činohra Národního divadla