MENU

Filip Rajmont

Člen Činohry

Pochází z divadelnické rodiny – svou vizáží nezapře, že je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta. Při rozhodování o svém povolání neměl jistě pochyby jakou cestou se dá. Vystudoval herectví na Divadelní fakultě AMU v Praze (absolvoval v roce 2000).

Po absolutoriu se stalo jeho prvním působištěm Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha pěkných hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách hrál Andreje, v Rackovi Trigorina a ve Strýčku Váňovi Astrova, v Goldflamově Písku byl Ríšou, v Rajmontově inscenaci Goethova Fausta hrál Mefista, v Molierově Donu Juanovi (rež. I. Rajmont) Sganarella atd.

Z Klicperova divadla odešel v roce 2005, od roku 2010 je členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie hrál v Schimmelpfennigově hře Předtím / Potom (režie Dušan Pařízek), v Divadelním spolku Kašpar představuje Ragueneaua v Rostandově Cyranovi, v Divadle Viola účinkuje spolu se svou matkou v představení z díla svého dědečka E. F. Buriana pod titulem Jsem tvého života amen (rež. Ivan Rajmont), v netradičním prostoru v Jindřišské věži ho můžeme vidět jako Lorda Bobkinse ve Wildeových Lordech.

V Národním divadle začal své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Hrál Gustíka v Schnitzlerově Duši – krajině širé, soudce v Beaumarchaisově Figarově svatběHusara v Konci masopustu, Profesora Silewskiho v Být či nebýt, Číšníka v Gogolově RevizoroviJanka ve Věci MakropulosDamise Tartuffe Impromptu!Kamelota a Dobrého vojáka v 1914Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bíléČíšníka ve Sluhovi dvou pánů a několik postav v Moliérově Pánovi z Prasečkova a účinkoval také v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

V současné době hraje: několik postav v Bartlettově Zemětřesení v Londýně, Bartla v inscenaci V rytmu swingu buší srdce mé a Marca v Hillingové Spolu/Sami. Sezonu 2016/2017 otevřel premiérou inscenace Tři sestry A. P Čechova, kde ztvárňuje Fedora Kulygina. Nyní má po premiéře dramatizace románu Jane Austenové Pýcha a předsudek v Národním divadle.

FILM A TELEVIZE

Z jeho televizních a filmových prací připomeňme filmy režírované Vl. Drhou: O třech rytířích, krásné paní a lněné kytli (1996), O perlové panně (1997 podle námětu P. Šruta), Stříbrný a Ryšavec (TV 1998 podle Šiktance), Početí mého mladšího bratra (1999), Začátek světa (2000).
Účinkoval ale i ve filmech jiných režisérů – například Zatracení (2001, režie D. Svátek), Nuda v Brně (2003, režie Vl. Morávek), Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště (2005, režie Vl. Morávek), Pouta (2009, režie R. Špaček) a další.

ROZHOVORY

Všechnopárty, ceskatelevize.cz, 21. 5. 2013


Další členové souboru Činohra Národního divadla