MENU

Baletní přípravka ND

  

... vítejte u nás, právě začínáme ... ► 

Rozloučení s Baletní přípravkou

Ve více než 60leté historii Baletní přípravky ND to letos bylo poprvé, kdy žáci na poslední hodině obdrželi symbolický výstupní certifikát o vykonaném studiu. Tato hodina proběhla v srdečné až rodinné atmosféře, na jejíž vytvoření se kromě dětí podíleli i jejich rodiče. Kromě malého smutku bylo cítit i mnoho nových očekávání, protože celá řada našich žáků bude po úspěšném složení zkoušek od nového školního roku pokračovat ve svém studiu na Pražské taneční konzervatoři hl. m. Prahy, v Tanečním centru Praha a na Taneční konzervatoři v Brně… A konec konců, možná se s některými z nich za několik let opět shledáme jako s novými kolegy – tak, jak se to podařilo v letošním a loňském roce našim bývalým absolventkám, které se staly členkami souboru Baletu Národního divadla.
Tak tedy, milé děti, na Vaší další cestě životem, Zlomte vaz!

Taneční střípky

Baletní přípravka Národního divadla uvedla ve dnech 2. a 3. 6. 2015 své již čtvrté výroční představení, tentokrát s názvem Taneční střípky. První část představení s nejmenšími žáky byla v tomto roce věnována 50. výročí Večerníčku. V druhé části měli diváci možnost zhlédnout fragment z baletu Paquita. Na tuto část navazovaly jednotlivé choreografie pro starší žáky. Představení bylo zakončeno zcela novou choreografií uměleckého šéfa Baletu ND Petra Zusky vytvořenou speciálně pro naši přípravku s názvem Škatulata. Jsme rádi, že letošní představení bylo velmi úspěšné a setkalo se opravdu s vřelým přijetím publika.

             

Na prázdniny se známkami Baletní přípravky ND

Žáci a přátelé Baletní přípravky ND mohou v průběhu prázdnin potěšit své blízké zásilkami, které budou opatřeny známkami s kupony, které sestavila naše Baletní přípravka. Tyto známky nebo tiskový list je možné samozřejmě rovněž použít jako dárek nebo uchovat na památku.

Baletní přípravka Národního divadla má od letošního roku svůj certifikát

Na konci letošního školního roku vydá Baletní přípravka Národního divadla poprvé ve své historii svým žákům, kteří řádně (příp. mimořádně například z důvodu stěhování, apod.) ukončí svoji docházku. Jedná se o symbolický dokument, který stvrzuje skutečnost, že příslušný žák navštěvoval naši školu. Certifikát s růžovým podkladem je určen pro dívky a se zeleným podkladem je určen pro chlapce. Obraz sedících tanečnic pochází z ateliéru ak. mal. Milana Meda. Certifikáty byly pořízeny z finančního sponzorského daru, který naše přípravka obdržela.

         

Vystoupení ve Španělském sále Pražského hradu

Baletní přípravce ND byla nabídnuta mimořádná možnost vystoupit ve Španělském sále Pražského hradu při příležitosti oficiální návštěvy monackého knížete Alberta II. dne 9. 4. 2015. Žákyně 6. ročníku předvedly při svém vystoupení "pas de quatre"  z Labutího jezera od P. I. Čajkovského. Jejich výkon se setkal s mimořádným ohlasem.

Baletní přípravka Národního divadla Baletní přípravka Národního divadla

Baletní přípravka Národního divadla v nové baletní premiéře

Jsme rádi, že Baletní přípravka Národního divadla dostala možnost rozšířit repertoár baletních představení, na nichž se podílí. Několik žáků přípravky vystupuje v nové premiéře klasického baletu La Bayadère od Ludwiga Minkuse, jehož 1. a 2. premiéra se uskutečnila ve dnech 20. a 21. 11. 2014 na jevišti Státní opery. Jde o balet vycházející z motivů indické pohádky, který patří svou kostýmovou a scénografickou výpravností a špičkovým výkonům hlavních protagonistů k vrcholům baletní klasiky. Tento baletní titul je v Národním divadle uveden vůbec poprvé. Představení zaujme nejen širokou baletní veřejnost ale i rodiny s dětmi.

    

Foto Hana Smejkalová

Romeo a Julie

V divadelní sezoně 2013/2014 byla uvedena ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 premiéra slavného baletu Sergeje Prokofjeva Romeo a Julie v novém nastudování uměleckého šéfa Baletu Národního divadla Petra Zusky. Pro Baletní přípravku ND je tato premiéra velmi významná. Naši žáci dostali velkou příležitost podílet se na tomto novém ztvárnění, a to v rolích komediantů. Této možnosti si velmi vážíme a považujeme ji za další krok stvrzující fakt, že naše přípravka je nedílnou součástí baletního souboru Národního divadla. Všechny Vás zveme na tuto velkou událost do Státní opery.

 

 

 

Více o inscenaci najdete zde.

Řekli o nás

Podívejte se na novou podstránku našeho webu a seznamte se s vyjádřením některých žáků Baletní přípravky ND, kteří se stali významnými představiteli českého baletního umění a kultury vůbec.
Řekli o nás.