MENU

Baletní přípravka ND

 

Baletní přípravka uvádí Taneční fantazii

Vzhledem k tomu, že celovečerní představení s názvem Taneční fantazie, které se konalo ve dnech 13. 6. a 14. 6. v historické budově Národního divadla se setkalo s mimořádně kladným diváckým ohlasem, rozhodlo se vedení Baletu ND přidat další představení 15. a 16. září 2014 v 19 hodin.

Vstupenky na představení 15. září 2014 můžete zakoupit zde
Vstupenky na představení 16. září 2014 můžete zakoupit zde

Celkové pojetí večera je velmi dynamické, hudebně pestré, plné barev a invence. Taneční fantazie patří mezi ta představení, na která byste měli rozhodně přijít se svými dětmi. Kromě jednotlivých vystoupení žáků Baletní přípravky ND plných nadšení, opravdového nasazení, radosti z pohybu, hudby i krásných kostýmů, jistě oceníte i letošního hosta, kterým je Taneční studio Andrea. Toto stepařské uskupení patří v České republice mezi nejúspěšnější. Od roku 2006 přiváží ze zahraničních soutěží (včetně Mistrovství světa ve stepu v Německu) ta nejvyšší ocenění. Stepařská čísla uvedená v rámci našeho večera jsou skutečnou lahůdkou.
Jestliže první dvě třetiny představení jsou poskládány z jednotlivých baletních a stepařských vystoupení, poslední třetina je ucelenou částí, suitou z baletu Raymonda. V roli Raymondy se vám představí skutečná hvězda světového formátu, primabalerína Barbora Kohoutková, jejíž profesionální kariéra začala před lety právě v Baletní přípravce ND. V posledních letech ji mohli diváci vidět například v Bostonu, Hamburku, Moskvě, Helsinkách, Petrohradu, Vídni, Pekingu či Tokiu. Její vystupování na českých pódiích, je opravdovým baletním svátkem. Navíc zde tančí s vynikajícím prvním sólistou Baletu ND Alexandrem Katsapovem, který ztvárnil postavu Abdérachmána. Jeho skvělé charismatické podání dramatických postav je naším publikem vřele oceňováno. Mezi sólisty nechybí ani Jiří Kodym, který svůj ušlechtilý zjev a grácii propůjčuje postavě Jeana de Brienna.
Mile hravá a temperamentní je pak ve svých rolích dvojice demisólisty Mathiase Deneuxe a členky Baletu ND Lenky Hrabovské. Přirozené propojení žáků Baletní přípravky ND s excelentními výkony vyzrálých baletních umělců je skutečným bonbónkem.
Srdečně Vás zveme do divadla!

   

   

   

   

Blahopřání Dagmar Špryslové

Dne 27. července 2014 oslaví své významné životní jubileum,
85. narozeniny, paní Dagmar Špryslová, jejíž profesionální život je spojen s Baletem Národního divadla a pedagogická činnost zejména s Baletní přípravkou ND. Studovala u pedagogů Jelizavety Nikolské a Zdeny Zabylové. V roce 1944 nastoupila angažmá do Národního divadla, kde působila celých 33 let. Tančila ve všech inscenacích Baletu ND a v řadě tanečních scén v operách, ztvárnila zejména vyzrálé ženské charaktery a role vyžadující temperamentní a živý herecký projev. Od roku 1977 až do roku 2011 působila jako pedagožka Baletní přípravky Národního divadla, kde vychovala
a připravila pro profesionální studium a uměleckou dráhu desítky úspěšných baletních interpretů. Nadace Život umělce jí v roce 2000 udělila cenu Senior Prix.
Do dalších let aktivního života přejeme naší bývalé kolegyni mnoho zdraví a životní vitality.

... vítejte u nás, právě začínáme ... ► 

ICM PRAGUE 2014

Mezinárodní konfederace porodních asistentek

Rok 2014 je plný velmi důležitých událostí, které mohou ovlivnit systém péče poskytované ženám
a jejich novorozeným dětem v České republice. Vrcholnou událostí byl 30. mezinárodní kongres porodních asistentek pořádaný Mezinárodní konfederací porodních asistentek v Praze
od 1. do 5. června 2014 v Kongresovém centru v Praze. ICM je největší celosvětovou organizací porodních asistentek. V současné době zastupuje zájmy 108 členských organizací porodních asistentek z 95 zemí světa.

 
Žáci Baletní přípravky ND vystoupili s velkým úspěchem na mezinárodním kongresu ICM Prague 2014 konaném v Paláci kultury v Praze dne 1. 6. 2014 před opravdu širokým mezinárodním publikem.

 

Vizuál předplatného na sezonu 2014/15 Národního divadla

Představujeme Vám vizuál kampaně předplatného ND na sezonu 2014/15. Tento vizuál sice zastupuje operní žánr, ale nás se týká také – žák Baletní přípravky ND, František Vít, se stal jednou z tváří kampaně. Představuje diváka, který se díky předplatnému stává sám účastníkem divadelního představení. Dalšími aktéry v rolích Čerta
a Káči jsou sólisté Opery ND František Zahradníček
a Kateřina Jalovcová.

 

Dancer inside Prague

Ve spolupráci Baletu ND a Italského kulturního institutu v Praze vznikla výstava italského fotografa Simone Ghera pod názvem Dancer inside Prague. Je to součást velkého projektu tohoto umělce, který fotografuje profesionální tanečníky v evropských státech i zámoří. Baletní přípravka ND je v tomto projektu zastoupena fotografií naší kolegyně Pavly Zuskové.

Řekli o nás

Podívejte se na novou podstránku našeho webu a seznamte se s vyjádřením některých žáků Baletní přípravky ND, kteří se stali významnými představiteli českého baletního umění a kultury vůbec.
Řekli o nás.

Romeo a Julie

V divadelní sezoně 2013/2014 byla uvedena ve dnech 14. a 15. listopadu 2013 premiéra slavného baletu Sergeje Prokofjeva Romeo a Julie v novém nastudování uměleckého šéfa Baletu Národního divadla Petra Zusky. Pro Baletní přípravku ND je tato premiéra velmi významná. Naši žáci dostali velkou příležitost podílet se na tomto novém ztvárnění, a to v rolích komediantů. Této možnosti si velmi vážíme a považujeme ji za další krok stvrzující fakt, že naše přípravka je nedílnou součástí baletního souboru Národního divadla. Všechny Vás zveme na tuto velkou událost do Státní opery.

 

 

 

Více o inscenaci najdete zde.

Žáci baletní přípravky v Šípkové Růžence

Vážení a milí příznivci Baletní přípravky ND, srdečně vás zveme na představení Šípkové Růženky na scéně Státní opery, na kterém se v rolích motýlků, strašidýlek a kočiček představí celá řada žáků naší baletní přípravky. Více informací o inscenaci zde.