MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky

20. 8. 2015

Nová sezona právě začíná!

Milí přátelé, vážení diváci, prázdniny utekly jako voda a jsme tu pro vás zpět, v plné síle. Sezona 2015/ 2016 právě začíná!

Nová sezona pro nás na jevišti začíná 27. 8., kdy se můžete těšit na decadance Ohada Naharina na Nové scéně. 

Baletní soubor ND má v nové sezoně 81 členů. Přesně je to 44 dam a 37 pánů. S novou sezonou je tu také mnoho změn v souboru. Máme to potěšení představit vám nové první sólisty -  Andreu Kramešovou, Alinu Nanu, Karla Audyho a Ondřeje Vinkláta! Řady sólistů se od letošní sezony rozšiřují o Martu Drastíkovou, Magdalenu Matějkovou, Ayu WatanabeMathiase Deneuxe, Jonáše Dolníka, Giovanniho Rotola, Francesca Scarpata, Matěje Šusta a Dmytra Tenytskyyho! A to ještě není vše - mezi demisólisty patří - Louise Corpechot, Mária Dorková, Alice Petit, Morgane Lanoue, Lenka Hrabovská, Gianvito Attimonelli, Tudor Moldoveanu a Kryštof Šimek. Všem tanečníkům k postupu gratulujeme!

A samozřejmě přišli i nováčci.

Dvě nové tanečnice Laura Gasulla Moreno (Španělka) a Pauline Simon (Francouzka) přicházejí z juniorské Bayerisches Staatsballett v Mnichově. Ze školy při La Scale v Miláně přichází Domenico di Cristo (Ital), z petrohradské Akademie A. Vaganovové pak Manuel Garrido (Španěl). Rumunka Alexandra Pera tančila v USA (BalletMet Columbus), Federico Ievoli (Ital) přichází z Balletto di Siena a Francouz Mathieu Roaux z Baletu pařížské Opery. Francouzské národnosti je i Morgan Collangettes, kterou znají již diváci v Národním divadle v Brně. Mezi nováčky jsou i tři Češi: Katka Kodešová (Taneční konzervatoř hl. města Prahy), Lenka Maříková (Bohemia Balet) a Štěpán Pechar, který byl doposud v angažmá v Laterně magice a tančil například se 420PEOPLE.

V souboru je nyní kromě české zastoupeno ještě dalších deset národností, celkem zde tančí 39 „cizinců“. Nejpočetnější je francouzská skupina (11), hned za ní Italové (7) – další národnosti jsou již rozloženy zhruba stejně po 2/3 zástupcích. 

Pokud od nás chcete dostávat aktuální informace jako první, zaregistrujte se do Klubu přátel Baletu (na adrese balet@narodni-divadlo.cz) a už vám nic neuteče!

Nezapomeňte nás sledovat také třeba na Facebooku nebo na Instagramu

Těšíme se na vás na všech scénách Národního divadla!