MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Stavovské divadlo

  VALMONT

  Hra na svádění má jediné pravidlo: Nikdy se nesmíš zamilovat …

  Nejbližší představení
 • Balet Národní divadlo

  Čarodějův učeň

  ...jen láska může přemoci i ta nejtemnější kouzla...

  Hrajeme 13. a 25. září.
 • Balet Národní divadlo

  Popelka

  Hrajeme v Národním divadle 6. a 11. září. Vstupenky v prodeji.

  Více informací

3. 7. 2014

Taneční fantazie v září

Baletní přípravka Národního divadla uvádí Taneční fantazii: 15. a 16. září 2014 v 19 hodin v Národním divadle.

Vzhledem k tomu, že celovečerní představení s názvem Taneční fantazie, které se konalo ve dnech 13. 6. a 14. 6. v  historické budově Národního divadla se setkalo s mimořádně kladným diváckým ohlasem, rozhodlo se vedení Baletu ND přidat další představení 15. a 16. září 2014 v 19 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji! 

Celkové pojetí večera je velmi dynamické, hudebně pestré, plné barev a invence. Taneční fantazie patří mezi ta představení, na která byste měli rozhodně přijít se svými dětmi. Kromě jednotlivých vystoupení žáků Baletní přípravky ND plných nadšení, opravdového nasazení, radosti z pohybu, hudby i krásných kostýmů, jistě oceníte i letošního hosta, kterým je Taneční studio Andrea. Toto stepařské uskupení patří v České republice mezi nejúspěšnější. Od roku 2006 přiváží ze zahraničních soutěží (včetně Mistrovství světa ve stepu v Německu) ta nejvyšší ocenění. Stepařská čísla uvedená v rámci našeho večera jsou skutečnou lahůdkou. Jestliže první dvě třetiny představení jsou poskládány z jednotlivých baletních a stepařských vystoupení, poslední třetina je ucelenou částí, suitou z baletu Raymonda. V roli Raymondy se vám představí skutečná hvězda světového formátu, primabalerína Barbora Kohoutková, jejíž profesionální kariéra začala před lety právě v Baletní přípravce ND. V posledních letech ji mohli diváci vidět například v Bostonu, Hamburku, Moskvě, Helsinkách, Petrohradu, Vídni, Pekingu či Tokiu. Její vystupování na českých pódiích, je opravdovým baletním svátkem. Navíc zde tančí s vynikajícím prvním sólistou Baletu ND Alexandrem Katsapovem, který ztvárnil postavu Abdérachmána. Jeho skvělé charismatické podání dramatických postav je naším publikem vřele oceňováno. Mezi sólisty nechybí ani Jiří Kodym, který svůj ušlechtilý zjev a grácii propůjčuje postavě Jeana de Brienna.

Mile hravá a temperamentní je pak ve svých rolích dvojice demisólisty Mathiase Deneuxe a členky Baletu ND Lenky Hrabovské. Přirozené propojení žáků Baletní přípravky ND s excelentními výkony vyzrálých baletních umělců je skutečným bonbónkem.

Srdečně Vás zveme do divadla!  

Více najdete na http://www.narodni-divadlo.cz/cs/balet/pripravka

 


25. 6. 2014

VALMONT!

Světová premiéra nové taneční inscenace se uskuteční 26. 6. 2014 ve Stavovském divadle. Další představení 1., 4. a 5. 7. v 19 hodin.

Ve čtvrtek 26. června se ve Stavovském divadle představí ve světové premiéře komorní inscenace Baletu ND: VALMONT na motivy slavného románu Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti.

Příběh o cynických poživačnících vytvořil známý český choreograf Libor Vaculík na hudbu Franze Schuberta, Pēterise Vaskse, v hudební režii Petra Maláska. Inscenace osciluje na pomezí baletu a tanečního divadla. Libor Vaculík nechce šokovat výpravným dílem, ale naopak se zaměřuje na jemné, citlivé vykreslení jednotlivých charakterů postav.

 "...Drahý pane, už nemohu bojovat se svými city, ztratila jsem nad nimi moc..."

Podívejte se na naši galerii na Facebooku


24. 6. 2014

Hovory s...

Srdečně vás zveme na tradiční pořad Hovory s...Liborem Vaculíkem, který se uskuteční v úterý 24. června v 15 hodin na Nové scéně. Vstup zdarma!

Umělecký šéf Baletu ND Petr Zuska bude tentokrát zpovídat Libora Vaculíka, choreografa a režiséra nové inscenace Valmont. Uvidíte také ukázky z představení v podání Terezy Podařilové, Marty Drastíkové a Saši Katsapova.

Těšíme se na vás na Nové scéně 24. června v 15 hodin!

Vstup zdarma!


16. 6. 2014

Absolventské představení Taneční konzervatoře hl. m. Prahy!

Taneční konzervatoř hl. města Prahy znovu předvede své studenty na závěrečném Absolventském představení 22. června ve Státní opeře.

Program je sestaven ze dvou velkých choreografických kompozic. V první části to bude obnovená premiéra jednoho ze stěžejních děl francouzského choreografa Serge Lifara Suite en blanc (Svita v bílém) na hudbu Edouarda Lalo, vytvořená v roce 1943. Diváci budou mít jedinečnou možnost zhlédnout tento „skvost“ francouzské neoklasicky, neboť Taneční konzervatoř a soubor Bohemia Balet jsou jedinou školou, která obdržela práva Asossiations Lifar k uvedení celého díla. Suite en blanc není na repertoáru žádného baletního souboru v České republice, ale ani v celé „východní“ Evropě. Druhou část představení tvoří kantátu Carla Orffa Carmina Burana v choreografii Ivanky Kubicové, která měla premiéru v Bohemia Baletu v říjnu 2013.

Vstupenky jsou v prodeji!


7. 6. 2014

Zemřel Vladimír Nečas

Ve věku 59 let zemřel 6. června bývalý sólista Baletu ND Vladimír Nečas.

V pátek 6. června večer zemřel po těžké nemoci ve věku 59 let Vladimír Nečas, dlouholetý sólista Baletu ND, šéf baletního souboru Severočeského divadla, opery a baletu v Ústí nad Labem a také dlouholetý předseda baletní poroty při udělování cen Thálie.

Vladimír Nečas se narodil 30. června 1955, a baletnímu umění zasvětil doslova celý svůj život. Divadelní zákulisí poznal už jako dítě; pocházel z umělecké rodiny, jeho matka byla sólistkou baletu Národního divadla v Praze a připravila ho pro taneční dráhu. Vystudoval taneční oddělení pražské konzervatoře a v polovině 70. let také absolvoval stáž v proslulém leningradském baletním učilišti Agrippiny Vaganovové. V roce 1976 se stal členem baletu pražského Národního divadla a po třech letech jeho sólistou. Vynikl zejména jako představitel rolí, v nichž mohl uplatnit dokonalou klasickou techniku, elegantní zjev a dramatický výraz. K těm nejvýznamnějším patřili princové v Labutím jezeře a Spící krasavici, Albert v Giselle, Maur v Petruškovi či Espada v Donu Ouijotovi. Po 20 letech ukončil svou aktivní kariéru a po krátké spolupráci s Divadlem F. X. Šaldy v Liberci se v roce 1999 stal uměleckým šéfem baletního souboru Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Od roku 1989 Vladimír Nečas působil také jako pedagog na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy. Český balet významně zastupoval i v Herecké asociaci; byl opakovaně volen za člena prezidia HA a téměř 20 let byl na slovo vzatým předsedou taneční komise pro udělování Cen Thálie.

Poslední rozloučení s Vladimírem Nečasem se bude konat 16. června 2014 ve 13 hodin v kostele sv. Ignáce v Praze 2.