MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Národní divadlo

  Česká baletní symfonie II

  Premiéry 17. a 18. dubna 2014!

  Nenechte si ujít
 • Balet Státní opera

  Daria Klimentová: Děkuji...

  Loučení slavné primabaleriny...

  V prodeji od 3. 4.!
 • Balet Národní divadlo

  Sólo pro tři

  Tři velcí umělci, kteří ač mluvili odlišnými jazyky, jakoby promlouvali stejnou řečí...

  Nenechte si ujít

9. 4. 2014

Premiéra České baletní symfonie II tento čtvrtek!

Premiéra České baletní symfonie II je za dveřmi, podívejte se, jaká bude!

Přinášíme vám oficiální trailer k nové premiéře Baletu Národního divadla.

 ČBS trailer

Více o představení


2. 4. 2014

Daria Klimentová: Děkuji...

Prodej vstupenek zahájen ve čtvrtek 3. 4. v 10 hodin!

Děkuji...tak zní podtitul slavnostního gala, ve kterém 15. května 2014 naposledy zazáří Daria Klimentová na jevišti. Slavná primabalerina chce touto cestou také poděkovat všem obdivovatelům a fanouškům, kteří ji po celou dobu její kariéry provázeli. Kromě Darii Klimentové budeme mít tu čest obdivovat na jevišti Státní opery i jejího dlouholetého tanečního partnera a  kamaráda, dnes již prvního sólistu Royal Ballet v Londýně, Vadima Muntagirova a také další tanečníky a sólisty Baletu Národního divadla, kteří se vám představí v bohatém galaprogramu.

Prodej vstupenek bude zahájen ve čtvrtek 3. dubna v 10 hodin - jak v pokladnách ND, tak online. Zajistěte si svá místa včas! 

Více o gala představení


31. 3. 2014

Dvě Ceny Thálie pro Balet Národního divadla

Ceny Thálie za rok 2013 obdrželi sólisté Baletu Národního divadla Marta Drastíková a Ondřej Vinklát za role Julie a Romea v choreografii Petra Zusky.

Porota ocenila mimo jiné to, že Marta Drastíková vdechla do jedné z nejkrásnějších rolí baletního repertoáru dívčí kouzlo, divákům nabídla pohled na přerod dívky v ženu, která ví, co chce, a to vše s veškerými odstíny, které tato role vyžaduje. Ondřej Vinklát je technicky jako tanečník i partner suveréní a také estetika jeho pohybu, která je u tanečníka velmi podstatnou vlastností, je vynikající. Přidáme-li k uvedenému sdělný, přirozený a výrazně oslovující herecký projev, je role Romea v podání Ondřeje Vinkláta mimořádná.

Oceněným tanečníkům ze srdce gratulujeme!


17. 3. 2014

Ceny Opery Plus pro Balet Národního divadla

Marta Drastíková, Ondřej Vinklát a Jan Kodet získali Výroční ceny Opery Plus!

Internetový portál Opera Plus vyhlásil13. března v pražské Státní opeře nejnovější držitele Výročních cen Opery Plus, a to v oboru balet a jiný tanečně dramatický žánr. Při čtenářském hlasování na stránkách portálu nakonec zabodoval ve všech třech kategoriích náš soubor. Ceny za nejlepší taneční výkon převzali sólista Ondřej Vinklát (za role Romea a Krabata) a demisólistka Marta Drastíková (za roli Julie), cenu za nejlepší choreografii získal choreograf Jan Kodet (za Čarodějova učně). 

Oceněným gratulujeme a děkujeme především vám - divákům - za to, že chodíte na naše představení! 


10. 3. 2014

Čarodějův učeň také v dubnu!

Nové termíny představení: 5. dubna ve 14 a v 19 hodin v Národním divadle!

Pro mimořádný divácký zájem jsme se rozhodli přidat dvě představení oblíbeného tanečního příběhu o Krabatovi! Přijďte a nechte si vyprávět známý příběh o chlapci, který se na prahu dospělosti přiblížil černé magii a je jí fascinován, dokud nepozná, že ho může zahubit.

Nezapomeňte, že láska dokáže přemoci i ta nejtemnější kouzla…

Vstupenky jsou v prodeji!


4. 3. 2014

Víkendové baletní dílny

Jestli ještě nemáte plány na nedělní odpoledne, přijďte za námi na baletní dílny!

Na neděli 9. března jsme pro vás připravili hned dvě baletní dílny: Vivat Čajkovskij! a Cesta Dona Quijota nejen za láskou. Co vás konkrétně čeká?

První dílnou je Cesta Dona Quijota nejen za láskou, v rámci které se budeme věnovat baletu Don Quijote, zaměříme se na hrdiny Cervantesova románu a jejich další umělecká ztvárnění. Dozvíte se, co to znamená bojovat s větrnými mlýny nebo co je to taneční virtuozita. Abyste měli představu, co vás čeká, podívejte se na video

Dílna Vivat Čajkovskij! je věnována všem stěžejním dílům geniálního skladatele P. I. Čajkovského: Labutímu jezeru, Louskáčkovi, Šípkové Růžence, potažmo i Balanchinově choreografii Theme and Variations, která je součástí inscenace Amerikana III. 

Samozřejmě nepřijdete ani o zajímavé ukázky z představení v podání našich sólistů. Provázet bude již tradičně sólistka Baletu ND Adéla Pollertová, obou dílen se zúčastní naši přední sólisté.

Dílny jsou určeny dětem od 8 let a rádi přivítáme i jejich rodiče nebo prarodiče. 

Kdy: 9. března

Cesta Dona Quijota nejen za láskou – ve 13.00 hodin
Vivat Čajkovskij! – v 15.30 hodin
Rezervace nutné na e-mail: balet@narodni-divadlo.cz (kapacita našeho baletního sálu je omezena, proto se registrujte co nejdříve!)

Těšíme se na vás! 


21. 2. 2014

OBRAZY

Chcete vidět zazpívat obraz? Přijďte v neděli 23. 2. do Divadla Kolowrat na roztančené představení Terezy Helšusové v doprovodu jazzové kapely.

Ze zajímavých setkání mohou vzniknout neobyčejné věci. Nejinak je tomu v případě inscenace Obrazy, kteráměla premiéru 29. ledna v Divadle Kolowrat. Tvůrci nechávají ožít slavná i neznámá výtvarná díla v unikátním projektu spojujícím pohyb, hudbu a projekce. Jeskynní malby, renesanční fresky, historické výjevy, portréty, zátiší… Realismus, romantismus, impresionismus, surrealismus, pop art… Mimořádné divadelní setkání odhodlaných tvůrců se starými malířskými mistry, z nichž většina již není mezi námi, zato jejich díla jsou nesmrtelná. Výtvarný obraz slouží jako základní inspirace – je to příběh, výpověď, vhled, nálada, zachycení okamžiku, vznět, výkřik.

Na představení se podílí nejmladší generace choreografů Baletu Národního divadla: Marek Svobodník, Ondřej Vinklát a Štěpán Pechar pod režijní taktovkou Terezy Sochorové. Nedílnou součástí divadelního celku je však i vklad hudební, který obstarává jedinečná jazzová zpěvačka Elena Sonenshine se skvělými hudebníky Jerome Daviesem a Miroslavem Linkou. Autory písní jsou významné osobnosti – herec a muzikant Jan Budař, básník a spisovatel Jiří Žáček, herec a režisér Petr Vodička, jazzmanka Elena Sonenshine nebo dramaturgyně divadla Minor Petra Zichová.

 

Představení: 23. 2., 7. a 22. 3., 12. a 28. 4., 16. a 25. 5., 6. a 16. 6. 2014 v Divadle Kolowrat