MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Stavovské divadlo

  Smrt v Benátkách

  Touha, láska, zklamání, naděje a ideály dnešní doby…

  Zveme vás!
 • Balet Národní divadlo

  Čarodějův učeň

  ...jen láska může přemoci i ta nejtemnější kouzla...

  Hrajeme 13. a 25. září.
 • Balet Národní divadlo

  Popelka

  Hrajeme v Národním divadle 6. a 11. září. Vstupenky v prodeji.

  Více informací

20. 8. 2014

Zveme vás: Smrt v Benátkách

Baletní soubor Státního divadla v Košicích hostuje 14. září 2014 ve Stavovském divadle s představením Smrt v Benátkách v choreografii a režii Ondreje Šotha.

Autorský taneční příběh je vytvořený na motivy osudu stárnoucího německého spisovatele Gustava von Aschenbacha, který se na sklonku života pokusí zbourat všechny konvence, jež doposud obklopovaly jeho život. Na pozadí zkázy, kterou do Benátek přináší epidemie cholery, je spisovatel zaskočený novými pocity a inspirací. Románová předloha nejznámější novely německého spisovatele Thomase Manna je přenesená do dnešní doby, kdy současná mladá generace hledá smysl života, pravdu a především vztah k sobě samému (i vztahy k ostatním).

Inscenace je o touze, hledání, lásce i zklamání, naději a ideálech, ale také o stáří“, říká choreograf, režisér a spoluautor libreta Ondrej Šoth a dodává: „Je to velmi smutný příběh o stárnoucím člověku, který boří všechny konvence sám v sobě a objevuje ve stáří něco, o čem si nikdy nemyslel, že v sobě má. Celý příběh je tak velmi aktuální i v dnešní době.“ 

Košická Smrt v Benátkách přináší výsostně současný a hluboký příběh o hledání té nejniternější osobní pravdy na pozadí inspirujícího impresionistického období. Scénu a kostýmy vytvořil Andrii Sukhanov, hudbu čerpal realizační tým především z tvorby Gustava Mahlera, Phillipa Glasse, Wima Martense nebo Arvo Pärta.

Uvádíme: 14. září 2014 v 19 hodin ve Stavovském divadle

Vstupenky jsou v prodeji!


18. 8. 2014

Zemřela Zdena Karnecká

S velkou lítostí musíme oznámit, že zemřela paní Zdena Karnecká (nar. 1922). S Baletem ND byla neodmyslitelně spojena dlouhá léta. Jako baletní korepetitorka zde působila od roku 1956 až do roku 2011.


15. 8. 2014

Užijte si Divadlobraní a přivítejte novou sezonu!

Ve dnech 25. 8. – 3. 9. 2014 můžete využít slevu 40 % na představení v termínech od 27. 8. do 30. 9. 2014.

Jako každý rok, tak i letos pro vás máme Divadlobraní! Slevu 40 % můžete využít na naše zářijová představení - Valmont, Popelka, Čarodějův učeň, Romeo a Julie, Labutí jezero nebo Česká baletní symfonie II. Máte z čeho vybírat, tak neváhejte! 

Upozornění: nabídku nelze uplatnit na předem rezervované vstupenky, na představení hostujících souborů a akce typu pronájem. Nabídka je omezena kapacitou hledišť.

Vstupenky lze zakoupit v pokladnách Národního divadla nebo na e-mailu akce@narodni-divadlo.cz (faktura, dobírka).


3. 7. 2014

Taneční fantazie v září

Baletní přípravka Národního divadla uvádí Taneční fantazii: 15. a 16. září 2014 v 19 hodin v Národním divadle.

Vzhledem k tomu, že celovečerní představení s názvem Taneční fantazie, které se konalo ve dnech 13. 6. a 14. 6. v  historické budově Národního divadla se setkalo s mimořádně kladným diváckým ohlasem, rozhodlo se vedení Baletu ND přidat další představení 15. a 16. září 2014 v 19 hodin. Vstupenky jsou již v prodeji! 

Celkové pojetí večera je velmi dynamické, hudebně pestré, plné barev a invence. Taneční fantazie patří mezi ta představení, na která byste měli rozhodně přijít se svými dětmi. Kromě jednotlivých vystoupení žáků Baletní přípravky ND plných nadšení, opravdového nasazení, radosti z pohybu, hudby i krásných kostýmů, jistě oceníte i letošního hosta, kterým je Taneční studio Andrea. Toto stepařské uskupení patří v České republice mezi nejúspěšnější. Od roku 2006 přiváží ze zahraničních soutěží (včetně Mistrovství světa ve stepu v Německu) ta nejvyšší ocenění. Stepařská čísla uvedená v rámci našeho večera jsou skutečnou lahůdkou. Jestliže první dvě třetiny představení jsou poskládány z jednotlivých baletních a stepařských vystoupení, poslední třetina je ucelenou částí, suitou z baletu Raymonda. V roli Raymondy se vám představí skutečná hvězda světového formátu, primabalerína Barbora Kohoutková, jejíž profesionální kariéra začala před lety právě v Baletní přípravce ND. V posledních letech ji mohli diváci vidět například v Bostonu, Hamburku, Moskvě, Helsinkách, Petrohradu, Vídni, Pekingu či Tokiu. Její vystupování na českých pódiích, je opravdovým baletním svátkem. Navíc zde tančí s vynikajícím prvním sólistou Baletu ND Alexandrem Katsapovem, který ztvárnil postavu Abdérachmána. Jeho skvělé charismatické podání dramatických postav je naším publikem vřele oceňováno. Mezi sólisty nechybí ani Jiří Kodym, který svůj ušlechtilý zjev a grácii propůjčuje postavě Jeana de Brienna.

Mile hravá a temperamentní je pak ve svých rolích dvojice demisólisty Mathiase Deneuxe a členky Baletu ND Lenky Hrabovské. Přirozené propojení žáků Baletní přípravky ND s excelentními výkony vyzrálých baletních umělců je skutečným bonbónkem.

Srdečně Vás zveme do divadla!  

Více najdete na http://www.narodni-divadlo.cz/cs/balet/pripravka

 


25. 6. 2014

VALMONT!

Světová premiéra nové taneční inscenace se uskuteční 26. 6. 2014 ve Stavovském divadle. Další představení 1., 4. a 5. 7. v 19 hodin.

Ve čtvrtek 26. června se ve Stavovském divadle představí ve světové premiéře komorní inscenace Baletu ND: VALMONT na motivy slavného románu Choderlose de Laclose Nebezpečné známosti.

Příběh o cynických poživačnících vytvořil známý český choreograf Libor Vaculík na hudbu Franze Schuberta, Pēterise Vaskse, v hudební režii Petra Maláska. Inscenace osciluje na pomezí baletu a tanečního divadla. Libor Vaculík nechce šokovat výpravným dílem, ale naopak se zaměřuje na jemné, citlivé vykreslení jednotlivých charakterů postav.

 "...Drahý pane, už nemohu bojovat se svými city, ztratila jsem nad nimi moc..."

Podívejte se na naši galerii na Facebooku


24. 6. 2014

Hovory s...

Srdečně vás zveme na tradiční pořad Hovory s...Liborem Vaculíkem, který se uskuteční v úterý 24. června v 15 hodin na Nové scéně. Vstup zdarma!

Umělecký šéf Baletu ND Petr Zuska bude tentokrát zpovídat Libora Vaculíka, choreografa a režiséra nové inscenace Valmont. Uvidíte také ukázky z představení v podání Terezy Podařilové, Marty Drastíkové a Saši Katsapova.

Těšíme se na vás na Nové scéně 24. června v 15 hodin!

Vstup zdarma!