MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
  • Balet Hudební divadlo Karlín

    Romeo a Julie o prázdninách

    Hrajeme 1. a 2. července

    Koupit vstupenky

11. 5. 2017

Plníme (nejen) dětská přání

4. května jsme se rozloučili s Labutím jezerem. Poslední představení tančili naši první sólisté Nikola Márová s Michalem Štípou, pro které je tento titul srdeční záležitostí. 

Představení bylo výjimečné i z jiného důvodu. Mezi diváky jsme mohli přivítat malou Viky s maminkou, které se na představení dostaly díky projektu Fandíme mámám

Jsme moc rádi, že jsme pomohli splnit jeden sen. ❤️

 


27. 4. 2017

Zkoušíme: Sólo pro nás dva

Zkoušky na Sólo pro nás dva jsou v plném proudu! Čas do poslední premiéry aktuální sezony se krátí a práce na baletních sálech pomalu vrcholí. Poté se zkoušky přesunou na jeviště.

Podívejte se, jak naši tanečníci zkouší novou premiéru Sólo pro nás dva v choreografii a režii uměleckého šéfa Petra Zusky. 

Přípravy na baletním sále zachytil Martin Divíšek. 


13. 4. 2017

Z Plzně přijede Slečna Julie!

Zveme vás na představení Baletu Divadla J. K. Tyla v Plzni, které uvedeme 22. května 2017 ve 20.00 na Nové scéně.

Poprvé v historii našeho divadla uvede stálý host plzeňského baletu choreograf a režisér Libor Vaculík v komorním prostředí Malé scény hluboce intimní příběh Slečny Julie, inspirovaný dramatickým obrazem velkého švédského spisovatele Augusta Strindberga na hudbu lotyšského skladatele Peterise Vaskse. Ve své době kontroverzní spisovatel a zejména dramatik naturalisticky proniká do citového rozpoložení hrdinů, aristokratky Julie a sluhy Jeana, tragicky narážejících na společenské bariéry. Vaculíkův taneční slovník adekvátně zrcadlí Strindbergovu niternou výpověď v popředí s předními osobnostmi plzeňského baletu.

Přijďte se podívat 22. května na Novou scénu.

Vstupenky jsou již v prodeji

Foto: DJKT / Jarmila Dycková (Slečna Julie), Marek Lhotský (Jean)

 


11. 4. 2017

Zveme vás na kávu

Přijďte si s námi dát na Zelený čtvrtek kávu nebo čaj. Od 17 hodin se na vás ve foyer Nové scény ND těší režisérské duo SKUTR a jejich hosté Jan Kodet a Taťjana Medvecká.

Jejich režie jsou nepřehlédnutelné, jejich talent multižánrový – režisérské duo SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský) je v Národním divadle dobře známo jak umělcům a kolegům, tak vám, divákům. Jací jsou ale mimo divadelní zkoušky a co všechno o sobě prozradí? Přijďte oba režiséry a jejich hosty poznat zblízka a dejte si s nimi kávu v rámci dalšího setkání s našimi umělci z cyklu ND Café. 
Jak se v Národním divadle se SKUTRy tvoří a pracuje prozradí i herečka Taťjana Medvecká a choreograf Jan Kodet. 
Vstup je zdarma, jste srdečně zváni!


24. 3. 2017

Ceny Opery Plus mají své vítěze

Výroční ceny portálu Opera Plus si odnesli sólistka Baletu Národního divadla Brno Ivona Jeličová, sólista našeho souboru Matěj Šust a umělecký šéf Baletu ND, choreograf Petr Zuska. Mimořádnou Výroční cenu převzal choreograf Zdeněk Prokeš.

Sólistka brněnského baletu Ivona Jeličová získala cenu za ztvárnění postavy Ona v choreografii Petra Zusky Chvění, která byla v premiéře poprvé uvedena loni na podzim v Janáčkově divadle v Brně. 

Matěj Šust zaujal hned ve čtyřech našich titulech: interpretací role Káje ve Sněhové královně (choreografie Michael Corder), sóla v baletu Rain (choreografie Radu Poliktaru), sóla v baletu Cacti (choreografie Alexander Ekman) a v neposladní řadě také jako Princ v Malé mořské víle (choreografie Jan Kodet). 

Brněnská inscenace Chvění přinesla ještě jedno ocenění -  Petr Zuska získal Výroční cenu za nejlepší choreografii. 

Mimořádnou Výroční cenu Opery Plus, kterou uděluje šéfredaktor portálu Opera Plus, převzal za dlouholeté zásluhy o rozvoj českého baletu a za svoji dosavadní choreografickou tvorbu Zdeněk Prokeš. 

Další informace o Výročních cenách najdete zde

Foto z předávání: Hana Smejkalová