MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Hudební divadlo Karlín

  Romeo a Julie v Karlíně!

  Hrajeme v lednu

  Koupit vstupenky
 • Balet Stavovské divadlo

  Malá mořská víla

  Balet ve Stavovském divadle

  Podrobnosti
 • Balet Národní divadlo

  Sněhová královna

  Od ledna 2018 opět v Národním divadle

  Nenechte si ujít!

5. 12. 2017

Dětský program k Louskáčkovi pro malé diváky

LOUSKÁČEK Petra Iljiče Čajkovského je jedním z nejoblíbenějších titulů klasického baletního repertoáru. Jeho světová premiéra se odehrála v roce 1892 v Mariinském divadle v Petrohradě. I letos vám Louskáček v choreografii Youriho Vàmose přináší vánoční náladu. Nezapomeňte svým malým divákům pořídit dětský program, který jsme pro vás připravili. Kouzelné ilustrace pro něj vytvořila Renáta Fučíková.


15. 11. 2017

Autorské dílo Jana Kodeta Malá mořská víla na MEZZO

Jsme hrdí na to, že prestižní francouzská televize MEZZO bude vysílat záznam baletu Malá mořská víla.

Poprvé v historii autorské dílo choreografa Jana Kodeta, režisérského dua SKUTR
a hudebního skladatele Zbyňka Matějů na mezinárodním kanále. Zažijte tento pohádkový balet trochu jinak! Listopad 16, 17, 25, 26, 27, 30, 2017

 


1. 11. 2017

Noc, kterou nakouknete baletu do oken - Noc divadel 18. 11.

Již tradičně se Národní divadlo účastní Noci divadel. Zveme Vás do sídla Baletu Národního divadla, kde vznikají všechna taneční představení. Uvidíte baletní sál i taneční ukázky v podání předních sólistů Baletu ND. Chystáme baletní kvíz. Připravena je předpremiérová projekce nového krátkého filmu s názvem Na špičkách i svařené víno na zahřátí. Dotknete se historie místa, kde se psaly dějiny české žurnalistiky. Právě v objektu Annahof působil například M. Kramerius. Tiskly se tu nejvýznamnější tisky (i bankovky) v rámci Rakouské monarchie (firma Haase a synové). Užijte si s námi příjemný večer.

 

 

Sídlo Baletu ND, Anenské náměstí 2, 112 30 Praha 1,

Čas: 16.30–20.00 (poslední prohlídka vychází v 19.30). Začátek vždy v celou a o půl. 

Rezervace na adrese: balet@narodni-divadlo.cz


27. 10. 2017

Giovanni Rotolo nově v baletu Romeo a Julie a v inscenaci Valmont

Nadčasový příběh o Romeovi a Julii, který hrajeme v Hudebním divadle Karlín, obohatí nově první sólista Baletu ND, Giovanni Rotolo. Na scéně ho uvidíte 6. nebo 7. 11. Stejně tak se divákům představí i v inscenaci Valmont, a to v hlavní roli vikomta Valmonta, po jehož boku zatančí Alina Nanu jako markýza de Merteuil. Alina Nanu a Giovanni Rotolo vystoupí 20. a 21. 11.


20. 10. 2017

Timeless - premiéra

20. 10. a v sobotu 21. 10. se odehrála dlouho očekávaná premiéra Baletu ND TIMELESS. Tvoří ji tři choreografie. Ačkoli jsou zcela odlišné, nesou stejné poselství, a to že TANEC JE VĚČNÝ.

Tanečníci si při technicky náročných kusech sáhli až na hranice svých fyzických možností. Čekejte večer, který vás rozechvěje, nadchne a dodá vám inspiraci i energii. Timeless je první premiérou, kterou připravoval nový umělecký šéf Baletu ND Filip Barankiewicz.

První choreografií je čistá Balanchinova Serenáda, podtržená hlubokou duší Čajkovského hudby. Tanečnice v dlouhých blankytně modrých tylových sukních se s elegancí proplétají a vznáší nad jevištěm. Diagonály a přesné pozice zahalené do obláčku ženské krásy, to jsou principy této mistrovské neoklasické choreografie. 

V pandánu k první choreografii přichází dílo izraelského tvůrce Emanuela Gata. Ten pro Balet Národního divadla vytvořil choreografii Separate Knots, duet, který je každý večer jiný. Pár totiž tvoří v jednom obsazení dvojice muž-žena, ve druhém žena-žena a v posledním dva muži. Energie dvou bytostí a jejich setkávání provází podmanivá hudba Fryderyka Chopina. Proto je dalším z aktérů na jevišti piano.

Svěcení jara Glena Tetleyho bude u nás uvedeno vůbec poprvé. Bouřící dílo vytvořil Glen Tetley v roce 1974 pro Bavorský státní balet. 
Právě u něj se diváci přesvědčí, že nadčasovost je pro balet zásadní kvalitou.

 

 

 

Svěcení jara, foto: Pavel Hejný


16. 10. 2017

HOVORY S ...TIMELESS již 18. 10.

TIMELESS - Serenade / Separate Knots / Le Sacre de printemps Chcete se dozvědět více o vzniku celé inscenace? Přijďte na Novou scénu ve středu 18. 10. v 15.00! Umělecký šéf Baletu ND FILIP BARANKIEWICZ vysvětlí svůj záměr, ideje a pozadí vzniku své první premiéry v čele Baletu ND, tvůrce a repetitoři tří choreografií představí jednotlivá díla.

.

V živém rozhovoru s VÁCLAVEM JANEČKEM (dramaturgem Baletu ND) uvidíte EMANUELA GATA - světoznámého izraelského choreografa, který vytvořil nový opus Separate Knots pro náš baletní soubor, NANETTE GLUSHAK – slavnou primabalerínu neméně věhlasného souboru American Ballet Theatre, která pracovala s Georgem Balanchinem a připravila choreografii Serenade nebo BRONWEN CURRY – specialistku na nastudování děl amerického choreografa Glena Tetleyho na celém světě.
Setkání bude vedeno anglicky se simultánním překladem do českého jazyka.

 

Vstup je zdarma