MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky
 • Balet Státní opera

  Ballettissimo

  Premiéra 5. března!

  Ochutnejte!
 • Balet Národní divadlo

  Brel - Vysockij - Kryl / Sólo pro tři

  Tři velcí umělci, kteří ač mluvili odlišnými jazyky, jakoby promlouvali stejnou řečí...

  27. března 2015
 • Balet Národní divadlo

  Česká baletní symfonie II

  Polní mše / Guru / Stabat Mater

  30. 3. a 1. 4.

24. 2. 2015

Premiéra už za týden!

Nová premiéra Baletu Národního divadla je za dveřmi - už 5. března 2015 budete moci ochutnat Ballettissimo!

Mahlerova 1. symfonie D dur v choreografii Petra Zusky, Beethovenova 7. symfonie A dur v choreografii Uwe Scholze a mezi nimi moderní elektroakustická hudba dua 48nord (Ulrich Müller a Siegfried Rössert) a choreografie Reflections on the Fate of Human Forms Jacopa Godaniho. To vše je Ballettissimo!  

Vstupenky jsou v prodeji! 

Podívejte se na trailer:


4. 2. 2015

Nominace na Ceny Thálie 2014!

Máme velkou radost, že do hlavních nominací na Ceny Thálie 2014 se probojovalo hned několik našich tanečníků! Budeme držet palce Martě Drastíkové (Paní de Tourvel z Valmonta), Nikole Márové (Nikia z La Bayadère),  Tereze Podařilové (Markýza de Merteuil z Valmonta) a pánům Alexandrovi Katsapovovi (Valmont) a Matějovi Šustovi (Rytíř Danceny ve Valmontovi). Jak řekl předseda baletní poroty Roman Vašek: "Nejlepší výkony jsme viděli v Národním divadle."

 


4. 2. 2015

Ocenění pro Čarodějova učně!

Taneční inscenace Čarodějův učeň byla oceněna hlavní cenou soutěžní přehlídky Balet 2014! Gratulujeme celému inscenačnímu týmu - choreografie Jan Kodet, režie SKUTR (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský), hudba Zbyněk Matějů, scéna Jakub Kopecký a kostýmy Alexandra Grusková.

Nenechte si ujít výpravné taneční představení plné tajemna a magie! Hrajeme 4. a 6. února od 19 hodin v Národním divadle. V prodeji zbývají poslední volné vstupenky


2. 2. 2015

Máte už svoji baletní tašku a placku?

Pokud máte rádi balet (a zvláště Balet Národního divadla), pak určitě neodoláte novým taškám, které jsme pro vás nechali ušít. Jsou plátěné, bílé a vejde se vám do nich plno věcí (od špiček, trikotu až po nákup). Vybírat můžete ze tří motivů. 

Stejně tak se můžete ozdobit baletní plackou, aby i ostatní věděli, pro co vaše srdce bije! 

Vše si můžete prohlédnout a koupit v hlavní pokladně Národního divadla (Ostrovní 1, Praha 1). A ceny? Placka za 20,- Kč, tašky s nápisem za 80,- Kč a tašky se špičkou za 135,- Kč.

 


26. 1. 2015

Derniéra Amerikany III!

Amerikana III složená z děl a osobností nejlepších amerických choreografů 20. století na hudbu význačných světových skladatelů pomalu uzavírá svou tříletou pouť na jevišti Státní opery. Přijďte se s ní rozloučit! Derniéra proběhne 11. února v 19 hodin!