MENU

Balet Národního divadla

RepertoárProgram a vstupenky

30. 6. 2015

Prázdniny jsou tu!

Letošní sezona končí, ať žije ta příští!

Stejně jako školní rok, končí i naše divadelní sezona, během které jsme odehráli celkem 126 představení. Jedno představení nás ještě čeká, a to ve francouzském Vichy, kde  na začátku července vystoupíme se Sólem pro tři. Pak už začne ta zasloužená dovolená! Zpátky na jeviště se vám vrátíme 27. 8. - můžete se těšit na decadance Ohada Naharina na Nové scéně! 

Užijte si krásné léto a prázdniny!

Váš Balet Národního divadla 


24. 6. 2015

Úspěšné Dance Gala

V závěru sezony jsme na scéně Státní opery přivítali skutečné taneční hvězdy. Nejen podle reakcí diváků, ale také podle hlasů kritiky se večer s názvem Dance Gala opravdu vydařil.

Baletní večer to byl velmi vyvážený, a to jak co se týče dramaturgie, tak i uměleckých výkonů, a dočkal se proto zaslouženě vřelého ohlasu. 

 

Dance Gala

Celou galerii fotografií si můžete prohlédnout na našem Facebooku

Foto: Martin Divíšek, Pavel Hejný

 

Recenze

Recenze si můžete přečíst na portálu Opera Plus nebo na zpravodajském webu České televize.

Poslechněte si také rozhovor s Filipem Barankiewiczem, který byl hostem Českého rozhlasu


17. 6. 2015

Aktuálně: změna v Dance Gala!

Srdečně vás zveme na speciální představení s názvem DANCE GALA, které se uskuteční 21. června ve Státní opeře. Na co se můžete těšit? Na hvězdy světového baletu i přední sólisty Baletu Národního divadla.

Vážení a milí diváci,

v dnešním Dance Gala dojde k drobným změnám v programu. 

Místo zraněného Dinu Tamazlacaru vystoupí první sólista Semperoper Ballett v Drážďanech Denis Veginij. Těšit se na něj můžete společně s Annou Osadčenko ve známém Pas de deux z baletu La Sylphide.

V téměř tříhodinovém Dance Gala vám představíme exkluzivní výběr z klasických i moderních děl, ochutnávku těch nejlepších tanečních výkonů, uvidíte dechberoucí momenty světové choreografie (Bournonville, Petipa, Grigorovič, Cranko, Greve, Galili, Spuck, Goecke, Bigonzetti, Scholz, Cauwenbergh, Kozielska, Elo).
O dramaturgii slavnostního večera se postaral budoucí umělecký šéf baletního souboru Filip Barankiewicz. Svým výběrem choreografií a zahraničních hostů (včetně těch domácích) chce nastínit svou uměleckou vizi a směřování souboru.

Denis Veginij, více informací

Denis Veginij se narodil v Rusku, zde také vystudoval Baletní školu v Permu. Od roku 2008 působí v Baletu Semperoper v Drážďanech, od roku 2013 na pozici prvního sólisty. Jeho kariéra je spjata také s dalšími světovými scénami: např. s Baletem Michailovského divadla v Petrohradě nebo s Aalto Theater v Essenu. Je držitelem řady ocenění – 2. místo na Mezinárodní baletní soutěži v Rietti v Itáli (2002), 3. místo z Prix de Lausanne (1999), ocenění z Mezinárodní soutěže v ruském Permu Arabeska (1998, 2000) nebo z Mezinárodní baletní soutěže A. Vaganovové v Petrohradě (1998).

Denis Viginij tančí hlavní role klasického i současného repertoáru, můžete ho spatřit v Louskáčkovi, v Labutím jezeře, v Popelce, v La Sylphide, v La Bayadere, v Giselle, ale i v dalších titulech současné světové choreografie (S. Watkin J. Neumeier, S. Celis, H. Van Manen, J. Cranko, R. North, W. Forsythe, D. Dawson, V. Gsovky ap.).

 

Více o představení


10. 6. 2015

Lukáš Slavický jako host v La Bayadère

V posledním představení baletu La Bayadère v této sezoně se v roli Solora představí skvělý host - Lukáš Slavický, první sólista Bayerische Staatsballett v Mnichově!

Lukáš Slavický působí v Bayerische Staatsballett již od podzimu 1999. V sólvých rolích debutuje již v sezoně 2000–2001 jako Romeo a Benvolio v Crankově inscenaci Romea a Julie a také v roli Prince v choreografii Johna Neumeiera A Cinderella Story. V sezoně 2001- 2002 je jmenován demi-sólistou, o rok později sólistou a po dalším roce prvním sólistou Bayerische Staatsballett. V jeho repertoáru najdeme prakticky všechny klíčové role klasického, neoklasického i moderního repertoáru. 

Pražskému publiku se představí v neděli 14. 6. v 19 hodin po boku Nikoly Márové (Nikia) jako Solor v inscenaci La Bayadère

 


9. 6. 2015

Premiérový úspěch decadance

Obě premiéry nového titulu Baletu ND "decadance" zaznamenaly velký úspěch, ze kterého se radoval nejen šéf Baletu ND Petr Zuska, ale také sám izraelský choreograf Ohad Naharin.

Mezi hosty premiérových představení nechyběly významné osobnosti - J. E. pan Gary Koren, velvyslanec Státu Izrael v České republice, který převzal nad představením osobní záštitu, paní prof. Dr. Dadja Altenburg - Kohl, mecenáška Národního divadla nebo také vrchní zemský rabín Karol Sidon a mnoho dalších.

Foto: Pavel Hejný

 

premiéra decadance