MENU

Soňa Červená se stala Dámou české kultury

Ocenění „Dáma české kultury“ převzala v Národním divadle paní Soňa Červená z rukou náměstkyně ministra kultury Kateřiny Kalistové u příležitosti životního jubilea.

Jan Burian, Soňa Červená, Kateřina Kalistová a Pavel SmutnýTitul Rytíř nebo Dáma české kultury získávají umělci s výrazným podílem na rozvoji duchovních, etických a kulturních hodnot s ohledem na jejich statečné osobní postoje a životní osudy. Cenu tvoří kovová medaile s odznakem v etui a diplom; není spojena s finančním ohodnocením.

Ocenění je především významným společenským uznáním a zaslouženým holdem obdivuhodným, statečným i velkorysým osobnostem,“ řekl ministr Herman. „Paní Soně Červené patří obdiv a velký dík nás všech za její úžasnou, všestrannou uměleckou práci i za kultivaci naší společnosti.

Komorní pěvkyně Soňa Červená – vitální osobnost, mimořádná umělkyně, operní pěvkyně, herečka, překladatelka i spisovatelka  oslavila své velké životní jubileum ve středu 9. 9. 2015 se svými nejbližšími přáteli i představiteli české kultury v Národním divadle.

"Šest tisíc představení na pěti kontinentech, ohromná píle, obdivuhodný talent. Nemáme mnoho takových osobností české kultury,“ uvedla při slavnostní ceremonii náměstkyně ministra kultury Kateřina Kalistová. „Paní Soňa Červená si právem titul Dáma české kultury zaslouží.Oslavenkyně také spolu s Radioservisem a BOHEMIAN HERITAGE FUND při této slavnostní příležitosti představila nový komplet 2 CD s historickou nahrávkou opery W. A. Mozarta Figarova svatba z roku 1954, kde sama ztvárnila roli Cherubína.

Během uplynulého týdne mohli diváci a fanoušci paní Soni Červené zanechat v Národním divadle svá osobní blahopřání. Ta jsme slavnostně předali na repríze inscenace 1914 v pátek 18. září. Za všechny krásné vzkazy děkujeme.