MENU

Nová sezona v Hudebním divadle Karlín

Během rekonstrukce Státní opery se část jejího reportéru přesune na jiná jeviště. Zatímco vybrané inscenace uvedeme v historické budově Národního divadla, většina titulů se přesune do Hudebního divadla Karlín. To je vzhledem ke své nedávné rekonstrukci jednou z největších i nejzdobnějších historických scén v Praze. Příští sezonu zde odehrajeme celkem 95 představení

Připravený program bezesporu zaujme jak ty, kteří se s divadlem chystají teprve začít, tak stálé a zkušené diváky. Sezonu zde zahájila opera Nabucco, jedno z nejznámějších děl italského skladatele Giuseppe Verdiho. Dále se lidé mohou těšit na opery Rusalka, Rigoletto, La traviata, Trubadúr, Jeníček a Mařenka Romeo a Julie(Roméo et Juliette). Po téměř dvacetileté odmlce zde nabídneme i slavnou Straussovu operetu Netopýr, která je ideální směsí vídeňského šarmu, humoru a nepřekonatelné radosti ze života. Představíme i jednu slavnostní premiéru, a to Offenbachova Orfea v podsvětí. Režie se ujmou renomovaní bratří Cabani.

Do Hudebního divadla Karlín se přenáší i baletní verze Romea a Julie, v režii a choreografii Petra Zusky. Jedná se o verzi slavného baletního titulu Sergeje Prokofjeva vytvořenou v duchu neoklasické taneční estetiky a o inscenaci mimořádně úspěšnou a oceňovanou (Ceny Thálie 2013 pro Martu Drastíkovou – Julie a Ondřeje Vinkláta – Romeo).

Více informací o repertoáru.

Najdete nás zde.