MENU

HUMAN LOCOMOTION v médiích

Z ohlasů na premiéru inscenace Human Locomotion.

Human Locomotion nikde nezadrhává  (ČT24 - Johana Mücková)

 "(...)Zásadní události Muybridgeova života se rozvíjí v poetických obrazech, které navozují atmosféru, pocity a intenzivní emoce. Každý stěžejní moment se rozprostře do delšího úseku. Jako by se na chvilku zastavil čas a v tom bezčasí se už rozvíjí jen čisté a působivé emoční rozpoložení postav. Přesto ani na okamžik neztrácí inscenace na svém tempu.Human Locomotion není zdaleka jen obyčejným vyprávěním o životě jednoho člověka, ale rozehrává výjimečně podmanivé divadlo plné metafor, fantazie a mnohovrstevnatých obrazů."

Celá recenze na: http://www.ceskatelevize.cz/ct24/kultura/261585-human-locomotion-nikde-nezadrhava/

Human Locomotion v Laterně magice (OperaPPLUS - Marcela Benoniová)

"(...)Z vyprávění příběhu nejvíce vyniká choreografie Jana Kodeta. Zdařilý je tanec párů na svatbě hned v úvodu inscenace, kde Kodet používá – jako u fotografie – zastavované momenty v párovém držení. Tokem jednotlivých výstupů – tanečníků zleva doprava, měření a pokládání imaginárních předmětů – vytváří choreograf abstraktní prostor Muybridgeho ateliéru.

Koně a pohyb koní, kterým se Muybridge dlouho zabýval ve svých bádáních, ztvárňují tanečnice s velkými koňskými hlavami. Atmosféra na dostizích je napjatá. Také proto, že Muybridge uzavírá významnou sázku, zda kůň má v jednu chvíli všechny čtyři nohy nad zemí. Z této sázky pramenilo několikaleté zkoumání zvířecího a posléze lidského pohybu (...)"

Celý článek: http://operaplus.cz/human-locomotion-v-laterne-magice/

Human Locomotion aneb Úžasná show prostoru a pohybu (Taneční aktuality - Lucie Burešová)
"(...)Tanec jako by byl součástí výtvarné stránky, jemně dokresluje nálady a rozpoložení hlavních postav. V mnoha obrazech využil Kodet možnost svobodné tvorby a rozvinul pestré originální pohybové nápady. Především ve sborových scénách nechal opět vyniknout svůj choreografický talent v práci s dynamikou a vrstvením pohybu, který připomínal kouzelnou souhru symfonického orchestru."

Celý článek: http://www.tanecniaktuality.cz/human-locomotion-aneb-uzasna-show-prostoru-a-pohybu/

Na Nové scéně vás čeká vizuální pamlsek (deník Metro - Marcela Magdová)

"(...) Poutavé, silné emocionální scény vytváří pětice tanečních párů v neotřelé choreografii Jana Kodeta a graciézních, byť moderních kostýmech Jakuba Kopeckého. (...) Na Nové scéně vznikla po dlouhé době reprezentativní inscenace, která nabízí výsostnou estetiku pohybu, obrazu a především lidského těla."

Human Locomotion: Sázka o pohyb koně posunula odvětví fotografie a filmu kupředu, ale... (Velká Epocha, Milan Kajínek)

"Významným prvkem Human Locomotion je hudba Petra Kalába, jejíž tóny vytvářejí vynikající kulisu a materiál, který choreograf Jan Kodet přetavil do jímavých tanečních vystoupení. (…) Novinkou představení je zařazení herců do převážně tanečních vystoupení. Hlavní roli svérázného fotografa a vynálezce ztvárnil Marek Daniel, Muybridgeovu ženu Flóru herečka Zuzana Stavná a postavu majora Larkynse Jakub Gottwald. Tanečníci jsou potom jakousi esencí, myšlenkami celého příběhu, zatímco herci zosobňují povahy a hlavní rysy jednotlivých postav."

Celý článek: http://www.velkaepocha.sk/2014021121888/Recenze-Human-Locomotion-sazka-o-pohyb-kone-posunula-odvetvi-fotografie-a-filmu-kupredu-ale.html