MENU

The art of giving

Being a benefactor is a state of mind, not about the state of your bank balance.

How to become a benefactor

Exkurze po skrytých zákoutích Národního divadla

Poslední květnový den prošli naši mecenáši Národním divadlem od 3. suterénu až na půdu. Mecenáši Národního divadla se podívali tam, kam noha diváka nevkročí - k technologickému tunelu s fascinujícím pohledem na Vltavu, na jeviště, na půdu pod zlatou kupoli, do prezidentských salónků a exkurzi zakončili přípitkem na terase u trig. 

Zasedání Výboru Mecenášského klubu ND

V pondělí 18. února se na Nové scéně sešel Výbor Mecenášského klubu ND, aby rozdělil výnosy z mecenášských darů za rok 2018. Ze setkání Výboru Vám přinášíme několik fotografií. Pokud Vás zajímá, které projekty budou v roce 2019 podpořeny z příspěvků mecenášů, sledujte naše Aktuality.

Mecenáši na zkoušce inscenace Zahrada

V prosinci se sešli mecenáši Národního divadla na zkoušce inscenace Laterny magiky Zahrada. Mecenáši zažili, jak se kombinuje pohyb na jevišti s projekcí, viděli tanečníky Laterny magiky přímo v procesu zkoušení a ještě před premiérou se dozvěděli detaily (dokonce i ty tajné!) z představení. Našim mecenášům se věnovali sami autoři představení - Pavel Knolle, David Stránský a Štěpán Pechar.

Prohlídka historické budovy a archivu

Den s brněnskou kulturou

Mecenáši se setkali se Sergejem Poluninem

Zasedání Výboru Mecenášského klubu

Screening of the film Dancer

Mecenáši s Manon Lescaut

  

Natáčení spotu Mecenášského klubu

N

4. narozeniny Mecenášského klubu

Mecenáši slavili ve velkém se Zahradní slavností Václava Havla!

Zkouška Strakonického dudáka

Mecenášům Národního divadla se dostalo krásné exkluzivity - návštěvy poslední zkoušky nové inscenace Činohry ND Strakonický dudák, a to těsně před jejím prvním uvedením. Před představením si prohlédli také zákulisí, včetně jeviště.
Více fotografií si můžete prohlédnout zde 

Mecenáši v Drážďanech

Mecenášský klub Národního divadla navštívil ve spolupráci se Semperoper Ballett představení Šípková Růženka.  Více fotografiií naleznete ve fotogalerii. 

Zakončení sezony

Zakončení sezony 2012/2013 se neslo ve veselém duchu a jako vždy proběhlo ve Voršilské zahradě.

Věc Makropulos

Poslední setkání mecenášů v sezoně proběhlo u příležitosti představení Věc Makropulos ve Stavovském divadle. Mecenáši se osobně setkali s herečkou paní Soňou Červenou a herci Miroslavem Donutilem a Václavem Postráneckým.

FundUs!

„Dražba vyřazených kostýmů s příznačným názvem FundUs!  přinesla několik pozitivních změn do obvyklého kostýmního režimu Národního divadla. Vynesla pěkných pár tisíc korun ve prospěch Mecenášského klubu ND, upoutala jiný druh pozornosti na naši činnost a kostýmy, které by jako obvykle šly do likvidace, potěšily několik desítek lidí, kteří je teď mají ve svých šatnících. V dražbě se navíc podařilo představit mimo jeviště tanečníky Laterny magiky a současně zahájit letní festival Fiesta Nové scény, která poběží na piazzetě ND až do 4. 8. 2013.“ uvádí Štěpán Kubišta, ředitel Nové scény ND

Návštěva z Krušnohoří

Koncem června navštívily Národní divadlo a Mecenášský klub žáci a paní učitelky ze Základní školy v Jirkově.

Setkání mecenášů - Popelka

Klasická pohádka v netradiční choreografii Jeana-Christopha Maillota, úsměvná, romantická, i poučná, poukazující na hodnoty dnešní společnosti, právě taková je Popelka. Představili jsme mecenášům vznik a význam této inscenace, provedli je zákulisím Národního divadla a zavítali jsme s nimi na jeviště těsně před představením, kde si prohlédli závěrečné zkoušky dekorací a setkali se s tanečníky, kteří se tam právě rozcvičovali na svůj výstup. 
Pojďte příště s námi, jste srdečně zváni!

Stavovské divadlo slaví 230. výročí

 

 
 
 
 
 
 
 

Visit to a costume storeroom

Takzvaný kostýmový fundus Národního divadla obsahuje na stovky kostýmů a doplňků. Mecenášky se s ním měly možnost důkladně seznámit.

Návštěva zkoušky Labutího jezera

Mecenáši navštívili na zkušebně Baletu ND tzv. projížděcí zkoušku slavného baletu P. I. Čajkovského Labutí jezero. V hlavních rolích primabalerína Nikola Márová a první sólisté Baletu Michal Štípa a Alexandre Katsapov.

Setkání mecenášů v Kouzelném cirkusu

Mecenáši navštívili představení Kouzelný cirkus Laterny magiky, které oslavilo v březnu 36. narozeniny. Mecenáši přispěli částkou 100.000 Kč na digitalizaci filmové části představení Kouzelný cirkus a odměnou jim byl jedinečný zážitek.

Setkání v Lobkowiczkém paláci

20. února proběhlo společné setkání dvou mecenášských klubů v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.

Novoroční setkání mecenášů Národního divadla

Na tříkrálovou neděli se setkali mecenáši a umělci Národního divadla, aby si popřáli šťastný rok 2013.

Setkání na představení Nosorožec

Sezonu 2012/2013 mecenáši zahájili setkáním při příležitosti reprízy inscenace Činohry ND Nosorožec na Nové scéně. Po představení se na jevišti hosté setkali s herci a Michalem Dočekalem. 

Galavečer Mecenášského klubu 2012

Galavečer 2012 se konal při příležistoti reprízy inscenace Gloriana, kterou mecenáši štědře podpořili. V rámci galavečera byl zvolen Výbor Mecenášského klubu, ředitel ND Ondřej Černý přivítal mecenáše v prezidentském salonku a Petr Zuska poděkoval Dadje Alteburg-Kohl za podporu baletu na sklonku sezony.

2nd birthday

Své druhé narozeniny oslavil Mecenášský klub již ve složení čítajícím více než 70 mecenášů. Děkujeme!

Ateliéry a dílny Národního divadla

Mecenáši navštívili místa, kde se šijí kostýmy, vyrábějí paruky, obuv a samozřejmě i veškerá dekorace pro inscenace Národního divadla. Ateliéry a dílny ND sídlí na Vinohradské třídě.

Racek

Setkání mecenášů po činoherním představení Racek proběhlo v přátelské atmosféře přímo na jevišti Stavovského divadla.

1. narozeniny Mecenášského klubu

V rámci oslav prvních narozeniny Mecenášského klubu Národního divadla byl nejen rozkrojen překrásný dort, ale především byly předány symbolické šeky s mecenášskými dary.

Galavečer Mecenášského klubu 2011

Galavečer u příležitosti zakončení sezony 2010/2011 se uskutečnil po představení Baletu ND Oněgin na terase u trig historické budovy ND.

Návštěva Ateliérů a dílen ND

V únoru jsme s mecenáši navštívili Ateliéry a dílny Národního divadla, kde se zrovna převážně připravovaly kulisy, dekorace a kostýmy na Labutí jezero. Mecenáši tak měli jedinečnou příležitost nahlédnout do zrodu inscenace, která je jednou z vrcholných událostí letošní divadelní sezony

This website uses cookies. Click here for more information.