MENU

The art of giving

Being a benefactor is a state of mind, not about the state of your bank balance.

How to become a benefactor

Zasedání Výboru Mecenášského klubu ND

V pondělí 18. února se na Nové scéně sešel Výbor Mecenášského klubu ND, aby rozdělil výnosy z mecenášských darů za rok 2018. Ze setkání Výboru Vám přinášíme několik fotografií. Pokud Vás zajímá, které projekty budou v roce 2019 podpořeny z příspěvků mecenášů, sledujte naše Aktuality.

Mecenáši na zkoušce inscenace Zahrada

V prosinci se sešli mecenáši Národního divadla na zkoušce inscenace Laterny magiky Zahrada. Mecenáši zažili, jak se kombinuje pohyb na jevišti s projekcí, viděli tanečníky Laterny magiky přímo v procesu zkoušení a ještě před premiérou se dozvěděli detaily (dokonce i ty tajné!) z představení. Našim mecenášům se věnovali sami autoři představení - Pavel Knolle, David Stránský a Štěpán Pechar.

Prohlídka historické budovy a archivu

Den s brněnskou kulturou

Mecenáši se setkali se Sergejem Poluninem

Zasedání Výboru Mecenášského klubu

Screening of the film Dancer

Mecenáši s Manon Lescaut

  

Natáčení spotu Mecenášského klubu

N

4. narozeniny Mecenášského klubu

Mecenáši slavili ve velkém se Zahradní slavností Václava Havla!

Zkouška Strakonického dudáka

Mecenášům Národního divadla se dostalo krásné exkluzivity - návštěvy poslední zkoušky nové inscenace Činohry ND Strakonický dudák, a to těsně před jejím prvním uvedením. Před představením si prohlédli také zákulisí, včetně jeviště.
Více fotografií si můžete prohlédnout zde 

Mecenáši v Drážďanech

Mecenášský klub Národního divadla navštívil ve spolupráci se Semperoper Ballett představení Šípková Růženka.  Více fotografiií naleznete ve fotogalerii. 

Zakončení sezony

Zakončení sezony 2012/2013 se neslo ve veselém duchu a jako vždy proběhlo ve Voršilské zahradě.

Věc Makropulos

Poslední setkání mecenášů v sezoně proběhlo u příležitosti představení Věc Makropulos ve Stavovském divadle. Mecenáši se osobně setkali s herečkou paní Soňou Červenou a herci Miroslavem Donutilem a Václavem Postráneckým.

FundUs!

„Dražba vyřazených kostýmů s příznačným názvem FundUs!  přinesla několik pozitivních změn do obvyklého kostýmního režimu Národního divadla. Vynesla pěkných pár tisíc korun ve prospěch Mecenášského klubu ND, upoutala jiný druh pozornosti na naši činnost a kostýmy, které by jako obvykle šly do likvidace, potěšily několik desítek lidí, kteří je teď mají ve svých šatnících. V dražbě se navíc podařilo představit mimo jeviště tanečníky Laterny magiky a současně zahájit letní festival Fiesta Nové scény, která poběží na piazzetě ND až do 4. 8. 2013.“ uvádí Štěpán Kubišta, ředitel Nové scény ND

Návštěva z Krušnohoří

Koncem června navštívily Národní divadlo a Mecenášský klub žáci a paní učitelky ze Základní školy v Jirkově.

Setkání mecenášů - Popelka

Klasická pohádka v netradiční choreografii Jeana-Christopha Maillota, úsměvná, romantická, i poučná, poukazující na hodnoty dnešní společnosti, právě taková je Popelka. Představili jsme mecenášům vznik a význam této inscenace, provedli je zákulisím Národního divadla a zavítali jsme s nimi na jeviště těsně před představením, kde si prohlédli závěrečné zkoušky dekorací a setkali se s tanečníky, kteří se tam právě rozcvičovali na svůj výstup. 
Pojďte příště s námi, jste srdečně zváni!

Stavovské divadlo slaví 230. výročí

 

 
 
 
 
 
 
 

Visit to a costume storeroom

Takzvaný kostýmový fundus Národního divadla obsahuje na stovky kostýmů a doplňků. Mecenášky se s ním měly možnost důkladně seznámit.

Návštěva zkoušky Labutího jezera

Mecenáši navštívili na zkušebně Baletu ND tzv. projížděcí zkoušku slavného baletu P. I. Čajkovského Labutí jezero. V hlavních rolích primabalerína Nikola Márová a první sólisté Baletu Michal Štípa a Alexandre Katsapov.

Setkání mecenášů v Kouzelném cirkusu

Mecenáši navštívili představení Kouzelný cirkus Laterny magiky, které oslavilo v březnu 36. narozeniny. Mecenáši přispěli částkou 100.000 Kč na digitalizaci filmové části představení Kouzelný cirkus a odměnou jim byl jedinečný zážitek.

Setkání v Lobkowiczkém paláci

20. února proběhlo společné setkání dvou mecenášských klubů v Lobkowiczkém paláci na Pražském hradě.

Novoroční setkání mecenášů Národního divadla

Na tříkrálovou neděli se setkali mecenáši a umělci Národního divadla, aby si popřáli šťastný rok 2013.

Setkání na představení Nosorožec

Sezonu 2012/2013 mecenáši zahájili setkáním při příležitosti reprízy inscenace Činohry ND Nosorožec na Nové scéně. Po představení se na jevišti hosté setkali s herci a Michalem Dočekalem. 

Galavečer Mecenášského klubu 2012

Galavečer 2012 se konal při příležistoti reprízy inscenace Gloriana, kterou mecenáši štědře podpořili. V rámci galavečera byl zvolen Výbor Mecenášského klubu, ředitel ND Ondřej Černý přivítal mecenáše v prezidentském salonku a Petr Zuska poděkoval Dadje Alteburg-Kohl za podporu baletu na sklonku sezony.

2nd birthday

Své druhé narozeniny oslavil Mecenášský klub již ve složení čítajícím více než 70 mecenášů. Děkujeme!

Ateliéry a dílny Národního divadla

Mecenáši navštívili místa, kde se šijí kostýmy, vyrábějí paruky, obuv a samozřejmě i veškerá dekorace pro inscenace Národního divadla. Ateliéry a dílny ND sídlí na Vinohradské třídě.

Racek

Setkání mecenášů po činoherním představení Racek proběhlo v přátelské atmosféře přímo na jevišti Stavovského divadla.

1. narozeniny Mecenášského klubu

V rámci oslav prvních narozeniny Mecenášského klubu Národního divadla byl nejen rozkrojen překrásný dort, ale především byly předány symbolické šeky s mecenášskými dary.

Galavečer Mecenášského klubu 2011

Galavečer u příležitosti zakončení sezony 2010/2011 se uskutečnil po představení Baletu ND Oněgin na terase u trig historické budovy ND.

Návštěva Ateliérů a dílen ND

V únoru jsme s mecenáši navštívili Ateliéry a dílny Národního divadla, kde se zrovna převážně připravovaly kulisy, dekorace a kostýmy na Labutí jezero. Mecenáši tak měli jedinečnou příležitost nahlédnout do zrodu inscenace, která je jednou z vrcholných událostí letošní divadelní sezony

This website uses cookies. Click here for more information.