MENU

Matyáš Řezníček

Člen Činohry

Od šesti let byl členem Dismanova rozhlasového dětského souboru při Českém rozhlase, poté čtyři roky působil ve studentské umělecké skupině OLDstars (nastudoval mj. roli Kurta v Mayenburgově Tváři v ohni v Divadle v Celetné). Od roku 2011 studoval na pražské DAMU pod vedením Jana Buriana, Ladislava Mrkvičky, Jany Hlaváčové a Marka Němce. Absolvoval zde rolemi Gorge Mastromase v inscenaci Rituální vražda Gorge Mastromase, Rytmistra v Povídkách z Vídeňského lesa, Marka v insceanci Opilí a Dorna v Čechovově Rackovi. V současnosti hostuje ve Vinohradském divadle v roli Mercuzia v představení Romeo a Julie

V Národním divadle začal ještě během studií hostovat v roli Duvalova syna v inscenaci Daniela Špinara Manon Lescaut. Diváci jej mohli vidět také jako Číšníka v Goldoniho Sluhovi dvou pánů.

Od sezony 2016/2017 je členem Činohry Národního divadla.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako Duvalova syna (Manon Lescaut, Národní divadlo), Barona Nikolaje Tuzenbacha (Tři sestry, Stavovské divadlo), Fitzwilliama (Pýcha a předsudek, Národní divadlo) jako Mrtvého bratra Leonarda (Krvavá svatba, Stavovské divadlo), jako Bohuslava Suchomíra Libozvuka Ládoně (Mlynářova opička, Stavovské divadlo), jako Francka (Maryša, Národní divadlo) a nejnověji v roli Haimóna (Vítejte v Thébách, Stavovské divadlo).
Aktualizace: červen 2017

Matyáš Řezníček appears in events

Matyáš Řezníček appears in productions

SEASON 2018/2019

Repertoire

This website uses cookies. Click here for more information.