MENU

Lucie Polišenská

Členka Činohry, Host Laterny magiky

V letech 2005–09 studovala herectví na pražské DAMU. Už během studií začala hostovat i v dalších pražských souborech – na Pražském hradě si v rámci Letních shakespearovských slavností 2008 zahrála Lucku v Shakespearově Komedii omylů, hrála v Malém divadle na Vinohradech v Drábkově hře Berta (od soumraku do úsvitu) a hostovala i v Divadle na Vinohradech, kam později nastoupila do angažmá. V Městském divadle v Kladně byla k vidění v Nočním motýlovi. Působí v Cabaretu Calembour.

V Národním divadle hostovala v inscenaci hry T. Lettse Srpen v zemi indiánů a ve dvojroli Petera a Emily v Bartlettově Zemětřesení v Londýně na Nové scéně, kde posléze účinkovala i v inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace (Nová scéna) 

V současném repertoáru ji můžete vidět jako Audrey v inscenaci Laterny magiky Podivuhodné cesty Julesa Verna (Nová scéna), jako Helenu (Sen čarovné noci, Národní divadlo), Zinu (Spalovač mrtvol, Stavovské divadlo), jako Řekyni Emmu (Na moři, zírám nahoru, Nová scéna), jako Maud Kennedyovou (Noční sezóna, Stavovské divadlo) a nejnověji v inscenaci Zbyhoň! (Nová scéna).


FILM A TELEVIZE
Objevila se v několika filmech - Svatba na bitevním poliKobry a užovky - a také v několika seriálech - České stoletíNevinné lžiAutobazar Monte Carlo nebo Ohnivý kuře.


ROZHOVORY
Mám dost práce i kvůli postavě, přiznává Lucie Polišenská, Revue iDNES.cz, 3. 11. 2016
Nedělá mi problém si ze své postavy udělat srandu, ale musí to mít smysl
, Novinky.cz, 23. 7. 2016
Je výhoda být jiná, říká herečka, která vybočuje nekonfekční postavou, OnaDnes.cz, 3. 7. 2016
Jdi zkoušet, já to okopíruju, škádlila mě Jirásková
, Revue iDNES.cz, 14. 2. 2015

Aktualizace: únor 2018

Lucie Polišenská appears in events

Lucie Polišenská appears in productions

SEASON 2017/2018

SEASON 2018/2019

Repertoire