MENU

Lucie Juřičková

Členka Činohry

Ještě před absolutoriem na Státní konzervatoři v Praze hostovala v Divadle Jiřího Wolkera. V letech 1990-1992 působila v angažmá v Divadle J.K.Tyla v Plzni. Od roku 1992 byla členkou Divadle na Vinohradech, kde ztvárnila řadu rolí – Alžběta v Marii Stuartovně, hlavní role v Transitu či v Krásce z Leenane. Velké a významné role měla také v inscenacích Povídky z Vídeňského lesa, Poprask na laguně, Kočičí hra, Krejčovský salon. Hostovala také v Divadle Na Jezerce, Hudebním divadle Karlín, v Divadle v Řeznické. Je známá z televizních obrazovek a hojně se věnuje dabingu.

Členkou souboru Činohry Národního divadla je od sezony 2015/2016.

V Národním divadle ztvárnila mimo jiné roli Korduly (Strakonický dudák, Národní divadlo) a diváci ji mohli vidět v autorské inscenaci Jiřího Havelky Experiment myší ráj.

V současném repertoáru ji můžete vidět jako Bobo MacDonaldovou (Audience u královny, Stavovské divadlo), Vílu Berylunu, Vrbu a Sousedku (Modrý pták, Stavovské divadlo), dále jako paní Bennetovou (Pýcha a předsudek, Národní divadlo), jako Buňku (Mlynářova opička, Stavovské divadlo), jako Helenu (Jsme v pohodě, Nová scéna) a jako Irenu (Kouzelná země, Stavovské divadlo).


FILM A TELEVIZE

Diváci ji také znají z filmových a televizních rolí a především z dabingu. Objevila se například ve filmech Jak básnící přicházejí o iluze, Bludičky a v seriálech Slané cukríky, Hraběnky či Policie Modrava


ROZHOVORY
Chtěla bych usnout v medu, Divadelní noviny, 2009

Aktualizace: únor 2018

Lucie Juřičková appears in events

Lucie Juřičková appears in productions

SEASON 2018/2019

Repertoire

This website uses cookies. Click here for more information.