MENU

Jana Stryková

Členka Činohry

Na prkna, která znamenají svět, se poprvé postavila ve čtyřech letech coby členka dětského sboru Mahenova divadla (ND Brno), kdy účinkovala v operetě Polská krev. Na gymnáziu navštěvovala pod vedením Dany Hlaváčové dramatický kroužek a hrála amatérské divadlo ve spolku Misery Loves Company.

V roce 2003 obdržela Cenu Valtra Tauba určenou pro nejlepší absolventy herectví na DAMU. Pedagogy jejího ročníku byli Ladislav Mrkvička, Miloslav Mejzlík a Jaroslava Tvrzníková.

Po absolvování studia činoherního herectví na pražské DAMU zůstala na jednu sezonu v Divadle F. X. Šaldy v Liberci a následně v pražském Divadle Rokoko. V letech 2006 až 2010 byla členkou souboru Švandova divadla, v roce 2010 přešla na tři roky do angažmá do Divadla na Vinohradech. Od září 2013 byla bez stálého angažmá, hostovala však na několika pražských scénách.

Od sezony 2017/2018 je členkou souboru Činohry ND.

V současném repertoáru ji můžete vidět jako Mášu (Tři sestry, Stavovské divadlo), jako Jane (Pýcha a předsudek, Národní divadlo) a nejnověji v roli Eurydiky (Vítejte v Thébách, Stavovské divadlo).

Jana Stryková appears in events

Jana Stryková appears in productions

SEASON 2018/2019

Repertoire

This website uses cookies. Click here for more information.