MENU

Filip Kaňkovský

Člen Činohry

Na Konzervatoři Jaroslava Ježka vystudoval hru na klavír, poté absolvoval obor herectví na DAMU v Praze (pod vedením Evy Salzmannové a Aloise Švehlíka). Hostuje v ústeckém Činoherním studiu, v Divadle Komedie a v Divadle Minor. Je také členem divadelního uskupení Tygr v tísni.

V Národním divadle hrál v uplynulých sezonách FelixeZe života hmyzu bratří Čapků, Petra v Ostrovského Lese, několik rolí v autorské inscenaci Po sametu, kterou na Nové scéně režíroval Jiří Adámek, Toma v Bartlettově Zemětřesení v Londýně, Vocilku v Tylově Strakonickém dudákovi a účinkoval v inscenaci Láska a informace (Nová scéna). Před nástupem do angažmá zde hostoval v Topolově Konci masopustu či Herzově Devátém srdci.

V současném repertoáru ho můžete viděj jako R. A. Dvorského (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo), Tyltyla (Modrý pták, Stavovské divadlo), Leonarda (Krvavá svatba, Stavovské divadlo), v autorských inscenacích Nová Atlantida a Zbyhoň! (obojí Nová scéna) a nejnověji jako Švece v inscenaci Plukovník Švec (Nová scéna).


FILM A TELEVIZE

Ve filmech a seriálech účinkuje od roku 2006: ... a bude hůř, Klub osamělých srdcí, Jarmareční bouda, Lidice, Příběh kmotra, Čtvrtá, Gangy BerlínaAutobazar Monte Carlo, Americké dopisy, Pustina, Bohéma, 1890 a další.

Je frontmanem kapely Green Småtroll, v níž zpívá a hraje na klávesy (kapela získala žánrovou cenu Anděl 2009 v kategorii Ska & Reggae za album Rude Jazz). 

Aktualizace: leden 2019

Filip Kaňkovský appears in events

Filip Kaňkovský appears in productions

SEASON 2018/2019

Repertoire

This website uses cookies. Click here for more information.