MENU

Zuzana Šavrdová

V dětství navštěvovala baletní přípravku Národního divadla, v letech 1962-64 studovala hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře.
V období 1964-66 byla členkou činoherní skupiny Uměleckého souboru MV. Následujících pět sezon (1967-72) působila jako sólistka operety v Hudebním divadle v Karlíně, kde si mimo jiné zahrála Katastrofu v Gentlemanech, Dolezu ve West Side Story, Hančí v Na tý louce zelený.
V posledním roce tohoto angažmá už hostovala v Národním divadle (Kristina a Verunka ve Stroupežnického Našich furiantech, Giannina v Goldoniho Vějíři, Ruměna v Klicperově Hadriánovi z Římsů) a v roce 1972 se stala řádnou členkou jeho činohry. Z postav, které měla možnost si tu dosud zahrát, jmenujme alespoň některé: Blanka v Shakespearově Zkrocení zlé ženy, Bětuška a později Rozárka v Tylově Paličově dceři, Hanička a v pozdějším nastudování Klásková v Jiráskově Lucerně, Madlenka v Tylově Tvrdohlavé ženě, Brenda ve Storeyově Farmě, Wanda v Patrickových Kennedyho dětech, Chick v Henleyové Zločinech srdce, v Shakespearově Králi Jindřichovi IV. hrála Dorku Vejtržnou a Paní Kvačkovou, ve Strindbergově Tanci smrti Maju, v dramatizaci Roku na vsi bratří Mrštíků Řeřuchovou, v dramatizaci Dostojevského Běsů Virginskou, v Hrubínově Romanci pro křídlovku Tetu, v Ibsenově Johnu Gabrielu Borkmanovi Služebnou a v Šamberkově Éře Kubánkově Vdovu Zásmuckou. V posledních letech k nim přibyly: Kukačka ve Fischerové Ptáku Ohniváku, Selka v Maryše bratří Mrštíků, Paní Monteková v Shakespearově Romeovi a Julii, Sekretářka v Českých sekretářkách (podle Wittenbrinka), Komorná u Virgilie v Shakespearově Coriolanovi a Sekretářka / Hlasatelka v Kohoutově Malé hudbě moci.
Naposledy vystoupila ve Stavovském divadle roli Ženy školního inspektora v Gogolově Revizorovi Revizorovi a jako paní Hanssonová v Dogville.
Hrála i ve filmech (např. ve Starcích na chmelu) a televizních inscenacích.

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.