MENU

Zuzana Herényiová

Členka souboru Laterny magiky

Zuzana Herényiová pochází z Bratislavy. Studovala na gymnáziu a taneční zkušenosti získala paralelně v řadě tanečních studií a souborů. Na bratislavské VŠMU vystudovala pedagogiku klasického tance s titulem Mgr.Art. Byla členkou Tanečného divadla Bralen, J. A. N. Company Jána Ďurovčíka a Pražského komorního baletu i baletu Státní opery Praha. Účinkovala a účinkuje v muzikálových produkcích divadla Kalich (Pomáda, Johanka z Arku, Osmý světadíl aj.) a nezávislých projektech. Spolupracovala s řadou choreografů (R. Letenay, B. Taylor, J. Alegado, Ch. Perrera, P. Mika, J. Kodet, P. Šmok, L. Vaculík, P. Zuska ad.). Od sezóny 2005/06 je členkou Laterny magiky.
Podílí se na inscenacích souboru současného tance 420PEOPLE (Neen-ya, Affordance, Package, Reen, Wind-Up, Máj, MirageFairy Queen, 420PEOPLE and Please the Trees). Kromě toho, že je interpretkou, je ve 420PEOPLE také repetitorkou choreografií Václava Kuneše.
Dříve se též podílela na projektech francouzského choreografa Jeana-Pierre Aviotta a jeho souboru La Compagnie Commun Instant.
V Laterně magice působí rovněž jako pedagog, byla asistentkou choreografie při tvorbě inscenace Cube. Vedla seminář moderního tanečního repertoáru na taneční katdře HAMU.

Zuzana Herényiová účinkuje v představeních

SEZONA 2019/2020

  • Cube Nová scéna
    18. 10. 2019, 20:00

  • Cube Nová scéna
    19. 10. 2019, 20:00

Zuzana Herényiová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2019/2020

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.