MENU

Zuzana Herényiová

Členka souboru Laterny magiky

Zuzana Herényiová pochází z Bratislavy. Studovala na gymnáziu a taneční zkušenosti získala paralelně v řadě tanečních studií a souborů. Na bratislavské VŠMU vystudovala pedagogiku klasického tance s titulem Mgr.Art. Byla členkou Tanečného divadla Bralen, J. A. N. Company Jána Ďurovčíka a Pražského komorního baletu i baletu Státní opery Praha. Účinkovala a účinkuje v muzikálových produkcích divadla Kalich (Pomáda, Johanka z Arku, Osmý světadíl aj.) a nezávislých projektech. Spolupracovala s řadou choreografů (R. Letenay, B. Taylor, J. Alegado, Ch. Perrera, P. Mika, J. Kodet, P. Šmok, L. Vaculík, P. Zuska ad.). Od sezóny 2005/06 je členkou Laterny magiky.
Podílí se na inscenacích souboru současného tance 420PEOPLE (Neen-ya, Affordance, Package, Reen, Wind-Up, Máj, MirageFairy Queen, 420PEOPLE and Please the Trees). Kromě toho, že je interpretkou, je ve 420PEOPLE také repetitorkou choreografií Václava Kuneše.
Dříve se též podílela na projektech francouzského choreografa Jeana-Pierre Aviotta a jeho souboru La Compagnie Commun Instant.
V Laterně magice působí rovněž jako pedagog, byla asistentkou choreografie při tvorbě inscenace Cube. Vedla seminář moderního tanečního repertoáru na taneční katdře HAMU.

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.