MENU

Yvetta Tannenbergerová

Host opery Národního divadla.
Zpěv vystudovala na konzervatoři v Bratislavě a dále se zdokonalovala v operních studiích při Staatsoper v Berlíně a ve Vídni. V letech 1991-93 byla sólistkou Staatsoper ve Vídni, kde spolupracovala např. s Plácidem Domingem, Mirellou Freni, Claudiem Abbadem, Seijim Ozawou a dalšími.
Od roku 1993 působí ve svobodném povolání, zpívá na všech důležitých operních scénách v České republice a na mnoha evropských i mimoevropských koncertních pódiích (Norsko, Německo, Francie, Rakousko, Itálie, Slovensko, Polsko, Izrael, Japonsko).
Je stálým hostem opery Národního divadla v Praze, s jejímž souborem absolvovala velké operní turné po Japonsku jako Micaela (Bizet: Carmen), a kde v současné době vystupuje jako Donna Anna (Mozart: Don Giovanni), Pamina (Mozart: Kouzelná flétna), Violetta (Verdi: La traviata) a Musetta (Puccini: Bohéma). Hostovala v opeře ve francouzském Lille. Spolupracuje rovněž s Operou Mozart. Na svém repertoáru má dále Mozartovu Konstanci (Únos ze Serailu), Zerlinu a Donnu Elvíru (Don Giovanni), Donizettiho Norinu (Don Pasquale) a Lucii z Lammermooru nebo Rossiniho Rosinu (Lazebník sevillský). Intenzivně se věnuje koncertnímu provádění duchovní hudby a písní.
Aktualizace: říjen 2007

Repertoár