MENU

Veronika Holbová

Host opery

Veronika Holbová je rodačkou z Ostravy. V roce 2010 úspěšně ukončila studium na Janáčkově konzervatoři a Gymnáziu v Ostravě a v roce 2014 dosáhla magisterského titulu na Ostravské univerzitě v Ostravě. Klasický operní zpěv studovala na obou institucích u sopranistky MgA. Evy Dřízgové – Jirušové. V roce 2007 získala 3. místo a cenu za nejlepší provedení barokní árie na soutěži konzervatoří v Pardubicích, dále se stala v roce 2010 finalistkou pěvecké soutěže Mikuláše Schneidra Trnavského v Trnavě, získala 1. místo v pěvecké soutěži Leoše Janáčka – Hukvaldy. Se Simonou Mrázovou (soprán) se dvakrát umístila na 1. místě na soutěži vokálních ansáblů – Stonavská Barborka (v roce 2010 a 2011, Česká republika). V roce 2012 získala 2. místo na Medzinárodné spevácke súťaži Imricha Godina IUVENTUS CANTI a na podzim r. 2012 vyhrála 3. místo na soutěži Concorso internazonale „Musica sacra“ v Římě. V roce 2013 zvítězila v instrumentálně – vokální kategorii (Veronika Holbová – soprán, Michal Bárta – Klavír, Marjolein De Roos – Klárinet) pěvecké soutěže Stonavská Barborka a tento ansámbl se stal jejím absolutním vítězem.
Spolupracuje s operními domy v České republice i v zahraničí. Od roku 2009 hostuje v Národním divadle moravskoslezském, kde se představila v rolích: Barbaríny (Figarova svatba), Aniny (La Traviata), Esmeraldy (Prodaná nevěsta), Bareny (Její Pastorkyňa), Anny (Nabucco), Rowen (Kominíček), Sirény (Armida), Fekluši (Káťa Kabanová), Barbary (Noc v Benátkách). Představila se také ve Státním divadle v Košicích v roli Hraběnky (Figarova svatba), Concepcie (Španělská hodinka), Kuchtíka (Rusalka) a hlavní představitelky oper nastudovala pro Slezské divadlo v Opavě: Rosina (Il Barbiere di Siviglia) a Fiordiligi (Cosi fan tutte). Na podzim roku 2014 účinkovala jako druhá Žínka v operním díle Rusalka Antonína Dvořáka v Opera de Lyon ve Francii.
Trvale spolupracuje s českými orchestry (Janáčková filharmonie Ostrava, Janáčkův komorní orchestr, Moravská filharmonie Olomouc, Moravskoslezská sinfonietta, Májovák – velký dechový orchestr) a účastní se koncertů s barokním, vokálním tělesem Colleguim 1704 pod vedením Václava Lukse.
Vystupuje také na festivalech v zahraničí: 2007 a 2010 de Les rencontres v Louvergny a 2014 Les Musicales de Louvergny.

Veronika Holbová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2017/2018

Repertoár