MENU

Tomáš Kobr

Po maturitě na gymnáziu vystudoval Pedagogickou fakultu UK (2001-05). V roce 2004 začal navštěvovat herecký ateliér Václava Martince, který mu nabídl hostování v Malém vinohradském divadle (hrál zde Mefista ve Faustovi, Číšníka v Sartrově S vyloučením veřejnosti). V letech 2005-08 vystudoval Vyšší odbornou školu hereckou v Praze (absolventské role: Kabaretiér v Kabaretu, Snílek v Bílých nocích, Ubaldo ve hře Tři v tom).
Už během studií hostoval v menších rolích v Národním divadle a v Divadle Na prádle (např. jedna z hlavních rolí v inscenaci Zima). V sezoně 2008-09 začal spolupracovat s Divadlem Alfréd ve dvoře (hlavní role ve Zlatém Divišovi) a zejména s Divadlem Letí (Princezna Serafína a Phil v Domečku pro buzničky, Péťa v Aupairkách, účast na scénických čteních projektu 8@8). V mezinárodním Divadle Meteorit v Bratislavě nastudoval v téže sezoně titulní roli Richarda III.
Jak už bylo zmíněno, zahrál si i v Národním divadle: v opeře představoval roli On recitace v inscenaci Beze dne a bez noci (Bušení do železné opony; 2005), v činohře ztvárnil roli Vojáka ve Šrámkových Zvonech (2006) a Strobacha ve Štechově Davidu a Goliášovi (2007).
Účinkuje v televizních inscenacích a seriálech (např. Ulice).

Repertoár