MENU

Tereza Vilišová

Členka Činohry

Narodila se v Ostravě. Studovala jazykové gymnázium, působila v hereckém studiu Mileny Asmanové. Po absolvování DAMU hrála v Moravském divadle v Olomouci. V roce 2004 se stala výraznou hereckou posilou souboru Divadla Petra Bezruče v Ostravě. V Jacksonově komedii Můj romantický příběh dosáhla na prozatímní vrchol svého hereckého umění, když byla za roli Amy oceněna nejprestižnější divadelní cenou, Cenou Thálie za rok 2013. V témže roce za tuto roli obdržela rovněž Cenu Alfréda Radoka.

Členkou Činohry je od sezony 2015/2016. Na jevišti Nové scény se prvně představila rolí Nadi  (Spolu/Sami) a dále v inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace (Nová scéna).

V současném repertoáru ji můžete vidět jako Olgu (Tři sestry, Stavovské divadlo), Leonardovu ženu (Krvavá svatba, Stavovské divadlo), jako nejstarší ze sester Kennedyových, Judith (Noční sezóna, Stavovské divadlo) a nejnověji v roli Thalie (Vítejte v Thébách, Stavovské divadlo).


FILM A TELEVIZE
Spolupracuje i s filmem a televizními produkcemi. Vidět jste ji mohlinapříklad ve filmu Láska shora či v seriálech Mamon a Četníci z Luhačovic.


OCENĚNÍ
Cena Alfréda Radoka za roli Amy v inscenaci Můj romantický příběh (2013)
Cena Thálie za roli Amy v inscenaci Můj romantický příběh (2013)
Aktualizace: únor 2018

Tereza Vilišová účinkuje v představeních

SEZONA 2018/2019

Tereza Vilišová účinkuje v inscenacích

SEZONA 2018/2019

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.