MENU

Saša Rašilov

Člen Činohry

Vystudoval hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře (u prof. Heleny Lehké-Rejškové) a posléze ještě (1990-94) herectví na DAMU u prof. Luboše Pistoriuse a Jiřího Adamíry). V letech 1991-94 už hrál ve Studiu GAG Borise Hybnera (Al v trilogii Na konci zahrady jménem Hollywood) a od roku 1994 do roku 2002 byl členem pražského Divadla Komedie (Student Arkenholz v Sonátě duchů, Semiramis v Dceři vichřice, Andrej Prozorov ve Třech sestrách, Demetrius ve Snu noci svatojánské). Hostoval i na dalších scénách (v Divadle E. F. Buriana: Nicolas v Ardele, ve Spolku Kašpar: Leopold ve Vychovateli a titulní Clavijo, v Divadle Na zábradlí: Přítel v JE SuiS, se svoji manželkou Vandou Hybnerovou realizoval čtyři autorské a režijní projekty: Kolotoč, Pokus Pes čili Potwor a Židle v Divadle v Řeznické a Poslední dvě cigarety v Divadle Ponec).

Se souborem Činohry Národního divadla hrál poprvé ještě v době svých studií (1988) Tomáše, vévodu z Clarencu v Shakespearově Králi Jindřichu IV. Řádným členem činohry Národního divadla je od roku 2002. Uvedl se zde jako Kristian v Rostandově Cyranovi z Bergeracu, dále hrál Muže ve Volánkové Stísněné 22, Jang Suna v Brechtově Dobrém člověku ze Sečuanu, Kleanta v Molierově Lakomci, Ferdinanda v Schillerových Úkladech a lásce, Karla Kudrličku ve Stroupežnického Našich furiantech, Jakuba Mílu / Jiřího v adaptaci Němcové BabičkyGeorge, vévodu z Clarence v Shakespearově Richardovi III.Hovstada v Ibsenově Nepříteli lidu, Jamieho v Nicholsonově hře Na ústupu, Chlestakova v Gogolově RevizoroviMedveděnka v Čechovově RackoviTělegina v Čechovově Strýčkovi VáňoviTuláka v Ze života hmyzu bratří Čapků, Karla Kudrličku ve Stroupežnického Našich furiantechJiřího Voborského v Šamberkově Jedenáctém přikázání aj. Na Nové scéně účinkoval v inscenaci Po sametu v režii Jiřího Adámka, v inscenaci Petry Tejnorové Láska a informace a ztvárnil zde roli Adama Šmída v inscenaci Dotkni se vesmíru a pokračuj.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako Kocoura (Modrý pták, Stavovské divadlo), jako Smrt (Krvavá svatba, Stavovské divadlo) a jako Mefista (Faust, Stavovské divadlo).


FILM A TELEVIZE
Mimo divadelní jeviště ho diváci znají z řady filmů a televizních inscenací a seriálů - například Šakalí léta, Řád, Kouzelný měšecŽivot na zámku, Nenávist, Samotáři, I ve smrti sami, Tajné sny, Duše jako kaviár, In nomine patris, SwingtimeÚčastníci zájezdu, Soukromé pasti, Jménem králeDešťová vílaMalý pán, Labyrint, Bohéma a další.


OCENĚNÍ
2003 Cena Františka Filipovského za nejlepší mužský herecký výkon v dabingu


ROZHOVORY
Opravdový neúspěch jsem asi nikdy nezažil, Český rozhlas, 11. 12. 2016
Tak trochu pankáč Saša Rašilov
, Tyden.cz, 7. 1. 2012
Týdeník Rozhlas, 2012
Rozhovor s dabérem Dextera Sašou Rašilovem, cool.iPrima.cz, 2012

Aktualizace: březen 2018

Saša Rašilov účinkuje v představeních

SEZONA 2018/2019

Saša Rašilov účinkuje v inscenacích

SEZONA 2018/2019

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.