MENU

Sari Nordqvist

Mezzosopranistka Sari Nordqvist studovala zpěv nejprve na konzervatoři ve finském Pori, pak v Tampere a ukončila je na Sibeliově Akademii v Helsinkách. Od roku 1994 působí na finských operních scénách v městech Pori, Turku, Tampere, Oulu a dále v inscenacích Opery Graal, Opery Cava a Finské národní opery.
Z rolí, které má na repertoáru zmiňme Klytaimnéstru (Ifigenie v Aulidě), Suzuki (Madam Butterfly), Ulriku (Maškarní ples), Marilyn Klinghoffer (Smrt Klinghoffera), Siegrune (Valkýra), Margret (Vojcek), Bianca (Zneuctění Lukrécie), Mercedes a Carmen (Carmen). Vystupuje i v koncertním repertoáru a na svém kontě má i několik nahrávek.
V roce 1997 vyhrála druhou cenu v pěvecké soutěži Kangasniemi a v roce 2002 v soutěži v Lappeenrantě. Obdržela stipendium od Wagnerovy společnosti ve Finsku (2001) a Finskou operní asociací byla jmenována operním sólistou roku za své podání Ulriky v Maškarním plese (1998). V roce 2005 zpívá Třetí dámu v Kouzelné flétně, Herodiadu v Straussově Salome, Kněžnu de Coigny v Giordanově Andreovi Chenier a Anninu v Straussově Růžovém kavalírovi.

Repertoár