MENU

Oleksandr Kysil

Narodil se v Kyjevě, kde také vystudoval Kyjevskou státní konzervatoř. Po ukončení studia v roce 1995 se stal sólistou Severočeského baletu v Ústí nad Labem. Vystoupil zde v inscenacích Requiem (Ondrej Šoth), Stmíváníčko (Libor Vaculík) a ztvárnil roli Mercutia (Romeo a Julie).
V roce 1996 přijal angažmá v plzeňském baletu, kde tančil Benvolia (Romeo a Julie), Armanda a Anděla smrti (Dáma s kaméliemi), Basila (Don Quijote) a role v baletu Carmina Burana. V roce 2003 pracoval pro Balet v německém Zwickau. Podílel se tam na choreografickém projektu Biografie Jima Morrisona.
Koncem roku 2003 se stal členem Baletu Národního divadla v Praze. V roce 2008 byl jmenován demisólistou. Jeho repertoár zahrnoval role Mercutia (Romeo a Julie), Šaška, Ruský tanec (Labutí jezero), Sforzi (Lucrezia Borgia), Ruský tanec (Louskáček – Vánoční příběh choreografa Youriho Vamose), sólo v baletu Napoli, Organizátora (Popelka v choreografii J. Ch. Maillota) nebo Pouličního a Ušlechtilého kocoura (Šípková Růženka J. Torrese).
Tančil také v baletech Dítě a kouzla (Jiří Kylián), Mariin sen, Ways 03, Mezi horami, Requiem, Ibbur aneb Pražské mystérium. D.M.J. 1953 – 1977, BREL – VYSOTSKIJ – KRYL / Sólo pro tři (Petr Zuska), Zlatovláska a Camoufl?AGE (Jan Kodet), Álbum Familiar (Conny Janssen), Through Nana’s Eyes (Itzik Galili), 6 polovin člověka (Zuzana Šimáková), Carmen (Mats Ek), Santa Says Cut It! (Johan Greben, Uri Ivgi), Amerikana III - Fancy Free (Jerome Robbins).
V sezoně 2014/2015 se s aktivní taneční kariérou rozloučil, v Baletu ND nadále působí jako asistent režie. 

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.