MENU

Mathias Deneux

Sólista Baletu ND

Narodil se roku 1988 ve Francii. V letech 1997–2002 studoval v Ballet du Nord (P. Minam Barier) a v letech 2002–2006 získal profesionální vzdělání v CNSMDP (D. Agésilas). Je držitelem diplomu v klasickém tanci a herectví - CNSMDP.
Jeho taneční dráhu výrazně ovlivnily tyto osobnosti: Klasický balet (S. Soloviev, C. Atanassoff), Pas de deux (A. Debrus), Moderní balet (S. Alexander, A. Lafonta), Skladba / Improvizace (C. Gérard), Jazz (C. Bisson), Charakterní tanec (R. Barbacaru). V roce 2006 získal titul BAC (Literatura a umění) a ve stejném roce působil jako tanečník v Junior Ballet Classique du Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris (CNSMDP) pod vedením baletního mistra Muriela Belmonda.
Od roku 2007 byl v angažmá v Ballet Biarritz (umělecký šéf Thierry Malandain) a od roku 2008 ve West Australian Ballet v Perthu (umělecký šéf Ivan Cavallari).
V roce 2010 nastoupil do Baletu Národního divadla v Praze jako člen souboru, kde ho diváci mohli vidět v baletech Popelka (chor.: Jean-Christophe Maillot) jako přítele Prince a Organizátora nebo ve Svěcení jara (chor.: Petr Zuska) a Labutím jezeře (chor.: Kenneth Greve podle M. Petipy). Dále tančil v baletech Don Quijote (Gamache), Suite No.2 (chor.: Uwe Scholz), The Games We Play (chor.: Timothy O’Donnell), Romeo a Julie (chor.: Youri Vamos), Giselle, Lickety Split (chor.: Alejandro Cerrudo), It Is (chor.: Cass Mortimer-Eipper), Papillon (chor.: David Mack), Casse Noisette (chor.: Ivan Cavallari), Lacrimosa (chor.:Nathalie Weir), Bolero (chor.: Petr Zuska), Zkrocení zlé ženy (chor.: John Cranko). Diváci ho dále mohli vidět jako Carabosse, vílu strachu, Pouličního kocoura v Šípkové Růžence, v Amerikaně III, jako Liška v choreografii Čarodějův učeň, v České baletní symfonii, jako Merkucia v Romeovi a Julii, v Ballettissimu, jako Magdaveaa, Bodhisattva a Muže z chrámu bohyně Kálí v La Bayadere, v decadance Ohada Naharina, v inscenaci Louskáček a Myšák Plyšák, jako Soba a Skřítky ve Sněhové královně, v triptychu Vertigo, v Ballet Hommes Fatals, v choreografii Chvění Petra Zusky, jako Serafina v Malé mořské víle, v Sólo pro nás dva Petra Zusky. V sezoně 2017/2018 tančil v triptychu Timeless.

Spolupracoval s choreografy a tančil v dílech Thierry Malandaina, Philipe Tréheta, José Martineze, Augusta Bournonvilla, George Balanchina, Harolda Landera nebo Andy Degroata.

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.