MENU

Ljubomir Popović

Host opery Národního divadla

Narozen v Bělehradu, kde vystudoval hudební fakultu ve třídě komorní pěvkyně Biserky Cvejić. V roce 2002 se stal členem operního studia Národního divadla v Bělehradu, kde zpíval Tamina (Mozart: Kouzelná flétna) a Vasilije (M. Logar: Pokondirena Tikva).

Jako sólista se podílel na provedeních řady duchovních skladeb a kantát, např. W. A. Mozart: Missa brevis d-moll, “Missa brevis G-dur a Requiem d-moll; J. S. Bach: Cantata 140; L. van Beethoven: Chorální fantasie c-moll op. 80; Ch. Gounod: Missa brevis.

Na jevišti bělehradského Národního divadla zpíval Alfréda (J. Strauss: Netopýr), Rinuccia (Puccini: Gianni Schicchi), Nemorina (Donizetti: Nápoj lásky), Mozarta (Rimskij-Korsakov: Mozart a Salieri), Narabotha (R. Strauss: Salome), Dona Ottavia (W. A. Mozart: Don Giovanni) (2006), Hraběte Almavivu (G. Rossini: Lazebník sevillský), Lenského (P. I. Čajkovskij: Evžen Oněgin) (2007) a Ernesta (Donizetti: Don Pasquale) (2008), Ahmeda (R. Kambasković: Hasanaginica), Sira (I. Jeftić: Mandragola), Gerarda (P. Glass: Les enfants terribles) (2009).

V roce 2003 se účastnil “Wagner junger Künstler Festival“ v Bayreuthu. Od listopadu 2006 je členem opery Národního divadla v Bělehradu.
Aktualizace: únor 2011

Repertoár