MENU

Klára Lidová

Tanečnice, choreografka a herečka začala tančit ve čtyřech letech v baletním učilišti Národního divadla, kde získala základy klasického a lidového tance. V pěti letech poprvé tančila na jevišti Národního divadla. Dalšího vzdělání se jí dostalo na taneční katedře HAMU v Praze (1998-2006) a na JAMU v Brně (2003-2004).

Absolvovala několik zahraničních stáží (klasický balet - Libby Farr, Janet Panetta, Zvi Gotheiner, Jean Christ.Paré, Yannick Boquin; současný tanec – Joe Alegado, Risa Steinberg, Claude Brumachon, Andrew Harwood, Marie Kinski, dance yoga – Sri Luise).

Vedle tance se již od dětství věnuje také herectví. Účinkovala ve filmech, televizních inscenacích a seriálech (Cirkus Humberto - role Růženka, Přísahám a slibuji - role Charlotta, Herbstmilch - hlavní dětská role Anna, Když se slunci nedaří – role Barbora, Golet v údolí – role Branka, Romeo a Julie – malá Julie, Ten lokaj, Třináctery hodiny – malá princezna, Zvon Lukáš – Anička).

Jako herečka příležitostně vystupuje také v pražských divadlech (Divadlo Bez zábradlí, Dejvické divadlo, Divadlo Komedie, Divadlo Na zábradlí), tančí v nezávislých tanečních projektech a od roku 1998 vytváří také choreografie pro divadelní inscenace, film (Tajnosti – choreografie a interpretace – režie Alice Nellis; Karamazovi – choreografie a interpretace - režie Petr Zelenka) a TV, v některých sama tančí.

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.