MENU

Jana Pidrmanová

Členka Činohry

Pochází z Františkových Lázní. S divadlem se začala seznamovat už v dětství v dramatickém kroužku LŠU, dětskou roli si v té době zahrála i se souborem chebského Západočeského divadla. Po maturitě na hotelové škole vystudovala v letech 2004-08 herectví na DAMU. Jejími pedagogy byli Eva Salzmannová, Alois Švehlík, Daria Ullrichová a Jan Nebeský. Studium absolvovala rolemi Denisy Baudyové (Štěstí dam), Lízy (Bratři Karamazovi) a Matky (Ledový hrot). V době studií hostovala mj. v Divadle Na Prádle (role Vidomingon v Syndromu dobrodince), v holešovickém Cross Clubu (Učitelka v Mlčenlivé) aj.

Po skončení studií hrála se souborem Divadla AHA ve vysočanském Gongu titulní Sněhovou královnu, v českobudějovickém Jihočeském divadle hostovala v roli Lydie Bennetové v inscenaci Pýcha a předsudek. V současné době hostuje i v malostranském A-studiu Rubín.

V Činohře Národního divadla se už v době studií objevila v malé výpomocné roli Preciozky v Rostandově Cyranovi z Bergeracu. Hrála také převzatou roli v Shakespearově Králi LearoviFanynku v Beaumarchaisově Figarově svatběBiancu v Shakespearově Zkrocení zlé ženyJožku v Urzidilově KvartýruJulii v Moliérově Pánovi z PrasečkovaUnu v Harroverově hře BlackbirdLarvičku v inscenaci Ze života hmyzuFreyu v Bartlettově Zemětřesení v Londýně Biancu v Shakespearově Othellovi.

V současném repertoáru ji můžete vidět jako Tehílu (Mikve, Stavovské divadlo), Julii (Jedenácté přikázání, Stavovské divadlo), Světlo, Noc a Dcerku (Modrý pták, Stavovské divadlo), Zdenku (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo), v titulní roli Nezvalovy Manon Lescaut (Národní divadlo) a jako Mášu (Tři sestry, Stavovské divadlo).


FILM A TELEVIZE
Spolupracuje s filmem a televizí. Znát ji můžete například ze seriálů Okresní přebor, Čapkovy kapsy, Sanitka 2, Kriminálka Anděl, Mordparta nebo Cirkus Bukowsky a z filmů Runway, Ztracená brána nebo Hořící keř.


ROZHOVORY
Zdá se nám krásný společný sen, Xantypa, 30. 8. 2016
Rozhovor k seriálu Poste restante
, ceskatelevize.cz
Na cestě se člověk o sobě hodně dozví, novinky.cz, 17. 5. 2014
Aktualizace: duben 2017

Repertoár