MENU

Inga Kalna

Host Opery

Inga Kalna se narodila v Rize, kde absolvovala Lotyšskou akademii hudby (zpěv a hudební věda) a přijala první angažmá v Lotyšské národní opeře. Ve studiích pokračovala na londýnské Královské akademii hudby. Dvakrát získala Lotyšskou divadelní cenu a pětkrát Velkou Hudební cenu Lotyšska. V Británii obdržela Goldbergovu operní cenu a Bruce Millar Memorial Trust Award. V letech 2001–2007 byla sólistkou Hamburské státní opery, kde dosud pravidelně hostuje.
Další umělecké závazky ji zavedly do Nizozemské opery v Amsterdamu, Vlámské opery v Antverpách, opery ve finském městě Tampere, Opéra de Lausanne, Théâtre du Capitole v Toulouse, Velkého divadla v Moskvě, Teatro del Liceu v Barceloně, Teatro Real Madrid, Berlínské státní opery a na Salcburský festival. Jako Alcina debutovala v Opéra Nationale de Paris (prosinec 2007) a v milánské La Scale (březen 2009). Pozoruhodná je její spolupráce se dvěma dirigenty. Prvním je Marc Minkowski, s nímž se podílela na provedení Alciny (Vídeňská státní opera), Il Trionfo del Tempo e del Desinganno (Berlínská státní opera) a Lucio Silla (Salcburk), druhým je René Jacobs, který pěvkyni opakovaně zve na festivaly Dresdner Musikfestspiele, Innsbrucker Festwochen a Aix-en-Provence a do Berlínské státní opery. V obsáhlém repertoáru Ingy Kalné figurují Donna Anna (Don Giovanni), Desdemona (Otello), Elettra (Idomeneo), Violetta (La traviata), Donna Fiorilla (Turek v Itálii), Maria Stuarda, Alcina, Agrippina a Lucio Cinna (Lucio Silla). K nadcházejícím závazkům patří Piacere (Il Trionfo del Tempo e del Desinganno) ve Stockholmu a Gdaňsku, Elettra (Idomeneo) v Torontu a Elen Orford (Peter Grimes) v Toulouse.
Inga Kalna je také velmi žádanou interpretkou písní a koncertní pěvkyní. Nahrávky CD zahrnují opery Rinaldo (Harmonia Mundi/René Jacobs), Motezuma (DGG/Archiv/Alan Curtis), Mathis der Maler (Oehms Classics/ Simone Young) a Serse (Deutsche Grammophon/Maxim Emelyanychev).

Sezona 2017/2018
Foto Gunars Janaitis

Více o umělci

Inga Kalna účinkuje v inscenacích

SEZONA 2017/2018

Repertoár