MENU

Ildebrando D’Arcangelo

Ildebrando D’Arcangelo se narodil v italské Pescaře, kde také studoval u M. V. Romana. Ve svém vzdělání dále pokračoval pod vedením Maestra P. Venturiho. V roce 1989 a 1991 získal nejvyšší ocenění v mezinárodní soutěži „Toti dal Monte“, konané v Trevisu a zde také později debutoval ve dvou Mozartových operách, v Cosi fan tutte (Don Alfonso) a Donu Giovannim (Masetto). Barevnost a hloubka jeho hlasu společně s velkou muzikálností a věrohodným dramatickým projevem mu brzy vynesla nabídky k angažmá u nejvýznamnějších italských i zahraničních operních domů, kde účinkoval pod taktovkou takových dirigentů, jakými jsou Claudio Abbado, G. A. Gavazzeni, Myung-Whun Chung, Antonio Pappano, G. L. Gelmetti, Bernard Haitink a v neposlední řadě také Sir Georg Solti.
Podílel se na nahrávkách pro společnosti Decca, Deutsche Grammophon, Philips, EMI, Sony Classical a Ricordi. Ildebrando D’Arcangelo vystupoval v operních domech v Římě, Terstu, Benátkách, Bologni a Janově, ve Ferrara Musica, na římské Accademiai di Santa Cecilia, na Rossiniho operním festivalu v Pesaru, v londýnské Covent Garden, v pařížské Opéra National (Bastille), v Chicago Lyric Opera House, v Metropolitan Opera v New Yorku, na Salcburském festivalu, v berlínské Staatsoper, v sevillském Teatro de la Maestranza, v japonském Susini Concerta a Sandwerin Concert House v Tokiu.
Své kvality potvrdil v Mozartových operách Don Giovanni (v roli Leporella a Dona Giovanniho), Figarova svatba (role Figara a Hraběte), v Pucciniho Bohémě jako Colline, v Rossiniho Lazebníkovi sevillském jako Don Basilio a v Popelce jako Alidoro a v dalších.

Repertoár