MENU

Guido Sarno

Demisólista Baletu

 Narodil se v italské Neapoli, kde také absolvoval Lyceum Mara Fusco. Poté obdržel stipendium na Ecole-Atelier Rudra-Bejart v Lausanne. Během studia vystoupil v několika inscenacích souboru Bejart Ballet Lausanne včetně choreografií Svěcení jara, Bolero a 7 řeckých tanců.
V roce 2004 byl angažován souborem Teatro alla Scala v Miláně pod uměleckým vedením Frederica Olivieriho. Účinkoval zde v nové Spoerliho kreaci při příležitosti znovuotevření La Scaly Europa Riconosciuta a v různých klasických dílech.
V roce 2005 se stal členem souboru European Ballet v Londýně pod vedením uměleckého šéfa Stanislava Tchossova, kde tančil Bílou labuť Pas de Deux ve druhém jednání Labutího jezera, Pas de deux ve Fokinově Chopinianě a roli Baletního mistra v Tchossovově Popelce, a zúčastnil se turné po celém Spojeném království.
V roce 2006 byl angažován v Opera National de Bordeaux pod vedením Charlese Judea. Jeho klasický repertoár zde zahrnoval Judeovy choreografie Don Quijote, Giselle, Coppelia, Labutí jezero, Romeo a Julie a Louskáček (Arabský a Ruský tanec), z neoklasických děl vystoupil v baletech In the Middle, Somewhat Elevated (Forsythe), Click – Pose - Silence (Kylián), Marnotratný syn (Balanchine), Svěcení jara (Masin), Valse (Malandain), Temporary Condition (Kuneš) a Le Messie (Wainrot). Se souborem Opera National de Bordeaux procestoval celou Evropu.
V roce 2011 se stal členem Opery de Nice pod vedením Erica Vu-Ana, v následujícím roce byl povýšen na demisólistu. Během svého působení zde ztvárnil hlavní role v baletech La Chaconne a AllegroBrillante (Balanchine), roli Dia v Pas de Dieux (Kelly), Pas de Trois v Suite en Blanc (Lifar), roli Jeana de Brienna v Grand Pas Classique Raymonda (Vu-An) a Pas de Trois v choreografii Voluntaries (Tetley). V Childově baletu Oceana tančil první duet. Účinkoval i v titulech Por Vos Muero a Gnawa (Duato) a Cantate 51 (Béjart).Od září 2013 je demisólistou baletu Národního divadla v Praze.


 


 


 

Repertoár