MENU

Giovanni Rotolo

První sólista Baletu

Giovanni Rotolo se narodil v Itálii, baletu se začal věnovat jako 14letý na Accademia Internazionale Coreutica ve Florencii, kterou absolvoval v roce 2011 pod vedením Elisabetty Hertel. V srpnu a září 2010 účinkoval ve West Australian Ballet v Perthu (umělecký ředitel Ivan Cavallari) v inscenaci choreografie Marcie Haydée Spící krasavice.
S úspěchem se zúčastnil několika soutěží v Itálii i dalších zemích. Na festivalu Rieti Danza 2008 získal třetí místo v kategorii „junior klasický tanec“, v soutěži Settimana Internazionale della Danza Spoleto 2011 se umístil třetí v kategorii „senior současný tanec“ a ve Světové baletní soutěži v americkém Orlandu získal bronzovou medaili v kategorii „senior“.
V srpnu 2011 se stal členem Baletu Národního divadla pod vedením Petra Zusky, v roce 2013 byl jmenován demisólistou a v roce 2015 sólistou. Vystoupil zde v inscenacích In the Middle Somewhat Elevated (Forsythe), Téma a variace (Balanchine), Fancy Free (Robbins), Rooster (Bruce), ztvárnil Prince v adaptaci Šípkové Růženky Javiera Torrese a Solora v jeho Bajadéře, Prince Siegfrieda v Labutím jezeře, Toníka v choreografii Jana Kodeta Čarodějův učeň, Tybalta v Romeovi a Julii a Tatínka v baletu Louskáček a Myšák Plyšák Petra Zusky, Vlky a Cikánského chlapce ve Sněhové královně, Milence v Malé mořské víle, Tančí v Sólo pro nás dva,
barytonové sólo v 
Polní mši Jiřího Kyliána.  Účinkoval v Sedmé symfonii Uwe Scholze, v choreografii Reflections on the Fate of Human Forms Jacopa Godaniho, ve složeném večeru Vertigo, v choreografii Chvění Petra Zusky, v Ballet Hommes Fatals i v triptychu Timeless v sezoně 2017/2018.

Giovanni Rotolo účinkuje v představeních

SEZONA 2017/2018

Giovanni Rotolo účinkuje v inscenacích

SEZONA 2017/2018

SEZONA 2018/2019

Repertoár