MENU

Filip Rajmont

Člen Činohry

Pochází z divadelnické rodiny – svou vizáží nezapře, že je vnukem E. F. Buriana, synem herečky Kateřiny Burianové a režiséra Ivana Rajmonta. Při rozhodování o svém povolání neměl jistě pochyby, jakou cestou se dá. Vystudoval herectví na Divadelní fakultě AMU v Praze (absolvoval v roce 2000).

Po absolutoriu se stalo jeho prvním působištěm Klicperovo divadlo v Hradci Králové, kde se mu dostalo mnoha pěkných hereckých příležitostí – spolupracoval především s režisérem Vladimírem Morávkem na čechovovských inscenacích: ve Třech sestrách hrál Andreje, v Rackovi Trigorina a ve Strýčku Váňovi Astrova, v Goldflamově Písku byl Ríšou, v Rajmontově inscenaci Goethova Fausta hrál Mefista, v Molierově Donu Juanovi (rež. I. Rajmont) Sganarella atd.

Z Klicperova divadla odešel v roce 2005, od roku 2010 je členem Činohry ND. Je možné ho vidět na několika pražských scénách – v Divadle Komedie (Předtím / Potom, režie Dušan Pařízek), v Divadelním spolku Kašpar (Ragueneau v Rostandově Cyranovi), v Divadle Viola (Jsem tvého života amen, rež. Ivan Rajmont) či v netradičním prostoru v Jindřišské věži (Lord Bobkins ve Wildeových Lordech).

V Národním divadle začal své hostování v Shakespearově Romeovi a Julii (Benvolio) v režii Vladimíra Morávka. Hrál Gustíka v Schnitzlerově Duši – krajině širé, soudce v Beaumarchaisově Figarově svatběHusara v Konci masopustu, Profesora Silewskiho v Být či nebýt, Číšníka v Gogolově RevizoroviJanka ve Věci MakropulosDamise Tartuffe Impromptu!Kamelota a Dobrého vojáka v 1914Doktora Vernona-Lazara v Massiniho Ohlušujícím pachu bíléČíšníka ve Sluhovi dvou pánůněkolik postav v Moliérově Pánovi z Prasečkova a v Bartlettově Zemětřesení v LondýněMarca v Hillingové Spolu/Sami a účinkoval také v inscenaci Vladimíra Morávka 1789 aneb Dokonalé štěstí.

V současném repertoáru ho můžete vidět jako Bartla (V rytmu swingu buší srdce mé, Národní divadlo), Fedora Kulygina (Tři sestry, Stavovské divadlo), Collinse (Pýcha a předsudek, Národní divadlo), jako Partese (Mlynářova opička, Stavovské divadlo) a nejnověji v inscenaci Zbyhoň! (Nová scéna).


FILM A TELEVIZE
Z jeho televizních a filmových prací připomeňme zejména Čarodějné námluvyStříbrný a Ryšavec, Zatracení, Nuda v Brně, Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště, Pouta a další.


ROZHOVORY
Všechnopárty, ceskatelevize.cz, 21. 5. 2013
Aktualizace: červen 2017

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.