MENU

Eva Děpoltová

Narozena v Bratislavě. Absolvovala pražskou AMU u profesora Otavy, její pěveckou techniku nejvíce ovlivnila profesorka Zdeňka Ziková. Již v době studia vystupovala na mimopražských scénách i v ND (Mařenka, Milada).
Během svého působení v Ostravě a ve Slovenském národním divadle v Bratislavě vytvářela významné role světového i českého repertoáru, které jí brzy otevřely cestu na zahraniční scény (zejména Turandot a Lady Macbeth, s níž hostovala v Německu, v Istanbulu a Teheránu; Violettu zpívala v Düsseldorfu, ve Frankfurtu nad Mohanem Káťu a s Peterem Dvorským vystoupila v Prodané nevěstě).
Sólistkou opery ND je od roku 1979, svůj repertoár zde obohatila zejména o Manon Lescaut, Mozartovu Donu Annu a Hraběnku ve Figarově svatbě, Beethovenovu Leonoru, Smetanovu Anežku a Krasavu. Pracovní poměr v ND ukončen k 31.12.2004. Jako host České filharmonie vystupovala na řadě koncertů doma i v zahraničí (Rakousko, Švýcarsko, Francie, Itálie, Japonsko), zájem o ni projevily i zahraniční koncertní agentury (Rakousko, Švýcarsko, Francie, Holandsko, Lucembursko a další).
Spolupracuje s rozhlasem, televizí i gramofonovými firmami (mj. se podílela i na mnoha kompletních operních nahrávkách: Šárka, Dalibor, Libuše, Hubička, Šelma Sedlák, Eva, Lucerna, Don Giovanni, Řecké pašije, Hry o Marii). Nahrávka opery B. Martinů Hry o Marii, v níž ztvárnila roli Pascaliny, získala "Prix Caecilia", jednu z mála cen, které Union de la Presse udělil nejvýznamnějším gramofonovým nahrávkám roku 1985. V roce 1992 hostovala na Tchaiwanu jako Desdemona ve Verdiho Othellovi.

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.