MENU

Donnie Ray Albert

Host Opery

Narodil se v americké Louisianě. Zpěv vystudoval na Louisiana State University a na Southern Methodist University v Dallasu. V současné době patří k předním světovým dramatickým barytonistům a hostuje na mnoha amerických a evropských operních scénách.
Za poslední sezony vystoupil např. jako Verdiho hrabě Luna (Trubadúr) a Nabucco v Houston Grand Opera, Amonasro (Aida) v Cincinnati, Pucciniho Jack Rance (Děvče ze Západu) v Arizona Opera a v Národním divadle v Praze, Wagnerův Wotan (Valkýra) a Bludný Holanďan a Pucciniho Sharpless (Madam Butterfly) v Austin Lyric Opera, jako Pucciniho Scarpia (Tosca) v Atlanta Opera, v ďábelské čtyřroli v Offenbachových Hoffmannových povídkách v Royal Opera House Covent Garden a v Národním divadle v Praze, jako Wotan a Poutník (Prsten Nibelungův) v inscenaci Keitha Warnera v Tokiu, Straussův Jochanaan (Salome) v brazilském Sao Paolu. Jako Verdiho Giorgio Germont (La traviata) debutoval v Metropolitan Opera v New Yorku. Hostoval v operních domech mj. v Los Angeles, New Yorku, Miami, Calgary, Montrealu, Vancouveru, Berlíně, Bordeaux, Kolíně nad Rýnem, Bregenzi, Miláně nebo Hamburku. S koncertním repertoárem, který zahrnuje např. Brahmsovo Německé requiem, Mahlerovu 8. symfonii, díla Liszta a Musorgského vystoupil ve Washingtonu, Chicagu, Houstonu, Dallasu, Minnesotě, Los Angeles, Vídni ad.
K jeho diskografii patří nahrávka Gershwinovy opery Porgy a Bess, která získala ocenění Grammy (RCA), nahrávka písní černošských autorů, Zemlinského kantáta Frühlingsbegräbnis a opera Florentinská tragédie pod taktovkou Jamese Conlona (EMI) a další.


www.donnierayalbert.com 


Aktualizace: září 2010

Repertoár