MENU

Charles Workman

Host opery Národního divadla.
Pochází z Arkansasu v USA. Vystudoval na Juilliard School. Po svém úspěšném debutu v Metropolitan Opera v New Yorku přesídlil roku 1995 do Londýna. Stal se brzy vyhledávaným interpretem Mozartových a Rossiniho oper, stejně tak jako francouzského repertoáru, barokní i současné hudby.
Je stálým hostem mnoha předních evropských operních domů, jakými jsou National Opéra v Paříži, La Scala v Miláně, Royal Oper House Covent Garden a English National Opera v Londýně, Opernhaus v Curychu, Staatsoper unter den Linden a Deutsche Oper v Berlíně, Teatro Real v Madridu, Théâtre de la Monnaie v Bruselu, operní scény ve Frankfurtu, Benátkách, Barceloně, Mnichově, festival v Salcburku ad.
Na svém repertoáru má např. hlavní tenorové role v Mozartových operách Cosi fan tutte, Idomeneo, La clemenza di Tito a Don Giovanni, Renauda v Gluckově Armidě, titulní roli v Monteverdiho Orfeovi, ale také Alberta Gregora v Janáčkově Věci Makropulos.
Bohatá je také jeho diskografie, která obsahuje mj. nahrávku Gluckovy Armidy, Rossiniho díla Mojžíš a Faraon, DVD se záznamem opery Semele z Curychu, Lásky ke třem pomerančům a Cardillaca z pařížské opery, Arabelly z Metropolitní opery ad.
Aktualizace: leden 2009

Repertoár