MENU

Alice Nellis

Narodila se v Českých Budějovicích. Studovala střední školu v Poděbradech se zaměřením na výpočetní techniku, následně studovala hru na flétnu na Pražské konzervatoři, zároveň studovala anglistiku a amerikanistiku na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Po ukončení studia se nějakou dobu živila jako překladatelka a hudebnice. V letech 1996-2001 studovala scenáristiku a dramaturgii na FAMU. Již během studia natáčela krátké dokumentární filmy pro Českou televizi.

V roce 2000 debutovala se svým prvním celovečerním filmem Ene bene, v roce 2002 následoval snímek Výlet, za který získala dvě nominace na Českého lva a v roce 2007 pak psychologická drobnokresba Tajnosti. Tento film obdržel cenu Český lev za nejlepší snímek roku 2007 a za nejlepší kameru. V roce 2010 měl premiéru její film Mamas and papas a podle jejího scénáře začal vznikat film Lidice. Dále pak následovaly filmy Perfect Days, Revival a Andělé všedního dne. Její filmy získaly řadu významných ocenění na mezinárodních filmových festivalech např. v San Francisku, Syracuse, San Sebastianu, Benátkách, Bergamu, Karlových Varech nebo v Soči.

V Divadle Na zábradlí režírovala hry Perfect Days (L.Lochead), Záplavy (A. Nellis), v Divadle Bez zábradlí hry Láska (M. Schisgal), Když tančila (M. Sherman) a Cesta dlouhým dnem do noci (E.ONeill), v Černé labuti Lidský hlas (J. Cocteau), v Divadle v Řeznické hru Pomoc (G.Schwajda). Pro Národní divadlo inscenovala operu P. Glasse Les Enfants Terribles, která získala od divadelních kritiků cenu za operu roku.

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.