MENU

Alexandr Sadirov

Člen souboru Laterny magiky

Narodil se na Ukrajině v umělecké rodině, ale už od tří let žije v České republice. V roce 2011 absolvoval na Taneční konzervatoři hl. m. Prahy (TKP), kromě divadelních tanečních technik (klasický, lidový, moderní tanec) se věnuje dalším, zejména oblasti Street Dance: Hip Hop Dance, Break Dance, Electric Boogie, Hype, House Dance, Locking, Popping, ad. V minulosti se věnoval také závodně standardním a latinskoamerickým tancům.
Na TKP dostával příležitosti v klasickém i moderním repertoáru: např. Sinfonietta (ch. Pavel Šmok), Suite en Blanc (ch. Serge Lifar), Bolero, Růže (ch. Petr Zuska), Indigo Rose, Večerní písně (ch. Jiří Kylián), Valašské hry aj. S TKP absolvoval v roce 2010 turné po Číně a v roce 2011 účinkoval na mezinárodním festivalu v Cali v Kolumbii v choreografiích Petra Zusky a Jiřího Kyliána - Růže a Písně potulného tovaryše /fragment (Festival Internacional de Ballet). Od sezóny 2011/2012 byl členem Bohemia Baletu, souboru absolventů TKP, tančil např. v choreografiích Písně potulného tovaryše, Un Ballo (ch. Jiří Kylián), Českou suitu (ch. Kateřina Franková-Dedková), současné tvorbě Viktora Konvalinky a Tomáše Rychetského (Jakstohoven, Deka pod Dekou) a známé francouzské choreografky Berangere Andreo (Lunedda, Petr Pan), vystupoval v baletu Děvčátko se sirkami (chor. H. Kasai), v rekonstrukcích částí baletů Gajané, Najáda a rybář ad. Spolupracoval s Pražským komorním baletem (Sinfonietta) a s Divadlem pod Palmovkou a Hudebním divadlem Karlín (muzikály Chicago a Aida).
Získal řadu ocenění na celostátních a mezinárodních soutěžích v kategorii Street Dance, probojoval se do finále mistrovství Evropy v Electric Boogie (sólo), je několikanásobným mistrem ČR v Hip Hopu a vicemistrem ČR v Electric Boogie (2008 – 2011).
Od sezóny 2012/2013 je členem souboru Laterny magiky. Působí jako pedagog i choreograf na taneční škole Roxton Dance School, je lektorem letních workshopů International Contemporary Dance Workshop v Praze. Ve volném čase se ještě věnuj DJingu.

Alexandr Sadirov účinkuje v představeních

SEZONA 2019/2020

Alexandr Sadirov účinkuje v inscenacích

SEZONA 2019/2020

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.