MENU

Adam Zvonař

První sólista Baletu ND

Narodil se v Plzni. Již od tří let navštěvoval baletní školu při divadle J.K.Tyla v Plzni pod vedením Bohumily Mejcharové a v jedenácti letech nastoupil na Taneční konzervatoř hl. m. Prahy. Mezi jeho pedagogy patřili Jaroslav Slavický, Kateřina Slavická, Miroslav Hajn, Alena Drapalíková, Jurij Slipič, Zdena Nemcová, Ljubov Dančenko a mnoho dalších. Již na škole tančil převážně sólové role např. Prince v Šípkové Růžence v choreografii Jaroslava Slavického. V době studií se zúčastnil i několika baletních soutěžích např. Brno 2006 (3. cena v kategorii Junior), Prix Carpeux Valencien ve Francii (2. cena v kategorii Pas de deux a 3. cena v kategorii Professional). V roce 2008 získal stáž ve Washingtonu D.C. u paní Suzanne Farrell. Taneční konzervatoř ukončil Absolventským koncertem 2009 v roli Frondose v baletu Laurencia a Písněmi potulného tovaryše od Jiřího Kyliána.
V sezoně 2009/2010 se stal členem Baletu Národního divadla v Praze, v roce 2011 byl jmenován demisólistou a o rok později sólistou. Diváci ho mohli vidět jako Konráda v Korzárovi v rámci představení Baletománie, Prince v Labutím jezeře (choreografie: Kenneth Greve), Prince v  baletu Louskáček – Vánoční příběh (choreografie: Youri Vàmos), Prince Desiré v Šípkové Růžence (choreografie: Javier Torres) nebo v slavné choreografii George Balanchina Theme and variations v rámci komponovaného večera s názvem Amerikana III.
V průběhu sezony se připravoval se svojí partnerkou Radkou Příhodovou na letní baletní soutěž do Istanbulu, kde postoupili do semifinále a na baletní soutěž v Olomouci, kde získali hlavní cenu Grand Prix Olomouc 2010. Na soutěž je připravovali: Michaela Černá, Nikola Márová, Alexandre Katsapov a Zuzana Šimáková, která pro ně vytvořila moderní choreografii I´m Waiting.
Se souborem baletu ND hostoval v Bonnu, Madridu a ve španělské Terase, kde zazářil v Pas de deux Satanella a v moderní choreografii od Zuzany Šimákové. 


Od sezony 2013/ 2014 je demisólistou Bayerisches Staatsballett v Mnichově. V sezóně 2017/2018 nastoupil do souboru Baletu Národního divadla v Praze. V sezóně 2018/2019 byl jmenován prvním sólistou.


www.adamzvonar.cz

Repertoár

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.