MENU

divadlo 29. 4. 2014

Národní divadlo a Český rozhlas podepsaly deklaraci o spolupráci

Národní divadlo a Český rozhlas podepsaly ve čtvrtek 24. dubna 2014 Deklaraci o spolupráci. Obě strany v ní vyjádřily ochotu vzájemné podpory a spolupráce v oblasti kultury v období let 2014–2018.

Deklaraci podepsal za Český rozhlas generální ředitel Peter Duhan, za Národní divadlo jeho ředitel Jan Burian. Konkrétní formy, způsob i termíny vzájemné spolupráce upřesní obě instituce na následných pracovních jednáních.
Národní divadlo navazuje dlouhodobě partnerství s přirozenými jedničkami v daných oborech a letitá spolupráce s Českým rozhlasem je toho důkazem. Jsem přesvědčen, že oboustranně přínosná vzájemná podpora neskončí ani s rokem 2018,“ řekl ředitel Národního divadla Jan Burian.
Národní divadlo je nejenom reprezentativní, první scénou České republiky, ale také jedním ze symbolů národní identity a součástí evropského kulturního prostoru s nejvyšší uměleckou kvalitou. Jsem proto rád, že Český rozhlas může dosavadní spolupráci ještě rozšířit. Vždyť umělci z Národního divadla historicky spolupracují na rozhlasových hrách, pohádkách, povídkách nebo četbách na pokračování,“ ocenil spolupráci generální ředitel Českého rozhlasu Peter Duhan.

Stáhnout zprávu
111 KB, PDF


Další tiskové zprávy

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.