MENU

opera 1. 3. 2017

Faustovo prokletí uvede Národní divadlo s Pavlem Černochem v hlavní roli

Vůbec poprvé zazní na první české scéně koncertní provedení Berliozova Faustova prokletí. Jeho dvě uvedení, které jsou na programu 9. a 12. března 2017, představíme v nastudování hudebního ředitele Opery Národního divadla Jaroslava Kyzlinka. Jako Faust se představí renomovaný tenorista Pavel Černoch.

„Rozhodnutí zařadit tuto dramatickou legendu na náš repertoár bylo výsledkem relativně dlouhých rozhovorů a zvažování,“ řekl dirigent Jaroslav Kyzlink a dodal: Vzhledem k mé obecné náklonnosti k vokálně instrumentálním opusům a faktu, že toto dílo ještě nebylo na jevišti Zlaté kapličky uvedeno, jsme se rozhodli právě pro tento klenot klasického romantismu.“
Představitel hlavní role Pavel Černoch bude Po Yusifu Eyvazovi a Piotru Beczałovi další pěvec světového jména, jenž se na jevišti Národního divadla objeví. „Fausta, který se dle mého názoru řadí mezi nejzajímavější a nejtěžší role vůbec, jsem již během své kariéry zpíval v mnoha scénických i koncertních provedeních. To, že ho nyní mohu ztvárnit v pražském Národním divadle, považuji za velkou čest a moc se na to těším,“ uvedl slavný tenorista.
Pozornost si zaslouží také další účinkující. Jako Mefisto se představí slovenský barytonista Daniel Čapkovič, Markétou bude Stanislava Jirků a Branderem Pavel Švingr. Kromě Orchestru a Sboru Národního divadla vystoupí také Sbor Státní opery a Kühnův dětský sbor.
Další premiérou bude 31. března 2017 uvedení opery Jiřího Kadeřábka „Žádný člověk“ na Nové scéně.

Stáhnout zprávu
172 KB, PDF


Další tiskové zprávy

Tyto webové stránky používají cookies. Více informací zde.